Najbardziej oczekiwane gry 2020

2020 rok będzie rokiem premiery konsol nowej generacji – wreszcie doczekamy się Playstation 5 oraz nowej konsoli Microsoftu o roboczej nazwie Xbox Scarlett. Pojedynek nowych sprzętów na pewno będzie tym, co najbardziej ekscytuje graczy - ale poczekamy na to starcie najpewniej do ostatniego kwartału. Wcześniej na pewno wielu emocji dostarczą nowe gry. Jakie nowości są najbardziej oczekiwane? Przedstawiamy listę tych gier, które zapowiadają się zdecydowanie najciekawiej.


Marvel's Avengers


To gra akcji tworzona przez studio Crystal Dynamic, która nawiązuje do filmów i komiksów o superbohaterach Marvela. Fabuła zaczyna się w Dniu A, kiedy Captain America, Iron Man, Hulk, Black Widow i Thor otwierają zaawansowaną technologicznie kwaterę główną Avengersów w San Francisco, a także ujawniają własny helicarrier, zasilany eksperymentalnym źródłem energii. Dochodzi jednak do katastrofy i gigantycznych zniszczeń. W wyniku tego zdarzenia Avengersi rozwiązują grupę i zostają wyjęci spod prawa. Gdy świat znajduje się w niebezpieczeństwie, jedyną nadzieją jest ponowne zjednoczenie. Z zapowiedzi wynika, że dostaniemy naprawdę epicką historię rozciągniętą na wiele lat. Dużej liczbie bohaterów sprzyjać będzie formuła RPG – z wybranych bohaterów stworzymy drużynę, a wraz z rozwojem każdego z nich - będziemy zdobywać nowe umiejętności. Jeśli ktoś szukał dobrej gry akcji, ale niekoniecznie tylko ze strzelaniem, Marvel's Avengers pewnie spełni te oczekiwania. Dla fanów Marvela oczywiście tytuł obowiązkowy, podobnie jak wcześniej Marvel's Spiderman.Gra PS4 Final Fantasy VII Remake


Remake gry sprzed dwóch dekad to zaskakująco prosty sposób na sukces w świecie gier video. Okazuje się jednak, że to działa. Powrót po latach ulubionych serii gier z Playstation, takich jak Crash Badicoot, Spyro the Dragon czy Wipeout, został odebrany bardzo dobrze. Teraz pora na Final Fantasy 7. To gra RPG, która jako jedna z pierwszych wykorzystywała zaawansowaną grafikę 3D oraz przerywniki filmowe, ale gracze pokochali ją przede wszystkim za rozbudowaną, wielowątkową fabułę. Remake zapowiedziano już w 2015 roku, teraz wreszcie można doczekać się premiery.

DOOM Eternal


Bezpośrednia kontynuacja Dooma z 2016 roku ma wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Szybkie tempo i hordy demonicznych przeciwników, razem z dynamiczną muzyką tworzą doskonałe połączenie. Jeśli zamiast skradania się wolisz frontalną walkę i faszerowanie wrogów ołowiem, ta strzelanka na pewno jest dla Ciebie. Nowi przeciwnicy i nowe lokacje, przy zachowaniu dotychczasowego charakteru rozrywki, to może być przepis na wiele godzin dobrej zabawy przed konsolą.


Gra Xbox One Dragon Ball Z: Kakarot


To może być nie lada gratka dla miłośników serii Dragon Ball. Do tej pory gry nawiązujące do kultowego serialu anime skupiały się przede wszystkim na walkach. Nowy tytuł, wydany w 2020 roku, ma decydowanie rozszerzyć dostępne aktywności, umożliwiając swobodną eksplorację, łowienie ryb, treningi i wykonywanie różnorodnych zadań w ramach wątków pobocznych. Dragon Ball w otwartym świecie? Tak, to naprawdę może się udać – niedługo się przekonamy!

Cyberpunk 2077


To rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, gigantycznym mieście rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Nazywasz się V i musisz zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant — klucz do nieśmiertelności. Na drodze do celu znajdziemy wszystko, co najlepsze w rozbudowanych grach akcji – walkę, handel, zjednywanie sobie ludzi różnymi metodami, skomplikowane wybory, które będą wpływały na rozwój fabuły. 

Jeśli w 2020 roku będziemy szukać nowej gry zrealizowanej z dużych rozmachem, Cyberpunk najprawdopodobniej sprawdzi się jako alternatywa chociażby dla serii Fallout. Dla miłośników RPG i science fiction to chyba najciekawsza premiera roku.

Jak widać, lista premier na pewno jest interesująca, tym bardziej, że wymieniliśmy te zapowiadane od dawna tytuły, a po drodze pojawi się także wiele innych godnych uwagi. Wszystkie wskazane przez nas są już dostępne w przedsprzedaży. 


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]