Najbardziej przydatne akcesoria do iPhone

Masz wymarzony telefon Apple? Teraz możesz mieć pewność, że Twoje otoczenie raczej nie przejdzie obok tego faktu obojętnie. Posiadanie iPhone’a od dawna już budzi skrajne emocje, więc albo pogratulują Ci dobrego wyboru albo będą przekonywać, że przepłaciłeś, a Apple się skończył razem z odejściem Steve'a Jobsa. Jeśli już oswoiłeś się z nowym lub kolejnym smartfonem z jabłkiem, musisz mieć świadomość, że to nie koniec zakupów. Wraz ze zmianą telefonu warto rozejrzeć się za przydatnymi akcesoriami, które dadzą mu nowe możliwości, pozwolą go spersonalizować czy zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Jakie akcesoria do iPhone’a przydadzą się najbardziej? Zobacz krótki przegląd naszych propozycji.


Etui na smartfona


Nie ma nic gorszego, niż kosztowny telefon z materiałów wysokiej jakości, który jest luzem włożony do torebki lub kieszeni spodni, szczególnie w sąsiedztwie innych przedmiotów, takich jak klucze od mieszkania. Żeby nie narażać iPhone’a na porysowanie, lepiej, żeby znalazł się w odpowiedniej obudowie, tym bardziej, że koszt etui jest już niewielkim wydatkiem, biorąc pod uwagę cenę smartfona. Do dyspozycji mamy etui silikonowe – na przykład etui APPLE do iPhone 6s w kolorze nocny błękit oraz etui wykonane ze skóry – na przykład czarne etui do APPLE iPhone 7 Plus . Ciekawym rozwiązaniem jest także etui z wbudowanym akumulatorem, które potrafi przedłużyć żywotność telefonu nawet o jedna dobę! Takie akcesorium to wydatek mniej więcej dwukrotnie wyższy niż zwykłe etui.


Stacja dokująca


Stylowa podstawka nadaje się do ładowania i synchronizacji każdego iPhone'a ze złączem Lightning. Podczas tych czynności, iPhone stoi pionowo w stacji dokującej, bez problemu mieszcząc się na biurku lub blacie. W czym to rozwiązanie jest lepsze od tradycyjnej ładowarki? Przede wszystkim, umożliwia normalne używanie smartfona podczas ładowania – na przykład prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym czy korzystanie z internetu. To znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, niż próba korzystania z iPhone’a, gdy jest podłączony do tradycyjnej ładowarki i - przynajmniej teoretycznie - powinien być nieruchomy. Często próby korzystania z iPhone’a na kablu prowadzą do uszkodzenia gniazda ładowania, co wiąże się z kosztowną naprawą.Ładowarka samochodowa


To naprawdę bezcenna rzecz, jeśli używamy iPhone’a jako nawigacji. Możliwość podłączenia się do gniazdka samochodowego, z pewnością pozwoli ruszać ze smartfonem nawet w najdłuższe trasy. Oczywiście, przed zakupem należy sprawdzić, z jakim konkretnie modelem sprzęt jest kompatybilny.


Uchwyt samochodowy


Pozostając w temacie podróży, jeśli korzystamy już z iPhone’a w aucie, dobrze, gdyby nie znajdował się na półce, czy co gorsza na kolanach. O ile nawigacje samochodowe posiadają w standardzie uchwyty, tak w przypadku telefonów, niestety mamy obowiązek dokupić ten sprzęt dodatkowo. Uchwyty samochodowe do smartfonów możemy podzielić podzielić na montowane do szyby oraz do deski rozdzielczej. Bezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się jednak deska rozdzielcza, ponieważ uchwyt nie ogranicza nam wtedy widoczności na drodze.Selfie stick


O popularności zdjęć typu selfie nikogo nie trzeba przekonywać. Zdjęcia ze smartfonów Apple’a zdecydowanie zdominowały Instagram, więc najpewniej Ty także będziesz wykorzystywać swój smartfon jako narzędzie do wrzucania zdjęć, a selfie stick zapewni niezwykłe ujęcia, których po prostu nie uda się zrobić, trzymając telefon w dłoni, a nie na wysuwanym wysięgniku. Szukając idealnego kijka do selfie najlepiej patrzeć, do jakiego smartfona pasuje (mogą być wymienione przykładowe modele lub po prostu wielkość w calach) i czy jest wykonany z materiałów dobrej jakości. Szkoda oszczędzać i narażać się niepotrzebnie na wypadnięcie smartfona z uchwytu czy połamanie się sprzętu. Do rozważenia pozostaje też sposób aktywacji migawki – ten proces może się odbywać przewodowo lub za pomocą technologii bluetooth. W tym drugim przypadku jest oczywiście wygodniej, ale wiąże się to z większym zużyciem akumulatora.Rękawiczki do ekranów dotykowych


Kiedy pojawiły się na rynku, zapowiadały się na prawdziwy hit, ale finalnie nie zrobiły wielkiej furory wśród posiadaczy smartfonów. Z drugiej strony, są na tyle tanie, że warto je mieć, choćby po to, aby korzystać z iPhone’a na powietrzu podczas tych kilkunastu najbardziej mroźnych dni w roku.

Smartfony Apple'a to stylowe i dopracowane urządzenia wyposażone w topowe podzespoły. Jeśli dodatkowo wyposażymy swojego iPhone’a w dodatkowe akcesoria, można mieć pewność, że świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji.


powrót