Ranking myjek parowych – jaką wybrać?
W codziennych porządkach może ci pomóc myjka parowa. Ranking tych urządzeń przyda się każdemu, kto rozważa taki zakup. Chcesz bez przeszkód doczyszczać uporczywy brud z trudno dostępnych miejsc? Dobra parownica do sprzątania załatwi sprawę! Najchętniej wybierane modele znajdziesz w naszym zestawieniu.
Myjka parowa – co to jest i jak działa?
Cechą wspólną każdego urządzenia nazywanego myjką parową jest wykorzystywanie do czyszczenia zabrudzeń gorącej pary. Umieszczona w zbiorniku woda najpierw się nagrzewa, a następnie, już w postaci pary, jest wyrzucana pod wysokim ciśnieniem. Skutecznie neutralizuje wszystkie zabrudzenia – zaschnięte plamy są błyskawicznie rozpuszczane, nie musisz więc tracić czasu na ich szorowanie. Oczyszczacze parowe to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Używając do czyszczenia tylko wody z kranu, nie musisz kupować drogich detergentów. Dodatkową korzyścią jest higiena – wysoka temperatura skutecznie zabija większość bakterii i wirusów. To również jeden z najbardziej ekologicznych sposobów pozbywania się zabrudzeń.
Jak widać, jest wiele korzyści, które może dać myjka parowa – jaką wybrać? To zależy, jak planujesz z niej korzystać. Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry, którymi różnią się poszczególne modele. Warto dodać, że myjki parowe nazywa się także parownicami lub czyścikami – terminów tych można używać zamiennie.
Najlepsza myjka parowa – główne cechy
Kupując oczyszczacz parowy, przyjrzyj się specyfikacji. Przy zakupie istotne będą przede wszystkim takie elementy jak:
● ciśnienie generowanej pary;
● moc urządzenia i szybkość nagrzewania;
● długość kabla;
● pojemność zbiornika;
● liczba i rodzaj końcówek
Ciśnienie w myjkach parowych wynosi od 3 do 5 barów. Im jest wyższe, tym łatwiej poradzisz sobie z zabrudzeniami. Długość kabla oczywiście oznacza zasięg. Myjka parowa musi być cały czas podłączona do gniazdka elektrycznego, więc im dłuższy przewód, tym dalej dosięgniesz – dokładnie tak samo jak w przypadku tradycyjnego odkurzacza.
Pojemność zbiornika i czas nagrzewania są ze sobą powiązane. Im większy zbiornik, tym więcej czasu potrzeba, aby podgrzać wodę i zamienić ją w parę. Mały zbiornik to natomiast duże ograniczenie. Musisz pamiętać o tym, że nie można go uzupełnić od razu po wyczerpaniu się wody. Zanim odkręcisz zawór, trzeba chwilę odczekać, by urządzenie zdążyło ostygnąć. W przeciwnym razie para może cię poparzyć!
Duża liczba końcówek czyni sprzęt bardziej uniwersalnym – dobierając właściwe akcesoria, łatwiej umyć wszystkie trudno dostępne miejsca.
Myjka parowa – ranking
Czas zaprezentować listę najlepszych myjek parowych. Tworząc zestawienie, sięgnęliśmy po propozycje trzech różnych, świetnie ocenianych producentów.
1. miejsce: czyścik parowy Ariete 4146 Xvapor Deluxe
Zdecydowanym liderem zestawienia jest model firmy Ariete. Ze wszystkich urządzeń generuje najwyższe ciśnienie (5 barów) i ma najbardziej pojemny zbiornik (1,6 l). Ogrzanie tak dużej ilości wody zajmuje grzałce o mocy 1500 W aż 8 min, ale rekompensuje to długi czas działania. Wody starczy na prawie godzinę sprzątania! Do dyspozycji masz rury przedłużające, a także końcówkę szczelinową, do mycia szyb, okrągłą szczotkę w dwóch rozmiarach, szczotkę do podłóg oraz dwie szmatki. Co więcej, nie zgubisz końcówek, ponieważ każda ma swoje miejsce w obudowie urządzenia. Korzystając z myjki parowej Ariete 4146 Xvapor Deluxe, możesz swobodnie wyczyścić całe mieszkanie. Pomocny w tym będzie długi, sześciometrowy kabel oraz pokrętło do regulowania strumienia pary. Podsumowując, sprzęt jest uniwersalny i bardzo wydajny, więc powinien więc zadowolić nawet najbardziej wymagającego użytkownika!
2. miejsce: czyścik parowy Sencor SSC 3001YL
Na drugim miejscu sporo mniejsza myjka firmy Sencor, generująca ciśnienie 3 barów. W zbiorniku mieści się 0,35 l wody, a dotarcie w bardziej odległe miejsca umożliwi kabel mierzący 4 m. Nagrzewanie czyścika parowego Sencor SSC 3001YL zajmuje tylko 2,5 min, a sześć końcówek wystarczy, aby właściwie dobrać akcesoria do sprzątanej powierzchni. Zależy ci, by szybko sprzątać mniejsze powierzchnie? To będzie udany zakup!
3. miejsce: czyścik parowy Karcher SC 1 EasyFix Premium Home Line
Na trzecim miejscu urządzenie producenta słynącego z myjek również do użytku zewnętrznego. Parownica Karcher SC 1 EasyFix Premium nie ma jednak zbyt wiele wspólnego z potężnymi myjkami ciśnieniowymi do czyszczenia podjazdu czy tarasu. Zbiornik w tym modelu ma tylko 0,2 l, a ciśnienie to 3 bary. Myjka Karcher dysponuje tą samą długością kabla oraz nieznacznie większą mocą niż czyścik Sensor (1200 zamiast 1000 W), ale cena za produkt jest zdecydowanie wyższa. W zestawie z parownicą jest odpowiednie wyposażenie: dysza ręczna, dysza do detali, mała, okrągła szczotka, przedłużka, powłoczka z mikrofibry na dyszę ręczną oraz płaska ściereczka podłogowa. Jeśli cenisz produkty marki Karcher, rozważ ten model!

