Najlepsze akcesoria do Nintendo Switch

Chociaż konsola Nintendo Switch jest na rynku bardzo krótko, już zyskała sobie wielu fanów. Wraz z rozwojem konsoli, na rynku, oprócz nowych gier, pojawiają się także akcesoria dedykowane do nowej konsoli Nintendo. Z każdym kolejnym rokiem liczba dostępnych akcesoriów będzie rosnąć, ale już teraz jest w czym wybierać. Co zatem warto kupić oprócz samego konsoli albo czym obdarować jej szczęśliwego posiadacza? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które powinny przypaść do gustu miłośnikom Nintendo.


Etui na konsolę Nintendo Switch

Zacznijmy od tego, że chociaż Switch może służyć zarówno w podróży, jak i w domu, to w pierwszej kolejności jest konsolą przenośną. Właśnie dlatego, jeśli planujemy granie w podróży, dobrze jest wyposażyć się w wygodne etui do przechowywania urządzenia. Przykładem może być etui BIG BEN BB9128 do Nintendo Switch zawierające dodatkowo pojemnik na 4 gry i 2 karty micro SD. Jeśli planujemy mieć znacznie więcej, niż kilka gier i wszystkie zabierać ze sobą, przyda się także coś do przechowywania samych dysków. Taką funkcję pełni etui na gry HORI NSW-028U – eleganckie opakowanie, w którym pomieścimy 24 gry.


Podstawka na konsolę

Jeśli nie będziemy trzymać Nintendo Switch w dłoniach, a grać na padzie, z pewnością przyda się wygodna podstawka. Warto podkreślić, że podstawka HORI NSW-029U nie tylko unieruchamia konsolę i trzyma nieruchomo w jednej pozycji. Co ważne, to akcesorium pełni także funkcję ładowarki! W ten sposób, nie przerywając grania, możemy uzupełnić baterię, a sama podstawka z ładowarką nie zajmie nam zbyt dużo miejsca.


Folia ochronna na Nintendo Switch

Konsola Nintendo nie należy do tanich zabawek. Dlatego lepiej nie narażać delikatnego sprzętu na potencjalne kłopoty i nie obniżać sobie komfortu grania przez niepotrzebne rysy na ekranie. Specjalna folia skutecznie chroni przed zadrapaniami i pęknięciami. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej dodatkowej ochrony, na tej samej zasadzie, co w przypadku smartfona. Koszt folii nie przekracza 100 zł, a porysowane urządzenie, które w przyszłości być może chcielibyśmy sprzedać, może stracić na wartości znacznie więcej!

Najważniejsze akcesoria w jednym opakowaniu

Niektórzy producenci, zamiast sprzedawać pojedynczo wszystkie akcesoria, zdecydowali się na połączenie ich w zestawy. Na przykład zestaw akcesoriów HAMA 54699 6 w 1 do Nintendo Switch obejmuje opisywane wcześniej etui ochronne do wygodnego przenoszenia konsol, etui na kartridże z grami, folię ochronną na ekran, a także specjalny rysik oraz szmatkę z mikforbry do dokładnego czyszczenia powierzchni ekranu, który woli zbierać kurz, odciski tłustych palców i inne zanieczyszczenia. W zestawie warto wziąć wszystkie elementy, nawet jeśli nie mamy pewności, że wykorzystamy każdy z nich. Tak jest po prostu taniej i rozsądniej, niż kupować jakiś sprzęt osobno.

Konsola Nintendo Switch nie jest i pewnie nigdy nie będzie wyborem numer jeden wśród konsol na polskim rynku. Decydując się na takie nietypowe rozwiązanie, niejako idziemy pod prąd. A skoro już zdecydowaliśmy się na oryginalny sprzęt do grania, dobrze mieć także kilka przydatnych akcesoriów, które ułatwią jego transport, przechowywania czy ładowanie na co dzień.

powrót