Najlepsze prezenty gwiazdkowe dla seniora

Święta to doskonała okazja do tego, aby spędzić czas z bliskimi i pokazać, jak bardzo są dla nas ważni. Ważnym elementem gwiazdkowych tradycji są oczywiści prezenty. I chociaż z wiekiem tracą na znaczeniu, to wciąż pozostają istotne. Trafiony prezent pokazuje, że dobrze znamy obdarowaną osobę, jej zainteresowania i potrzeby. Prezent może też coś zasugerować lub do czegoś zachęcić. Co będzie najbardziej odpowiednie dla seniorów? Polecamy przegląd technologicznych prezentów, które powinny przypaść do gustu osobom starszym.

Telefon komórkowy

Dla młodzieży to modny gadżet, a dla osób starszych - przede wszystkim przydatne narzędzie do kontaktu. Obdarowując bliską osobę nową komórką, sugerujemy, że zależy nam na tym, aby regularnie do siebie dzwonić. Jaki telefon dla seniora będzie najlepszy? To sprawa indywidualna. Są osoby starsze, które doskonale radzą sobie ze smartfonami, a dla innych stanowi to problem i stawiają raczej na prosty model tylko do dzwonienia. Jeśli priorytetem jest wygoda i komfort, najlepiej sprawdzać na sprawdzone rozwiązania. Tutaj bardzo kuszącą propozycją wydaje się Nokia 3310. Kultowy telefon w nowej odsłonie doskonale nawiązuje do oryginału. Oprócz charakterystycznego kształtu i układu klawiszy, do którego przyzwyczaiły się tysiące użytkowników, Nokia przekonuje doskonałą baterią oraz znakomitą jakością rozmów.

Ramka cyfrowa

Obdarowanie starszej osoby zdjęciami to nic nowego. Już od dawna popularne są chociażby fotoksiążki oraz różnego rodzaju akcesoria ze zdjęciami z prywatnych albumów. W erze cyfrowej fotografii także zdjęcia mogą być cyfrowe, a nie widoczne na papierze. Zapewnia to ramka cyfrowa na zdjęcia. Urządzenie o rozmiarach tabletu umożliwia wyświetlanie na przemian różnych zdjęć, zrobienie pokazu slajdów, a także pokazywanie zdjęć wraz z muzyką. Niektóre ramki można zawiesić na ścianie, a łatwą obsługę zapewnia wygodny pilot oraz czytnik kart SD, umożliwiający łatwe zgrywanie plików.

Czajnik elektryczny

Często bywa wymieniany jako jeden z popularnych prezentów dla nowożeńców. Znacznie lepiej jednak sprawdzi się jako upominek dla seniora. Starsze osoby często korzystają z tradycyjnych czajników, a te są nie tylko nieefektywne, ale też mniej bezpieczne, ponieważ zawsze może pojawić się niebezpieczeństwo rozlania wody, poparzenia lub spalenia czajnika, gdy zapomni się o gwizdku. Nowoczesne czajniki elektryczne nie nagrzewają się, automatycznie wyłączają się po zagotowaniu wody i pracują znacznie szybciej. Dodatkową zaletą zaawansowanych modeli jest możliwość uzyskania temperatury innej niż 100 stopni. Czajnik elektryczny z regulacją temperatury to znakomity prezent dla smakoszy, którzy lubią parzyć zioła, a także herbaty inne niż czarne – na przykład zieloną lub białą, które wymagają znacznie niższych temperatur, bo są delikatniejsze.

Opaska sportowa

Aktywność fizyczna jest ogromnie ważna dla zdrowia i to niezależnie od wieku. Nawet na emeryturze należy pamiętać o tym, żeby regularnie się ruszać. Jeśli same słowa nie wystarczają, aby zachęcić do ruszenia się z wygodnego fotela, odpowiednią motywację może wyzwolić urządzenie monitorujące aktywność. W tej roli doskonale sprawdzają się opaski sportowe. Nie należy sugerować się nazwą, bo to sprzęt nie dla sportowców, a dla ludzi, którzy uprawiają zwykłe aktywności. Dzięki opasce będzie można zmierzyć liczbę kroków i dystans nie tylko podczas biegu, ale także spaceru czy wyjścia na zakupy.

Seniorzy często bardzo dobrze radzą sobie z technologiami i chętnie je poznają. Dlatego myśląc o prezencie dla nich, warto brać pod uwagę różne urządzenia ułatwiające im życie. W cyfrowym świecie jest także miejsce dla dziadków, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich tam zaprosić.

powrót