Najlepsze prezenty na Dzień Matki

26 maja święto wszystkich mam. Oprócz pamięci i życzeń, które na pewno sprawią radość, warto też pomyśleć także o jakimś upominku. Co może okazać się strzałem w dziesiątkę? Wszystko zależy od wieku, zainteresowań, charakteru obdarowanej mamy. W artykule przedstawiamy uniwersalne propozycje, które powinny zainspirować do znalezienia idealnego prezentu.

Moda i uroda – prezenty na Dzień Matki

Chociaż na co dzień pełnią ważną rolę, mamy to przede wszystkim kobiety, które chcą się czuć atrakcyjne. Oprócz niezwykle ważnej roli w  życiu dziecka, chcą też ładnie wyglądać i dobrze się czuć, patrząc w lustro. Uroda i zdrowie zresztą często idą w parze, bo zdrowa skóra i włosy nadają także atrakcyjny wygląd i wpływają na pewność siebie. Co może spodobać się Mamie, która chciałaby pięknie wyglądać?

Lokówka, prostownica, a może suszarka?  

Na co dzień, gdy żyjemy w biegu, często brakuje czasu na odpowiednią pielęgnację włosów i modelowanie fryzury. Jednak wcale nie trzeba w magiczny sposób przedłużać doby. Ta ma niezmiennie tylko 24 godziny, ale nad fryzurą można spędzić znacznie mniej czasu, wybierając nowoczesnych sprzęt, który zrobi to lepiej niż dotychczasowy. Z tego powodu, bardzo dobrym prezentem może być prostownica do włosów albo lokówka. Zaawansowane modele dysponują wielostopniową regulacją temperatury i tempa pracy. Bardzo przydaje się także funkcja jonizacji, która ochroni wrażliwe włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, zapewniając im lśniący i promienny wygląd oraz gładkość w dotyku. Dużą zaletą jest też szybka gotowość do pracy. Obecnie nie ma już mowy o długim nagrzewaniu, wystarczy 30-40 sekund i lokówka jest już gotowa do działania. Dobrze jest zwrócić uwagę także na możliwość regulacji rozmiaru loków i automatyczny wyłącznik.

Lusterko kosmetyczne

Zrobienie codziennego makijażu po presją czasu, może być dla wielu mam dużym wyzwaniem. Jeśli mama lubi się malować i przywiązuje do tego dużą wagę, a jednak miewa problemy ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do tego, aby się pomalować, rozwiązaniem może być lusterko kosmetyczne. Użycie mobilnego lusterka umożliwia zrobienie makijażu w każdym miejscu, a nie tyko przed lustrem ściennym, zaś podświetlenie LED sprawia, że nie trzeba się martwić o dobre światło. Lusterka zapewniają także powiększenie – w zależności od modelu, można powiększyć obraz 5-krotnie albo nawet 7-krotnie, aby zobaczyć wszystkie detale twarzy. Jak każde urządzenie elektryczne, lusterko tego typu wymaga zasilania. Można wybrać lusterko na baterię, podłączane do gniazdka sieciowego lub z własnym akumulatorem.

Urządzenia do pielęgnacji twarzy

Obecnie dbanie o skórę to już nie tylko domowe maseczki i wklepywanie kremów do pielęgnacji. Dziś można we własnych czterech ścianach wykonać wiele zabiegów, które kiedyś możliwe były tylko w salonach piękności. Jest kilka sprzętów, które potrafią znacząco ułatwić pielęgnację i poprawić cerę każdej kobiety, niezależnie od wieku. Na co warto zwrócić uwagę? W tej kategorii wymieniamy najciekawsze i całkiem niedrogie rozwiązania.

  • Szczoteczka do twarzy – to idealny sprzęt do szybkiego i bardzo dokładnego oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu. Urządzenie usuwa makijaż, a także martwy naskórek i inne zanieczyszczenia. Po przeprowadzeniu szybkiego zabiegu, skóra jest ujędrniona i gładka.
  • Peeling kawitacyjny - to wielofunkcyjne urządzenie do pielęgnacji skóry, które wykorzystuje technologię ultradźwięków, jonizację dodatnią i ujemną oraz prądy EMS. To umożliwia złuszczanie naskórka, doprowadzanie substancji odżywczych do komórek skóry, uelastycznienie i zwiększenie jędrności skóry.
  • Sauna do twarzy – to sprzęt, który także ma na celu oczyszczenie twarzy, ale przede wszystkim - jej dokładne nawodnienie. Zastosowania tutaj technologia jonowa poprawia głębokie oczyszczanie skóry, otwiera pory naskórka, a także usuwa zanieczyszczenia i makijaż.
  • Mikrodermabrazja – dzięki temu urządzeniu, można wykonywać zabiegi polegające na usunięciu warstwy zrogowaciałej skóry poprzez stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie - warstwa po warstwie - oraz masażu podciśnieniowym, stymulując krążenie krwi, dodając skórze energii. W zależności od indywidualnych preferencji, można zastosować jedną z kilku końcówek i regulować siłę ssania.

Hobby

Każda mama powinna mieć także czas na swoje hobby, gdy nie zajmuje się swoimi obowiązkami, wychowaniem dzieci i pracą zawodową. Wieczór z ulubioną książką albo filmem to najlepszy sposób na relaks i zapomnienie o codziennych troskach. Dając jej w prezencie coś związanego z zainteresowaniami mamy, dajemy sygnał, że szanujemy jej prawo do wolnego czasu oraz wspieramy w tym, czym lubi się zajmować w ramach swojego hobby.

Rolę swoich mamy powinniśmy doceniać na co dzień, a nie tylko od święta. Jednak jest jeden dzień w roku, gdy staje się to szczególnie ważne. Szczere życzenia, wspólnie spędzony czas i trafiony prezent, na pewno poprawią humor każdej mamie.

powrót