4. miejsce: czyścik parowy Ariete Vapori 4137
To najmniejszy z czyścików na naszej liście. Kompaktowy sprzęt ma niewielki pojemnik na wodę, w którym zmieści się tylko 0,175 l. Urządzenie będzie gotowe do działania po 3 min od podłączenia do gniazdka sieciowego, a wody starczy na 8 min sprzątania. Nie jest to długi czas, ale powinien wystarczyć do uporządkowania łazienki lub kuchni. Ciśnienie jest trochę niższe niż w większym urządzeniu tej samej firmy, ale 3,5 bara wystarczy do drobnych porządków. Komplet akcesoriów także nie rozczarowuje. Znajdziesz tu końcówkę do odświeżania tkanin, mycia szyb, szczelinówkę, okrągłą szczoteczkę, dyszę z wężem, stożek oraz szmatek do materiałów. Zasięg działania wystarczy na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu, ponieważ kabel zasilający ma aż 3 m. Do czyszczenia mniejszych powierzchni czyścik Ariete Vapori 4137 z powodzeniem wystarczy, a dzięki kompaktowym rozmiarom – łatwiej będzie ci go przechowywać!
Wiesz już, jaką myjkę parową wybrać?
Zaprezentowany ranking parownic domowych obejmuje sprzęty o uniwersalnym zastosowaniu. Wśród urządzeń parowych znajdziesz także wyspecjalizowane modele o węższym przeznaczeniu. Jeśli masz w domu dużo twardych podłóg, możesz rozważyć także zakup mopa parowego z długą rączką. Inny przykład to urządzenia parowe do mycia okien.
Przeczytaj również:
Zobacz więcej

Potrzebna ci najlepsza parownica do ubrań? Jeśli masz dosyć zagnieceń, wilgotnych ubrań albo rozstawiania deski do prasowania za każdym razem, gdy trzeba wygładzić elegancki strój, czas to zmienić! Zobacz, jaka parownica do ubrań umożliwi szybkie i wygodne odświeżanie ubrań bez wysiłku. Wybierz jeden z polecanych modeli z naszej listy.

Potrzebny ci mop parowy? Ranking najlepszych urządzeń pomoże dobrać właściwy sprzęt, który ułatwi sprzątanie. Jeśli nie masz pewności, jaki mop parowy do paneli, płytek albo dywanów jest najbardziej wydajny, zobacz nasz poradnik! Prezentujemy listę najpopularniejszych modeli – dla każdego, kto chce robić porządki szybko i bez wysiłku.

Jaki mop? Obrotowy, płaski, a może parowy? W tym artykule przedstawimy porady, jak wybrać najlepszy mop obrotowy!

Zastanawiasz się, jaka maszyna do szycia Ci się przyda? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, znajdź najlepszą maszynę do szycia w korzystnej cenie.

Zastanawiasz się, jak umyć mikrofalówkę i pozbyć się z niej zapachu? To dobrze! O czyszczeniu mikrofalówki nie należy zapominać.

W codziennych porządkach może ci pomóc myjka parowa. Ranking tych urządzeń przyda się każdemu, kto rozważa taki zakup. Chcesz bez przeszkód doczyszczać uporczywy brud z trudno dostępnych miejsc? Dobra parownica do sprzątania załatwi sprawę! Najchętniej wybierane modele znajdziesz w naszym zestawieniu.

Które urządzenie najlepiej poradzi sobie z brudną szybą? Jeśli szukasz skutecznego sprzętu do szybkich i dokładnych porządków zobacz koniecznie nasz ranking. Poznaj najlepsze myjki parowe do okien.

Warto wiedzieć, jaki pochłaniacz wilgoci się sprawdzi, jeśli chcemy uniknąć kłopotów z nadmiarem wody w swoim otoczeniu.

Mopowanie to czynność niezbędna do utrzymania w czystości płaskich powierzchni we własnym domu. Dotyczy to nie tylko kafelków, ale również delikatnych drewnianych podłóg. Jaki mop do paneli najlepiej się sprawdzi? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w artykule. Zobacz najlepsze modele przeznaczone do czyszczenia paneli podłogowych.

Osad może przeszkadzać w prawidłowym prasowaniu ubrań, a nawet je brudzić. Czym i jak wyczyścić żelazko? Prezentujemy najskuteczniejsze metody.