Najciekawsze premiery gier

Chociaż za oknem pogoda jest już naprawdę ładna, będzie wiele powodów, żeby jednak zostać w domu. Bo właśnie w tym momencie przypadł czas kilku naprawdę ciekawych i długo wyczekiwanych premier. W jakie nowe gry warto zagrać na komputerze albo na konsoli. Zobaczcie krótki przegląd najciekawszych tytułów – nic godnego uwagi Wam nie umknie! Przestawiamy najciekawsze premiery gier!


Farpoint (PS4)


Przegląd nowości zaczynamy od długo oczekiwanej strzelanki, stworzonej z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Farpoint obsługuje technologię Playstation VR i specjalny kontroler Aim. Grę oczywiście można przejść, korzystając także z normalnego kontrolera Dual Shock 2, jednak to wirtualna rzeczywistość wokół i plastikowa spluwa w dłoni, daje prawdziwą i długo oczekiwaną frajdę. Chociaż z racji gatunku, gra kładzie nacisk na elementy zręcznościowe, warto docenić także sensowną fabułę, a także elementy taktyczne – szybko przekonamy się, że różne warianty uzbrojenia sprawdzają się lepiej lub gorzej w starciu z konkretnym przeciwnikiem. Kampania fabularna dla jednego gracza to około 6 godzin zabawy w klimacie science-fiction. Gdy już rozprawimy się z hordą wrogów na obcej planecie i nauczymy dobrze radzić sobie w ogniu walki, czeka na nas także tryb multiplayer. Farpoint to w tej chwili najlepszy shooter w technologii VR. Jeśli lubimy strzelać i szukamy nowych, głębszych doświadczeń, to będzie dobry wybór. Obraz i dźwięk 3D w tej produkcji to naprawdę świetna sprawa!The Surge (PC, Xbox One, PS4)


Pozostajemy w klimacie futurologii. Niemieckie studio Deck13 Interactive prezentuje nam niezbyt optymistyczną wersję przyszłości, w której zasoby naturalne są już na wyczerpaniu, a rozwój technologiczny doprowadził cywilizację do głębokiego kryzysu, bo ludzie stali się niepotrzebni, zastąpieni przez maszyny. W takiej scenerii, otrzymujemy gamplay bardzo podobny do Dark Souls. Standardowo, bohater ma do dyspozycji dwa ataki, słabszy i mocniejszy, ale w połączeniu z innymi zdolnościami (unikami, podbiegami), liczba kombinacji nieco jeszcze wzrasta. Towarzyszy nam również wskaźnik kondycji oraz energii, która służy do odpalania ataków specjalnych. Ważnym elementem rozgrywki jest system rozwoju, który oparty jest na... zbieraniu złomu. Elementy zgromadzone w trakcie eksploracji, pełnią funkcję waluty. Złom można przeznaczać na rdzenie i za ich sprawą upgrade’ować dotychczasowy sprzęt lub otrzymywać dostęp do nowych części, które usprawnią działanie naszego egzoszkieletu. Nie jest to prosta gra, ale daje dużo satysfakcji. Jeśli myśleliście kiedyś o Dark Souls, ale w klimacie science-fiction, The Surge to jest właśnie to!Injustice 2 (PC, Xbox One, PS4)


Injustice 2 to w największym skrócie, bijatyka z postaciami DC Comics w rolach głównych.  Gra kontynuuje epicką filmową historię, zapoczątkowaną przez poprzednika - Injustice: Gods Among Us. Batman i jego sojusznicy pracują nad przywróceniem dawnego porządku, walcząc równocześnie z tymi, którzy próbują przywrócić reżim Supermana. A w  samym środku tego konfliktu pojawia się nowe zagrożenie! Gracze będą mogli wybierać postacie z największego zestawu superbohaterów w historii bijatyk, poczynając od klasycznych ulubieńców, takich jak Batman, Superman, Supergirl i Aquaman, a kończąc na nowych złoczyńcach, m.in.: Atrocitus i Gorilla Grodd. Walki będą się toczyć na większych arenach, wśród których znajdzie się choćby Metropolis, Gotham City i Atlantyda.

Żeby było ciekawiej, bijatyka została rozbudowana o elementy RPG. Teraz walczący posiadają nie tylko unikalne zdolności, ale również parametry, które rosną wraz z rozwojem postaci. Wraz z kolejnymi wygrywanymi pojedynkami, otrzymujemy doświadczenie oraz sprzęt. Jeśli chodzi o tryby, to oprócz tych standardowych dla bijatyk, twórcy dorzucili też nowy - Multiverse. W nim wybrana przez nas postać podróżuje przez różne ‘światy’ z uniwersum wydawnictwa DC Comics, biorąc udział w rozmaitych wyzwaniach.


Prey


Prey to gra action-adventure, z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, wyprodukowana przez Arkane Studios i wydana przez Bethesda Softworks. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Fabuła przedstawia alternatywną historię w której prezydent John F. Kennedy przeżył zamach przeprowadzony w 1963 roku i na dalszym etapie swojej prezydentury postanowił przeznaczyć więcej środków na program kosmiczny, co nie spodobało się mieszkańcom jednej z obcych planet. W takich okolicznościach, dostajemy thriller w klimacie science fiction z elementami RPG. Łączenie różnych gatunków zdecydowanie wychodzi grze na dobre!Ultra Street Fighter II: The Final Challengers (Nintendo Switch)


W końcu pojawia się też coś ciekawego na Nintendo Switch. Po tym, jak duże nadzieje rozbudziła premiera konsoli, czas powiedzieć sprawdzam i poczekać na fajne gry. Jest kultowe The Legend of Zelda: Breath of the Wild teraz pojawia się też Street Fighter! Jest to tak naprawdę zremasterowana wersja ulicznego wojownika z 1991 roku, którą wielu graczy zna z automatów. Została jednak rozszerzona o różne nowinki, na przykład postacie takie, jak Evil Ryu oraz Violent Ken. Ultra Street Fighter II: The Final Challengers to naprawdę fantastyczny powrót do przeszłości. I jedna z najlepszych gier na nową konsolę Nintendo. Oby więcej takich tytułów!


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel