Najlepsze gry dla dzieci do 7 lat

Świat gier video oferuje ogromny wybór tytułów. Wśród graczy zwiększa się także odsetek osób pełnoletnich, co wynika z faktu, że osoby, które zaczęły przygodę z graniem w młodości i po prostu kontynuują to w dorosłym życiu. Twórcy często dostosowują produkty do tego grona, co tyczy się zwłaszcza gier akcji i strzelanek. W związku z tym, bardzo wiele gier z różnych powodów nie nadaje się dla dzieci. Albo są zbyt wymagające, albo znajduje się w nich zbyt wiele przemocy czy wulgaryzmów. Odkąd obowiązuje klasyfikacja gier PEGI, grupy wiekowe są wskazane na pudełkach na tyle wyraźnie, że trudno o pomyłkę. A które gry w szczególności będą odpowiednie dla najmłodszych dzieci? Prezentujemy listę tytułów, które przypadną do gustu tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z konsolą. Oto lista najciekawszych gier dla dzieci do 7 lat!

LittleBigPlanet 3

To kontynuacja gry platformowej o której było głośno mniej więcej 10 lat temu, jeszcze w czasach konsoli PS3. W oryginale gracz kontrolował postać Sackboya, czyli śmiesznej  laleczki, wykonanej z worka na ziemniaki, która może biegać, skakać i chwytać przedmioty, a poruszając się po planszy, rozwiązuje wiele zagadek logicznych. W najnowszej odsłonie dodano też innych bohaterów, którzy także są kukiełkami, ale obdarzeni są innymi umiejętnościami, co przekłada się na skuteczne wykonywanie określonych zadań. Gra rozwija twórcze myślenie i wyobraźnię. Co ciekawe, oprócz standardowych plansz, mamy możliwość poznawania nowych poziomów i gry, które stworzyła i udostępniła społeczność LittleBigPlanet.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Jeden z najbardziej udanych powrotów gier na Playstation 1 do świata Playstation 4. Tytułowy Crash to jamal (czasem mylony z lisem) z niezdrowym zamiłowaniem do jabłek, który razem z siostrą robi wszystko, aby powstrzymać demonicznego doktora Cortexa. W grze platformowej z jego udziałem zbieramy skrzynki i diamenty, a także jeździmy na zwierzętach, poruszamy się pojazdami i uciekamy przed gigantycznym, toczącym się głazem. To, co do dziś imponuje, to różnorodność, pomysłowość i poczucie humoru twórców. Zestaw zawiera a 3 gry z udziałem Crasha, z zachowaną oryginalną architekturą wszystkich poziomów. To oznacza tyle, że będziemy poruszać się tymi samymi ścieżkami i spotkamy przeciwników w tych samych miejscach, a rozgrywka będzie przyjemniejsza dzięki ulepszonemu sterowaniu i grafice dostosowanej do obecnych realiów. 

Unbox: Newbie's Adventure

To kolejna platformówka, już bez takiej długiej historii jak poprzednicy, ale równie wciągająca. W grze wcielamy się w rolę samodostarczających się paczek, a naszym zadaniem jest przetestowanie nowej, rewolucyjnej technologii przed jej wprowadzeniem na rynek. Rozgrywka opiera się na wykorzystaniu właściwości fizycznych, kartonowych pudełek, które potrafią nie tylko toczyć się i skakać, a nawet korzystać z rozmaitych rodzajów broni! Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że nad grą pracował ten sam zespół, którzy stworzył LEGO Jurassic World.

Psi Patrol: Rusza do akcji!

Gry stworzone na podstawie popularnych filmów i seriali animowanych dla dzieci nie zawsze są strzałem w dziesiątkę. W przypadku Psiego Patrolu można mieć jednak pewność, że gra przypadnie do gustu miłośnikom tej kreskówki. W grze pojawia się 8 szczeniaków z serialu, o unikalnych zdolnościach potrzebnych podczas konkretnych misji. Zadań do wykonania jest 16 i odbywają się w 8 zróżnicowanych lokacjach, które świetnie oddają charakter bajki.

Carnival Games

To świetna gra towarzyska, która sprawdzi się jako wspólna rozrywka dla całej rodziny. W trakcie rozgrywki przenosimy się do lunaparku i w ramach 20 ciekawych minigier będziemy mogli poczuć klimat wesołego miasteczka w pełnej krasie. Zmagania obejmują proste czynności jak rzucanie do kosza, zbijanie celów czy kręgle. Dzięki zdobywanym trofeom i nagrodom, można rozwijać swoje postacie uzyskując dla nich nowe stroje i akcesoria.

TECHLAND Kotki i Pieski

W tym przypadku mowa o bardzo prostej grze o niewątpliwych walorach edukacyjnych. Symulator wirtualnego zwierzątka uczy, jak dbać o pupila. Standardowe aktywności obejmują zatem wyprowadzanie zwierząt na spacery, kąpanie ich, zabawę w aportowanie czy skoki przez beczki. Na tym jednak nie koniec. Gracz może także nauczyć pupili wielu ciekawych sztuczek, dzięki którym mogą wygrywać dostępne w programie zawody i konkursy piękności.

 Jeśli sami lubimy gry na komputer lub konsolę, nie ma niczego złego w tym, żeby przekonać do nich dzieci. Jeśli jednak rozpoczęcie przygody z wirtualnym graniem ma być udane, bardzo ważny jest dobór odpowiedniej gry. Najlepsza propozycja to taka, która da dużo satysfakcji, a przy tym poza samą rozrywką będzie mogła też czegoś nauczyć. Prezentowane gry powinny z łatwością spełnić te kryteria.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]