MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Najlepsze do walki ze stertą brudnych naczyń – przegląd najbardziej pojemnych zmywarek

Im większa rodzina, tym większa zmywarka przyda się w domu – to podstawowa zasada, którą warto kierować się przy wyborze konkretnego urządzenia do swojej kuchni. A patrząc na zapotrzebowane, należy uwzględnić nie tylko domowników, ale także gości, zwłaszcza, gdy często ich zapraszamy. Urodziny, święta i inne okazje do rodzinnych spotkań i przyjęć często oznaczają niezliczoną liczbę brudnych naczyń. Zmywanie na raty bywa uciążliwe i  - przede wszystkim - czasochłonne. Dlatego przewidując takie sytuacje, najlepiej od razu zaopatrzyć się w zmywarkę o szerokości 60 cm, która pomieści przynajmniej 14 kompletów naczyń. Sama wielkość to jednak nie wszystko. Jest wiele innych parametrów decydujących o skuteczności zmywania, wygodzie i ekonomii. Doradzamy jak wybierać duże zmywarki.


Załadunek zmywarki – na co zwrócić uwagę?


Sama pojemność zmywarki, chociaż jest bardzo ważna, to jeszcze nie wszystko. O tym, ile naczyń faktycznie się pomieści, decyduje możliwość ich ułożenia, a konkretnie elastyczność w tym zakresie. Czasami mamy do umycia bardzo dużo talerzy i sztućców, a innym razem  - kilka dużych garnków, dzbanków czy elementów części robota kuchennego. W odpowiednim ułożeniu zawartości zmywarki na pewno pomagają składane drabinki, a także regulowana wysokość kosza. Przykładowo, zmywarka SAMSUNG DW60M9550FS/EO zapewnia możliwość przesunięcia wysokości do 5 centymetrów. Dodatkowa przestrzeń będzie idealna na większe deski do krojenia, nietypowe półmiski czy patery. Bardzo praktyczna jest także szuflada na sztućce. Zwłaszcza, jeśli uda się w niej pomieścić także przedmioty o większych gabarytach, jak łopatki, cedzaki czy trzepaczki.


Technologie, które pomagają w zmywaniu


Chociaż zasada działania wszystkich zmywarek jest identyczna, są pewne detale, które decydują o większej skuteczności pracy. W zmywarkach Beko mamy na przykład dodatkowe, ruchome ramię myjące, zamontowane na dnie zmywarki. Samsung natomiast stosuje rozwiązanie WaterWall, czyli ścianę wodną. Śmigło jest zastąpione mechanizmem złożonym z 8 dysz, a woda, natryskiwana pod wysokim ciśnieniem na specjalną listwę odbijającą, tworzy wspomnianą wodną ścianę.

Nie sposób nie wspomnieć także o oszczędności. Zmywarki generują duże zużycie wody  energii, więc jeśli sprzęt ma być tani w eksploatacji, należy spojrzeć na klasę energetyczną oraz konkretne wyniki w liczbach. Bardzo dobrze wypadają pod tym względem modele z silnikiem inwerterowym. Takie urządzenia są nie tylko energooszczędne, ale również komfortowe, ponieważ hałas i wibracje są zdecydowanie ograniczone względem innym modeli. Przykładem zmywarki z taką technologią jest WHIRLPOOL WFO 3P23 PL X.


Jaki program do zmywania będzie potrzebny?


Sama liczba programów o niczym konkretnym nie świadczy. Jest wielce prawdopodobne, że będziemy wykorzystywać na co dzień 2 lub maksymalnie 3  z nich. Warto dowiedzieć się w pierwszej kolejności jak wydajnie i jak szybko działa program standardowy będący najczęstszym wyborem. Oprócz tego zaletą jest na pewno tryb turbo umożliwiający przyśpieszenie każdego rozpoczętego programu już w trakcie dzięki intensywniejszej pracy. Na przykład w zmywarce BEKO DFN28422X po jej włączeniu proces zmywania przebiegnie znacznie szybciej, skracając się niemal trzykrotnie, przy zachowaniu maksymalnej wydajności.

Nie tylko pojemność, ale przede wszystkim technologia decyduje o tym, na ile jesteśmy zadowoleni z posiadanej zmywarki. Im częściej jej używamy, tym różnice będą bardziej zauważalne. Wszystkie urządzenia wymienione w tym tekście to modele, które doskonale poradzą sobie z wyzwaniami podczas dużych rodzinnych spotkań.


Zobacz więcej

Ranking zmywarek do zabudowy 2020

Ranking zmywarek do zabudowy 2020

Już na etapie projektowania wnętrza trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką zmywarkę wybrać. Poznaj ranking najlepszych zmywarek do zabudowy w 2020 roku.
Ranking zmywarek do zabudowy

Ranking zmywarek do zabudowy

Stając przed wyborem nowej zmywarki do zabudowy warto przeczytać o kryteriach i poznać ranking najlepszych produktów w tej kategorii.
Jakie technologie najbardziej rozwiną się w 2019 roku?

Jakie technologie najbardziej rozwiną się w 2019 roku?

Na jakie technologie warto spoglądać z zaciekawieniem? Przedstawiamy listę najciekawszych trendów, które powinny się rozwijać w 2019 roku. 

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel