Najlepsze gry na konsole dla dziewczyn

Granie na konsoli uchodzi za typową rozrywkę dla chłopaków. Jednak płeć piękna także radzi sobie całkiem dobrze z padem w dłoni.  Wiele dziewczyn chętnie wchodzi w świat gier i ceni sobie taką formę spędzania czasu. Często jednak wybierają inne tytuły niż chłopcy. Co, zamiast strzelanek, może spodobać się dziewczynie, która chce regularnie grać na konsoli? Oto przegląd wybranych gier!


Crash Bandicoot N. Sane Trilogy


Crash Bandicoot to postać dobrze znana z pierwszej konsoli PlayStation. Po latach powrócił w odświeżonej formie – z lepszą oprawą audiowizualną, a jednocześnie z zachowaniem wszystkich świetnych pomysłów z pierwowzoru. Nowe, mniej kanciaste postacie, piękniejsze i rozjaśnione lokacje i zachowanie identycznej architektury poziomów jak dawniej, sprawiło, że ta platformówka dostarcza mnóstwo zabawy. Z tego powodu, Crash jest idealną propozycja dla wszystkich dzieci (niezależnie od płci), a także osób, które zaczynają swoją przygodę z graniem. Jednak niech rysunkowy charakter gry Was nie zmyli! Bywają tutaj także trudne etapy czy walki z bossami, gdzie niejednokrotnie polegną najbardziej zaprawieni w bojach dorośli. Nowy Crash to zabawa na wiele godzin, bo w jednym pudełku dostajemy aż 3 gry. Oprócz typowo platformowych elementów, gdzie sterowany przez nas zwierzak rozbija skrzynki, zjada jabłka i przeskakuje z miejsca na miejsce, unikając wrogów, mamy też etapy, w których Crash prowadzi motor, lata samolotem, nurkuje albo jedzie na tygrysie czy misiu polarnym. To rozgrywka, która nigdy się nie nudzi!

Warto dodać, że jest także osobna gra, która skupia się na wyścigach z Crashem i innymi postaciami w bolidach! To Crash Team Racing Nitro-Fueled.Just Dance 2020


Dla wielu dziewczyn taniec i muzyka są tym, czym dla chłopaków samochody i piłka nożna. Trudno wyobrazić sobie bez nich życie i mogą stać się wielką pasją, której poświęcana będzie każda wolna chwila. Dla każdego, kto lubi tańczyć, przygoda ze światem Just Dance może być fantastycznym doświadczeniem. Wykonywanie na żywo ruchów widocznych na ekranie to zadanie łatwe, ale tylko pozornie. Czasami trzeba się nieźle napocić, żeby wykonać skomplikowany układ taneczny – dosłownie i w przenośni. Gra nie tylko zapewnia wciągającą zabawę, ale również ćwiczy poczucie rytmu i koordynację ruchową, a także pozwala spalić sporo kalorii przed ekranem. Wiele lat rozwoju tego tytułu pozwoliło udoskonalić do perfekcji wszystkie elementy i stworzyć wiele nowych trybów – także tych sieciowych. Warto też zaznaczyć, że gra stała się zdecydowanie bardziej dostępna niż kiedyś. Już nie trzeba mieć kontrolera ruchu i kosztownej kamery kompatybilnej z konsolą. Teraz do zabawy z przyjaciółkami wystarczy smartfon!Wiedza To Potęga


Skoro mowa o smartfonach, to nie można zapomnieć o rewelacyjnych grach od PlayLink. Producent odpowiada za serię gier, w których ekran smartfona współpracuje z konsolą, zamieniając się w kontroler. Jedną z najlepszych propozycji jest właśnie „Wiedza to potęga” – wirtualny teleturniej, w którym sprawdzimy swoją wiedzę w wielu kategoriach i rozprawimy się z przeciwnikami za pomocą rozmaitych nieczystych zagrywek, które będą im utrudniać udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie. W grze ma znaczenie oczywiście wiedza wyniesiona ze szkoły, ale również refleks i spryt.The Sims 4


Rozbudowana wersja zabawy w dom już od wielu lat wciąga miliony graczy na każdym świecie – na komputerach, na konsolach i na smartfonach. Tworzenie własnych postaci, urządzenie domu, zdobywanie przyjaciół, wychowywanie dzieci  - to główne zadanie w tej grze. Jako, że wirtualne wyzwania często są łatwiejsze niż te w rzeczywistości, a na sukcesy nie trzeba czekać latami, nic dziwnego, że gra jest tak popularna. Czwarta odsłona Simsów została wydana na Playstation 4 oraz Xbox One.

 


Two Point Hospital


Ta gra to także dobra szkoła życia. Można ją polecić każdemu, kto chce w przyszłości objąć kierownicze stanowisko. Zarządzanie szpitalem które jest zadaniem w tej grze to bardzo ciężka praca i ciągłe rozwiązywanie rozmaitych problemów. Gracz będzie musiał sprawdzić się w budowaniu i planowaniu przestrzeni, sprawnym leczeniu oraz nieustannym doskonaleniu placówek. Jeśli zamiast gier zręcznościowych i strzelanek wolimy strategie, Two Point Hospital będzie idealną propozycją. Gra wymaga cierpliwości, rozsądnego planowania i chłodnej głowy.

Jak widać, gry na konsole są bardzo różnorodne i w ramach każdego gatunku można znaleźć coś ciekawego. Wymienione przez nas tytuły z pewnością przypadną do gustu wielu paniom – niezależnie od wieku i doświadczenia w grach.

 

Co zatem najlepiej wybrać?


Dla początkujących albo młodych fanek gier: Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Dla liczniejszego grona, na imprezę: Just Dance 2020, Wiedza to Potęga

Dla grających solo: The Sims 4 i Two Point Hospital

powrót