Ranking golarek męskich – jaką golarkę wybrać do brody?

Jaka golarka do brody sprawdzi się najlepiej? Warto się nad tym zastanowić. Trudno powiedzieć, jak będą w najbliższym czasie wyglądać ograniczenia w związku z pandemią. Jeśli usługi barberów nie będą dostępne, trzeba mieć odpowiednie narzędzia do tego, aby samodzielnie zadbać o swój zarost. Myślisz o zakupie nowego sprzętu? Na pewno pomoże Ci nasz ranking golarek elektrycznych.


Golarka elektryczna – dlaczego warto?


Golarka elektryczna to wygodne i skuteczne rozwiązanie, które często kusi mężczyzn używających tradycyjnych maszynek. Elektryczne urządzenie zapewnia więcej bezpieczeństwa i komfortu, szczególnie panom z wrażliwą skórą, którzy często cierpią z powodu zacięć i podrażnień. Golenie maszynką elektryczną to często również oszczędność. Mimo że jednorazowo ponosimy duże koszty – to wiadomo, że golarka będzie długo służyć, w przeciwieństwie do zwykłych maszynek, które trzeba bardzo często wymieniać.


Dodatkowo, używając golarki elektrycznej, możemy zrezygnować z wielu kosmetyków Jeśli kupujemy golarkę elektryczną po raz pierwszy, najlepiej zdecydować się na model, który nie będzie zbyt kosztowny.


Golarka elektryczna – dlaczego warto?


Zanim zdecydujesz, jaką golarkę do brody kupić – na co zwrócić uwagę?


Warto w pierwszej kolejności poznać najważniejsze cechy i parametry nowoczesnych urządzeń do golenia. Bez tego ranking golarek byłby niekompletny.


Co zatem będzie ważne przy wyborze konkretnego modelu?


  • Zasilanie – golarka może być zasilana akumulatorem, działać po podłączeniu do gniazdka sieciowego albo łączyć ze sobą oba tryby pracy. W przypadku działania na baterii istotny będzie czas pracy i czas ładowania!


  • Rodzaj systemu tnącego – golarka możne być wyposażona w specjalną folię lub mieć ruchome głowice. Który system jest lepszy? Trudno powiedzieć – zależy od rodzaju zarostu i indywidualnych preferencji, więc najlepiej sprawdzić to na sobie.


  • Sposób używania – na sucho albo na mokro – to zależy od konstrukcji golarki i wodoodporności. W przypadku działania na mokro można na przykład golić się w wannie czy pod prysznicem.


  • Udogodnienia – golarka może mieć wbudowany wysuwany trymer, czujnik dopasowujący szybkość obrotów do gęstości i twardości zarostu albo kompatybilną aplikację na smartfona.