Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0

XX Wiek - Muzyka Kameralna

VARIOUS

Nośnik: CD

XX Wiek - Muzyka Kameralna
XX Wiek - Muzyka Kameralna

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

XX Wiek - Muzyka Kameralna

  • XX Wiek - Muzyka Kameralna
  • XX Wiek - Muzyka Kameralna
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

XX Wiek - Muzyka Kameralna

VARIOUS

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Tytus Miecznikowski urodzony w rodzinie znanych krakowskich artystów plastyków, w wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Jako solista i kameralista występuje od 8 roku życia. W 1976 r. jako uczeń Czesławy Klimczyk został laureatem I nagrody Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. H. Wieniawskiego w Lublinie, w 1978 r. - zwycięzcą Concerto Competition w Interlochen (Stany Zjednoczone). W 1980 r. zaczął grać na wiolonczeli pod kierunkiem Krzysztofa Okonia i dwa lata póżniej zdobył I nagrodę z wyróżnieniem na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Wiolonczelistów. Następnie ukończył studia u Miklosa Perenyi na fakultecie artystycznym Akademii Muzycznej "Liszt Ferenc" w Budapeszcie i póżniej w konserwatorium w Bernie u Waltera Grimmera i Johannesa Bühlera. W 1986 otrzymał nagrodę m. Krakowa w dziedzinie muzyki.<br> W 1988-1990 bardzo wiele podróżował jako wiolonczelista-solista Deutsche Kammerphilharmonie we Frankfurcie nad Menem wykonując repertuar tradycyjny i nowoczesny w bardzo wielu znaczących domach koncertowych Europy: w ramach jednego z rozlicznych tournee prezentował m.in. premierę "Notturno" na wiolonczelę i orkiestrę Helmuta Lachenmanna obok Frankfurtu i Monachium równiez w Moskwie, Leningradzie, Rydze i Wilnie. Zagrał również premiery kompozycji "Concerto per Archi II" oraz "Ornifania" Zbigniewa Bujarskiego. W 1994 r. nagrał na płyty m.in. suity wiolonczelowe J. S. Bacha. Występował w ramach niemieckiego programu ministerialnego "Muzyka Współczesna RFN w Rosji", na Warszawskiej Jesieni, na festiwalu "Polska Kultura" organizowanym przez rząd Badenii-Wirtembergii, na festiwalach na zamku królewskim w Gödöllö oraz w Keszthely na Wegrzech, na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk w St. Gallen, w "Ledra Soloists" na Cyprze i in. Nagrywał również dla rozgłośni radiowych DRS, Südwestfunk oraz Magyar Radio. Od wielu lat regularnie grywa dla stowarzyszenia "frisch gestrichen" w Bazylei. Nagrywał również dla rozgłośni radiowych DRS, Südwestfunk oraz Magyar Radio. <br><br> Repertuar artysty obejmuje literaturę muzyczną od wczesnego baroku po muzykę współczesną.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Orniphania Na Wiolonczelę I Fortepian Zbigniew Bujarski
1 2 Adagio Ricordamente Na Wiolonczelę I Fortepian Marek Stachowski
1 3 Ghirlarzana Na Wiolonczelę Solo Jacques Ibert
1 4 Bukoliki Na Altówkę I Wiolonczelę Witold Lutosławski
1 5 Recitativo E Preghiera Na Wiolonczelę I Fortepian Marek Stachowski
1 6 Etude Jacques Ibert
1 7 Chaconne Na Wiolonczelę I Fortepian Frank Martin
Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel kino domowe