Najlepsze prezenty na komunię 2018

Pierwsza komunia święto to ważne święto dla dziecka, okazja do uroczystego spotkania z rodziną, ale też dla wielu osób potencjalny problem, gdy nie wiadomo, jaki prezent kupić na ten wyjątkowy dzień. Oczywiście, najlepiej rozwiać wszelkie wątpliwości u źródła, pytając rodziców dziecka, o tym, czym się interesuje, co się może przydać i jaki podarunek będzie mile widziany. Czasem jednak rodzice sami nie wiedzą i nic nie potrafią zasugerować. W takiej sytuacji, pozostaje liczyć na to, że trafimy w gust konkretnego dziecka, wybierając z listy prezentów, które ogólnie są na topie dla tej grupy wiekowej. W artykule podajemy kilka uniwersalnych propozycji, które powinny się sprawdzić i dać dziecku i jego rodzicom dużo radości.

Konsola Nintendo Switch

To jeden z najbardziej kosztownych i jednocześnie najbardziej pożądanych podarunków. Taki prezent może wręczyć ktoś z bliskiej rodziny (na przykład chrzestny) albo  w kilka osób można zrobić składkę na ten cel. Switch to jedyna konsola na rynku, umożliwiająca granie zarówno stacjonarnie w domu, jak również mobilnie, w podróży, na małym ekranie mierzącym 6,2 cala. Na konsole Nintendo dostępnych jest wiele kultowych gier, których próżno szukać na innych konsolach – przede wszystkim Mario, ale również Zelda czy Splatoon.

Konsola New Nintendo 2DS

To propozycja dla tych, którzy mają już stacjonarną konsolę, taką, jak Playstation 4 czy Xbox One, a potrzebują platformy to mobilnego grania innej niż smartfon czy tablet. 2DS to oczywiście znacznie prostsza konstrukcja niż Switch, ale jako druga, dodatkowa konsola sprawdzi się doskonale podczas podróży. Cena też jest o wiele bardziej przystępna.


Dron Quadrocopter CARRERA RC Video ONE

Drony, to oprócz elektrycznych deskorolek, te prezenty, które przebojem wdarły się na listę najbardziej pożądanych gadżetów i niezmiennie się tam znajdują. Jeśli dziecko faktycznie interesuje się latającymi pojazdami, można sprawić mu taki prezent, ale pod pewnymi warunkami. Ważne jest, aby była ten młody człowiek był odpowiedzialny i słuchał się rodziców, którzy nie pozwolą bawić się bez odpowiedniego nadzoru. Na początek nie należy też wybierać zaawansowanych ani najdroższych modeli. Z tego powodu, dobrym wyborem będzie dron Quadrocopter CARRERA RC Video ONE, który nie jest już najtańszą zabawką, a przy tym - daleko mu także do miana sprzętu dla profesjonalnych fotografów, więc cechuje się rozsądną ceną i odpowiednią jakością wykonania.

Klocki elektroniczne UBTECH

Klocki były popularnym wyborem w kontekście prezentu na pierwszą komunię już 20 lat temu. Obecnie jednak to nie zwykłe klocki Lego są najbardziej oryginalnym prezentem. Znacznie ciekawszą opcją dla małego konstruktora wydają się klocki elektroniczne. Za pomocą elementów w zestawie, można stworzyć kilka robotów przewidzianych w instrukcji, a także nieskończenie wielką liczbę własnych robotów. Oprócz samego składania klocków, zestaw uczy także podczas zabawy podstaw programowania. Wartością dodaną jest także dedykowana aplikacja na smartfona do sterowania robotami i serwis społecznościowy, skupiający tysiące użytkowników Ubtech z całego świata!

Klocki LEGO Friends Dom Stephanie

Tradycyjnego Lego też nie może w tym zestawieniu zabraknąć! W tym przypadku polecamy zestaw dla dziewczynek z niezwykle popularnej linii produktów Lego Friends. To okazja do rozbudowania własnej kolekcji, a także - łączenia jej z innymi zestawami, tworząc własny, wspaniały świat Lego.

SmartWatch GARETT Kids3

To jeden z tych prezentów dla dzieci, które ucieszą przede wszystkim rodziców. Zwłaszcza, jeśli dziecko jest oczkiem w głowie i rodzice wciąż martwią się o jego bezpieczeństwo. Najważniejszą funkcją smartwatcha jest oczywiście bardzo dokładny lokalizator, ale jest też wiele innych przydatnych zadań przy których sprawdzi się to urządzenie. Smartwatch Garett Kids3 pokazuje godzinę, mierzy kroki i przebyty dystans, ma budzik, notatki głosowe i specjalny przycisk SOS. Umożliwia też zabezpieczenie się alarmem na wypadek, gdy dziecko opuści wyznaczoną strefę, a także możliwość nasłuchiwania co dzieje się w otoczeniu dziecka.

Elektryczna deskorolka

Kiedyś na czele listy najbardziej upragnionych komunijnych prezentów znajdował się rower górski. Obecnie królują elektryczne deskorolki. Pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a taka deskorolka to nie tylko dobry pretekst do wyjścia z domu, ale także okazja do ćwiczeń. W końcu sterowanie deskorolką za pomocą balansu ciała potrafi poprawić koordynację ruchową, a przy tym - sprawia wiele frajdy. Ważne jest tylko to, żeby przy wyborze deski podejść realistycznie do możliwości dziecka – to nie wygląd deski, jej maksymalna prędkość i inne parametry są kluczowe – najważniejsze, żeby konstrukcja była na tyle lekka, żeby obdarowany mógł bez większego wysiłku samodzielnie ją przenosić, a taka potrzeba może się pojawić, gdy deskorolka niespodziewanie się rozładuje.

Jak widać, nowoczesne gadżety mają odbicie w trendach prezentów komunijnych z czasów rodziców współczesnych dzieci. Zegarki, elementy zachęcające do uprawiania sportu, czy klocki - także te klasyczne: to wszystko ciągle ma wzięcie, ale w nowej, technologicznie zaawansowanej odsłonie.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel