Wygnane Vol.2

Maleo Reggae Rockers & Panny Wyklete

Nośnik: CD

nr kat.: 1273761
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Zaśnij Kinga 'Berka' Berkowicz & MRR 4:46
1 2 Byś Wolny Był Dziewczyny & MRR 5:06
1 3 Janina Mona & MRR 3:45
1 4 Gołębie Serce Kasia Malejonek & MRR 3:27
1 5 Po Co To Było Natalia Kukulska & MRR 4:21
1 6 Raj Ania Brachaczek feat. Mona & MRR 3:45
1 7 Za Pół Godziny Wracam Do Domu Jadwiga Basińska feat. Jerzy Mazzoll & MRR 5:28
1 8 Miłość Nam Wszystkim Wybaczy Anna Przybysz feat. Orkiestra Syrena 4:06
1 9 Nie Zabije Mnie Nic Monika Borzym & MRR 2:57
1 10 Czerwone Maki Lilu & MRR 4:27
1 11 Requiem Angelika Korszyńska - Górny & MRR 4:04
1 12 Litania Ifi Ude feat. Darek Malejonek & MRR 4:31
1 13 Musisz Paresłów & MRR 4:45
1 14 Będziemy Polską Ania Rusowicz feat. Krzysztof Herdzin 4:58
1 15 Bogurodzica Anna Witczak - Czerniawska feat. Jerzy Mazzoll, Darek Malejonek & MRR 8:34
Płyta jest kontynuacją muzyczno-historycznego projektu realizowanego wspólnie przez Fundację Niepodległości, Darka „Maleo” Malejonka i zespół Maleo Reggae Rockers oraz zaproszone wokalistki.
 
 
Projekt zaowocował już dwoma płytami. Ich trasy koncertowe wpisywały się w ogólnopolskie działania Fundacji Niepodległości w ramach „Roku Żołnierzy Wyklętych – 2013” i „Roku Żołnierzy Tułaczy – 2014”.
 
Albumy Panny Wyklęte (2013) i Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 1 (2014) odniosły ogromny sukces koncertowy. Gorące przyjęcie, z jakim się spotkały, potwierdza, że przesłanie twórców projektu – prezentowania ważnych treści historycznych z nowoczesnej sceny muzycznej – trafnie odpowiada oczekiwaniom publiczności.
 
Poza wątkami, które obrazują naszą trudną historię nie zabraknie opowieści o miłości i nadziei – dzięki którym wielu osobom udało się przetrwać.
 
W poruszających tekstach można odnaleźć tę wewnętrzną siłę, która pozwalała ich bohaterkom „zachować się jak trzeba” w najtrudniejszych czasach. Różnorodność muzyki i artystycznych temperamentów wokalistek potwierdza, że te wartości mogą być bliskie także współczesnemu pokoleniu. Szacunek dla historii wyraża się tutaj w rocku, hip-hopie, rapie i reggae. Wspiera go talent, dynamika i zaangażowanie artystów, którzy stworzyli tę płytę.
 
Do wokalistek, które już aktywnie biorą udział w projekcie – Ani Rusowicz, Ani Brachaczek, Anny Przybysz, Anny Witczak-Czerniawskiej, Angeliki Korszyńkiej – Górny, Ifi Ude, Kasi Malejonek, Lilu, Mony oraz zespołu Dziewczyny i duetu Paresłów –  dołączyły kolejne – Kinga Berkowicz, Natalia Kukulska, Jadwiga Basińska i Monika Borzym.
 
 
Warty uwagi jest gościnny udział w projekcie znakomitych jazz'manów – Krzysztofa Herdzina i Jerzego Mazzoll'a.
 
 

Aktualności

Więcej

Wygnane Vol.2 ×
Wygnane Vol.2
Wygnane Vol.2
Wygnane Vol.2

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]