Najlepsze gry z Mario na Nintendo Switch

Nintendo nieczęsto jest konsolą pierwszego wyboru na europejskim rynku. Trzeba jednak przyznać, że Japończycy robią naprawdę wiele, żeby zachęcić nowych graczy do sięgnięcia po ich produkty. W świecie stacjonarnych konsol, ogromną konkurencją jest oczywiście Sony i Microsoft, natomiast w świecie mobilnej rozgrywki - rozmaite gry na smartfony. Tym, co ma przyciągnąć do konsol Nintendo, są przede wszystkim ekskluzywne tytuły, niedostępne na inne platformy. Najlepszym ambasadorem marki jest od lat Mario. Wąsaty hydraulik jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata gier video, liczba dostępnych tytułów, w których się pojawia wciąż się wydłuża. Jeśli myślisz o kupnie konsoli Nintendo Switch między innymi ze względu na Mario, koniecznie przeczytaj o najlepszych grach z serii Mario Bros, które są już dostępne na Switcha.


Super Mario Odyssey


Tytuł z 2017 roku został doskonale oceniony przez graczy i etatowych recenzentów gier. Nic dziwnego, bo jest kwintesencją tego, co najlepsze w platformowych grach z Mario. Twórcy zadbali tutaj idealnie o proporcje między rozbudowanym otwartym światem, a prostą grą zręcznościową dla szerokiego grona odbiorców. Super Mario Odyssey szybko okrzyknięto klasykiem i najlepszą grą z tej serii od czasów, gdy Mario po raz pierwszy wystąpił w 3D. Kilkanaście rozbudowanych krain, a na nich ukryte poziomy, skarby, bossowie – to wszystko te elementy, które z nostalgią wspomina się, cofając pamięcią do czasów Pegasusa. Nie zabrakło też nowości. Najciekawszym elementem wpływającym na rozgrywkę jest możliwość wskoczenia przez Mario w skórę innych bohaterów za sprawą magicznej czapki. Ten patent umożliwi nam sterowanie ogromnym dinozaurem, czołgiem a nawet rakietą! Rewelacyjna gra dla odbiorców w każdym wieku.


Mario Odessey


Mario Kart 8 Deluxe


Bohaterowie gier zręcznościowych idealnie sprawdzają się także w wyścigach. Najlepsze przykłady to Crash Team Racing oraz właśnie Mario Kart. Mario jako kierowca gokartu ma naprawdę duże doświadczenie – pierwsza gra z wyścigowej serii powstała już w 1992 roku. Na świetną zabawę składają się tutaj trzy elementy – umiejętność korzystania z broni i zagrywek spowalniających przeciwników, odkrywanie skrótów i sekretów umożliwiających szybsze dotarcie do mety, a także opanowane do perfekcji kontrolowane korzystanie z poślizgów (drift). Warto pochwalić twórców także za pomysłowość. Oprócz etapów z jeżdżeniem po torze, będziemy mieli także wyścigi w wodzie i w powietrzu, a dodatkowym smaczkiem będą interaktywne areny, na których wciąż coś się dzieje – ot chociażby krowy wchodzą na drogę, aby uniemożliwić nam szybki przejazd!


Super Mario Party


To gra idealne skrojona pod unikalne możliwości, jakie daje tylko Nintendo Switch. Znajdziemy tutaj dziesiątki prostych mini gier w których kilka osób może sterować za pomocą kontrolerów Joy-Con, a także możliwość grania w liczniejszym gronie dzięki połączeniu dwóch konsol. To zdecydowanie najlepsza propozycja na imprezę lub zabawę przed ekranem dla całej rodziny. W kategorii gier imprezowych, to zdecydowany lider, pozostawiający konkurencję daleko w tyle. W ramach zabawy z Mario, będziemy mogli  na wirtualnym ekranie wrzucać cukierki do słoika, smażyć steki na czas, pedałować na rowerze, wystukiwać rytm. Jest też możliwość wielu zmagań drużynowych i online. 


New Super Mario Bros U Deluxe


To odświeżona wersja gry platformowej, niezwykle popularnej wcześniej na Nintendo Wii. Spodoba się na pewno miłośnikom klasyki. Podążając wytyczoną ścieżką, wykonamy tysiące skoków, zbierzemy tysiące monet i rozbijemy setki ceglanych murów. Oprócz Maria, mamy tutaj także dodatkowe postacie – pojawia się grzybkowa dziewczynka Toadette, królik Nabbit oraz Luigi. Każda z postaci ma unikalne zdolności i styl gry, który można wykorzystać w odmienny sposób, aby pokonać wszystkich przeciwników i osiągnąć swój cel. Gra, wydana w styczniu 2019, ma aż 150 poziomów!


Super Mario Maker 2


W tej grze sami możemy tworzyć plansze, które później będziemy pokonywać. Edytor jest bardzo intuicyjny i niezwykle rozbudowany, wiec pole do popisu dla graczy jest naprawdę ogromne. Są także doskonałe lekcje szkoleniowe, które zdecydowanie ułatwiają tworzenie poziomów i pozwalają odnaleźć się w ogromie dostępnych możliwości. Oczywiście, swoje poziomy możemy udostępniać w sieci, by zobaczyli je gracze z całego świata!


Mario & Sonic at the Tokyo Olympic Games 2020


W tym przypadku, tytuł mówi sam za siebie. Oprócz Mario, zaangażowany został także kultowy jeż Sonic, a gra ma promować igrzyska olimpijskie w Tokio. W ramach zabawy, można spróbować swoich sił w sportach takich, jak skateboarding, surfing, wspinaczka sportowa, karate, łucznictwo, gimnastyka, judo, boks, piłka nożna, jeździectwo, lekkoatletyka.

Mario to zdecydowanie najlepszy ambasador konsol marki Nintendo. Nawet jeśli mielibyśmy na nowym Nintendo korzystać tylko z gier z Mario w tytule i pominąć wszystkie inne, mogłoby to w zupełności wystarczyć. Ich liczba, różnorodność i stopień rozbudowania, robią wrażenie. Nic dziwnego, że można zdecydować się na zakup Nintendo Switch ze względu na kultowe gry na tej platformie.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline'