MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki

nr kat.: 1217392
Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki
Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki
Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki
Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki
Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki
Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki

Krzesimir Debski

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Pieśń Heleny (Ogniem i mieczem) Krzesimir Debski 4:39
1 2 Obrona Zbaraża (Ogniem i mieczem) Krzesimir Debski 3:42
1 3 Bitwa (Ogniem i mieczem) Krzesimir Debski 4:05
1 4 Szarża jazdy polskiej (Ogniem i mieczem) Krzesimir Debski 1:51
1 5 Afryka piękna i smutna (W pustyni i w puszczy) Krzesimir Debski 3:33
1 6 Nel i Saba (W pustyni i w puszczy) Krzesimir Debski 2:24
1 7 Temat tytułowy na wiolonczelę (Sfora) Krzesimir Debski 4:26
1 8 Romanza (1920 Bitwa Warszawska) Krzesimir Debski 3:00
1 9 Tren (1920 Bitwa Warszawska) Krzesimir Debski 4:43
1 10 Sarabanda Żałobna (1920 Bitwa Warszawska) Krzesimir Debski 3:23
1 11 Syberiada Polska (Syberiada polska) Krzesimir Debski 3:45
1 12 Pieśń Sybiraków (Syberiada polska) Krzesimir Debski 2:37
1 13 Powrót do Polski (Syberiada polska) Krzesimir Debski 4:58
1 14 Chram (Stara Baśń) Krzesimir Debski 4:13
1 15 Temat miłosny (Stara Baśń) Krzesimir Debski 3:26
1 16 Pogrzeb Wisza (Stara Baśń) Krzesimir Debski 3:17
1 17 Gusła (Stara Baśń) Krzesimir Debski 3:36
1 18 Pieśń Mili (Stara Baśń) Krzesimir Debski 4:41
1 19 Atak Kmieci (Stara Baśń) Krzesimir Debski 4:07
1 20 Suita (Ukraina - narodziny narodu) Krzesimir Debski 6:17
2 1 Dumka na dwa serca Krzesimir Debski 4:19
2 2 Zmysły precz Krzesimir Debski 3:41
2 3 Na dobre i na złe Krzesimir Debski 3:45
2 4 Pieśń Baobabu Krzesimir Debski 4:45
2 5 Diamentowy kolczyk Krzesimir Debski 4:22
2 6 Mama Afryka Krzesimir Debski 4:52
2 7 O czym marzą dziewczyny Krzesimir Debski 4:30
2 8 Rzeka marzeń Krzesimir Debski 4:36
2 9 Stara Baśń Krzesimir Debski 3:20
2 10 Zima lubi dzieci Krzesimir Debski 4:19
2 11 Przyszli o zmroku Krzesimir Debski 5:10
2 12 Nim kartka spłonie Krzesimir Debski 3:37
2 13 Czas nas uczy pogody Krzesimir Debski 4:46

