Najlepsze gry muzyczne na Xboxa

Jest wiele typów gier, o których pomyślimy w pierwszej kolejności, szukając dobrego tytułu na konsolę – wyścigi, gry sportowe, strzelanki, przygodówki. Tytuły z muzyką w tle rzadko kiedy bierzemy pod uwagę przy zakupach, a to błąd. Nic tak dobrze nie sprawdza się na domowych imprezach, jak właśnie muzyczne produkcje angażujące większą grupę. O ile turniej w FIFA 17 czy kilka pojedynków w Tekkena szybko się znudzi, tak z grami muzycznymi można często bawić się do rana. Jakie gry muzyczne na Xboxa wybrać, żeby świetnie bawić się z przyjaciółmi? Zobacz krótki przegląd najlepszych propozycji!


Now Sing


Ta gra to nic innego, jak dobre karaoke z zestawem największych hitów. Zestaw zawiera jeden lub dwa mikrofony i wybrane 30 przebojów od topowych światowych artystów, jak Bruno Mars, Meghan Trainor, czy Calvin Harris. Każda piosenka jest dostępna w formie teledysku oraz w wersji instrumentalnej. Rozgrywka dostępna jest dla 8 graczy w ramach 7 różnych trybów.Just Dance 2017


Jak połączyć granie na konsoli z aktywnością fizyczną? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest właśnie Just Dance! Rytmiczne podskakiwanie przed ekranem to doskonały sposób na aktywną zabawę i przy okazji odrobinę ruchu, co każdemu zrobi dobrze. Oprócz możliwości grania z 5 osobami jednocześnie, Just Dance oferuje także rozbudowany ekosystem, w ramach którego można rozwijać możliwości oferowane przez grę. Standardowe 40 utworów dostępnych razem z wersją pudełkową gry, można rozwinąć o kolejnych 200 w ramach usługi Just Dance Unlimited (3-miesięczny okres próbny jest dostępny razem z grą za darmo). Poza tym, uzupełnieniem gry jest aplikacja Just Dance Controller na smartfona. Dzięki smartfonowi, można korzystać z wielu możliwości bez konieczności posiadania kamerki do konsoli czy kontrolera Kinect.

Nawet z ograniczoną liczbą piosenek, gra nigdy się nie nudzi za sprawą licznych trybów zabawy. Jest możliwość tworzenia własnej playlisty, niekończący się tryb z losowym wybieraniem kolejnych kawałków, klasyczny tryb ze zdobywaniem punktów i klejnotów za udane występy, licznik spalonych kalorii, możliwość wyzywania innych graczy na taneczny pojedynek w ramach Video Challenge. Fantastycznym pomysłem jest także Autodance: po zakończeniu utworu gra automatycznie tworzy zabawny minifilmik z twojego występu, którym możesz się podzielić (tutaj wymagana jest kamera).Guitar Hero Live


Jeśli chciałeś zawsze być gwiazdą rocka albo założyć zespół razem z kumplami, a nigdy nie było ci dane zrealizować tych marzeń, to nic straconego! Wirtualne granie na plastikowej gitarze pozwoli spełnić swoje sny choćby na jeden wieczór. Guitar Hero to kultowa gra z dobrą renomą na konsolowym rynku, która niedawno została przebudowana właśnie pod kątem Playstation 4 i Xbox One. W nowej odsłonie zmieniła się mechanika rozgrywki, a także dopracowana została grafika – w szczególności wygląd i zachowania żywiołowo reagującej publiczności, przed którą występujemy. Grafikę generowaną przez konsolę zastąpiły nagrania wideo z żywymi aktorami/muzykami, starającymi się oddać koncertową atmosferę z perspektywy sceny, którą gracz obserwuje z oczu gitarzysty i zdecydowanie wyszło to na dobre.


Fantasia: Music Evolved


Ostatnia gra muzyczna to propozycja przeznaczona dla najmłodszych graczy (już od 3 lat), która opiera się na wykorzystaniu kontrolera Kinect. Gra Fantasia: Music Evolved powstała we współpracy z firmą Disney i jest adaptacją filmu Fantazja. Fabuła opiera się na postaci Yena Sida, który musi poznać tajemnice magii, dzięki której będzie mógł przywrócić życie w krainie Fantazji. Twórcy gry, chcąc jak najlepiej oddać klimat jednego z najsłynniejszych filmów Disneya, postanowili rozgrywkę oprzeć na śpiewaniu piosenek, wykonywaniu odpowiednich gestów i ruchów, które pozwolą odbudować rzeczywistość Fantazji. Gracz musi pokonywać kolejne muzyczne poziomy i napełniać je stopniowo muzyką, dzięki czemu dane miejsce powróci do życia.

Jeśli oprócz grania kochasz także muzykę, dobrze mieć świadomość, że te pasje można połączyć. Chociaż wybór gier muzycznych na konsolę nie jest duży, mamy tutaj do czynienia z dopracowanymi tytułami, które na pewno nie rozczarowują. A dzięki możliwości zaangażowania wielu graczy, żywotność takiej gry jest znacznie dłuższa niż innych.
powrót