Opis i specyfikacja

Wspaniała kolekcja znanych i uwielbianych utworów Krzesimira Dębskiego w 2-płytowym albumie!
„Bardzo sie cieszę, że ukazuje się ten album z moimi piosenkami i tematami filmowymi. Zajmuję się najczęściej pisaniem muzyki poważnej – symfonicznej i kameralnej, ale szczerze wyznaję, że lubię pisać również lżejsze rzeczy i to nie tylko dla relaksu. Wiele z nich otrzymuje wciąż nowe życie w nowych aranżacjach i wykonaniach a sample „stworzone” z kilku ich  taktów stają się bazą muzyczną przebojów nowych gwiazd – raperów. Na tej płycie będzie można posłuchać pierwowzorów. Młodych słuchaczy być może zdziwi, że pomysły na ich przeboje powstały i były nagrane ponad 30 lat temu” – Krzesimir Dębski
Krzesimir Dębski (ur. 26 października 1953 r.)
Jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej, kompozytor, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny, a także dyrygent, znany także ze swoich dzieł koncertowych. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Po studiach od roku 1980, jako lider jazzowego zespołu String Connection oraz jako solista, koncertował w niemal całej Europie, a także  w USA i Kanadzie dając w tym czasie blisko 1000 koncertów.
Krzesimir Dębski, jako wszechstronny artysta, był także wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia, nie tylko w dziedzinie kompozycji. Jest m.in. laureatem I Nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983) oraz Nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985). W latach osiemdziesiątych wielokrotnie zdobywał tytuł „Najlepszego Skrzypka” , „Najlepszego Kompozytora” oraz „Najlepszego Aranżera Roku” przyznawane przez magazyn „Jazz Forum”. Pod koniec lat 80., gdy był u szczytu swojej kariery jazzowej, Krzesimir Dębski zwrócił się z większą intensywnością w kierunku muzyki poważnej skupiając swoją działalność wokół aktywności kompozytorskiej. W jego dorobku znajdziemy ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, spośród których liczne wykonywane były na prestiżowych festiwalach muzycznych, takich jak: Luzern Festival i Piano Spheres w Los Angeles, festiwale w Malmo, Brukseli , Pasadenie, Meksyku, Indiach i in.  Jego dzieła wykonywali m.in.: Vadim Riepin, Jose Cura, Andrzej Dobber, Susan Svrcek, Daniel Stabrawa, Gilad Atzmon, ’12 Cellisten’ Filharmoników Berlińskich oraz Solvguttene Chor z Oslo i Konstanty Andrzej Kulka.
Jako twórca muzyki teatralnej, eksperymentalnej, a nade wszystko – filmowej, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców. Skomponował muzykę do ponad 100 filmów fabularnych m.in. Medium (reż. Jacek Koprowicz), Kingsajz (reż. Juliusz Machulski), Ogniem i Mieczem (reż. Jerzy Hoffman), W Pustyni i w Puszczy (reż. Gavin Hood), Tam i z powrotem (reż. Wojciech Wójcik, Stara Baśń (reż. Jerzy Hoffman), Thomas Falconer (reż.Vaclav Vorlicek),  1920 Bitwa Warszawska (reż. Jerzy Hoffman), a także muzykę do licznych seriali telewizyjnych (Klan, Złotopolscy, Na dobre i na złe, Czułość i kłamstwa, Sfora, Na Wspólnej, Ranczo, Przepis na życie). Jego muzyka do filmu „Young Magican” została nominowana do jednej z najważniejszych nagród filmowych na świecie: Kanadyjskiej Nagrody Filmowej ‘Genie Award’88. W roku 2000 Krzesimir Dębski otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii ‘Kompozytor Roku’ oraz nagrodę Międzynarodowej akademii Filmowej ‘Philip Award’ za muzykę do filmu ‘Ogniem i Mieczem’. W 2001 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos (Grecja) otrzymał nagrodę za muzykę do filmu ‘W Pustyni i Puszczy 2003’. Dwa lata później hollywoodzka wytwórnia Limelight Films zamówiła u niego muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917. W w roku 2007 serial TVP Andrzeja Maleszki ‘Magiczne drzewo” z muzyką Krzesimira Dębskiego otrzymał narodę Emmy Award 2007 w kategorii filmów telewizyjnych i programów dla dzieci  a w 2010 r.uhonorowany został medalem”Ecce Homo”.
Działalność dyrygencka Krzesimira Dębskiego jest nie mniej interesująca od jego osiągnięć kompozytorskich, artysta prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak: Jose Carreras, Jose Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Marc O’Connor, Regina Carter, John Blake czy Nigel Kennedy. Dyrygował niemal wszystkimi ważniejszymi orkiestrami w Polsce na czele z Sinfonią Varsovią, Filharmonią Narodową oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, a także licznymi zespołami zagranicznymi, takimi jak: Irish BBC Orchestra, Moscow Symphony, Guadalajara Symphony Orchestra, Orchestra Teatro Municipal Rio de Janeiro ,Orchestra de Santiago de Chile i Orkiestra Filharmonii Lwowskiej. in.

Ogólne

title

Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki

artist

Krzesimir Debski

label

Warner Music Poland

ilosc_plyt

2

Opinie

Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki ×
Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki
Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki
Złota kolekcja: Muzyka filmowa / Piosenki

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy