Najlepsze prezenty na Mikołajki dla dzieci

6 grudnia to dla wielu dzieci prawdziwy przedsmak świąt Bożego Narodzenia. Na Mikołajki najmłodsi obdarowywani są raczej drobnymi prezentami, jednak to wcale nie oznacza, że do ich wyboru nie należy przywiązywać większej uwagi! W tym artykule przedstawiamy swoje pomysły na trafione podarunki dla dzieci w różnymi wieku. Przy wyborze stawialiśmy na wiele zabawek, które nie tylko bawią, ale również uczą i skutecznie odciągają od kolorowych ekranów. Zobacz, co przygotowaliśmy.

Drewniane zabawki wracają do łask!

Przegląd ciekawych propozycji rozpoczynamy od zabawek drewnianych. Te wyraźnie wracają do łask, ponieważ mają wiele niewątpliwych zalet. W przeciwieństwie do zabawek z tworzyw sztucznych, są bardziej trwałe i przyjazne dla środowiska. Przykładem drewnianej zabawki, która świetnie się sprawdzi, jest pociąg towarowy MELISSA & DOUG. Większość dzieci przeżywa okres fascynacji kolejkami, a w tym przypadku mamy bardzo ciekawy zestaw obejmujący wagony, z których każdy jest inny. Mamy tutaj wagon silnikowy, wagon węgla/złota, wagon z cysterną, wagon z skrzynią ładunkową. Wszystkie wagony można łączyć ze sobą w dowolnej kolejności, a także wkładać i wyjmować ładunek. Inna ciekawa zabawka drewniana to puzzle dźwiękowe. Drewniana podstawa posiada 8 otworów w kształcie zwierząt. Po umieszczeniu drewnianego elementu na swoim miejscu, słyszymy dźwięk wydawany przez  dane zwierzę – pies szczeka, kot miauczy, a myszka piszczy. W ten sposób, dziecko już od najmłodszych lat może uczyć się nazw zwierząt i wydawanych przez nie dźwięków, a także ćwiczyć zdolności manualne i zdolność zapamiętywania, umieszczając zwierzątka na swoim miejscu.

Puzzle dla starszych dzieci

Układanie puzzli to zajęcie, które doskonale rozwija mózg. Obie półkule pracują wówczas jednocześnie, ponieważ czynność ta wymaga zarówno działań logicznych, jak i sporej wyobraźni oraz kreatywności. Puzzle rozwijają koncentrację i uczą konsekwentnego dążenia do celu. Jak jednak zachęcić dzieci żyjące w cyfrowym świecie do tak archaicznej, analogowej aktywności? Jest to kwestia odpowiedniej tematyki lub odświeżonej, nowocześniejszej formy. Dla dzieci, które mają więcej niż 14 lat, atrakcyjne wydają się 1000-elementowe puzzle z wizerunkiem ulubionego bohatera z filmów i książek, czyli Harry’ego Pottera. Puzzle WINNING MOVES Harry Potter Avada Kedavra są propozycją na przynajmniej kilka długich wieczorów, ale po złożeniu dadzą wiele satysfakcji. Inna ciekawa propozycja to puzzle trójwymiarowe, z których ułożymy kompletny budynek. Nasza propozycja to Big Ben z zegarem – jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie. Do złożenia kultowej wieży zegarowej w Londynie używa się 216 elementów. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci od 9 do 12 lat.

Z ekranu telewizora do prawdziwego świata

Ostatnio obserwujemy, jak wiele elementów otaczającego świata staje się tematem gry. W ten sposób na przykład, dzięki najpopularniejszym na świecie klockom LEGO, powstała seria gier komputerowych z charakterystycznymi ludzikami i ich światem. Zdarzają się także i odwrotne sytuacje, gdy bohaterowie z gier zyskują namacalną formę. Tak jest w przypadku gadżetów z Mario. Legendarny bohater gier Nintendo występuje w postaci różnych figurek. Nas najbardziej zainteresował dron imitujący pojazd, którym kieruje Mario. Nie ma się co martwić porą roku. Quadrocopter CARRERA Mario-Copter 503007 bez problemu porusza się także w zamkniętych pomieszczeniach i jego używanie w domu jest całkowicie bezpieczne.

Pojazdem sterujemy używając pilota, a ruch możliwy jest we wszystkich kierunkach. Po pełnym naładowaniu ten specjalny quadrocopter może latać przez 7 minut. Sterowanie dronem ćwiczy umiejętności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną.

Inną ciekawą zabawką, także z ulubionym bohaterem (tym razem z komiksu) jest tor samochodowy CARRERA Tor GO!!! - Disney Spider Racers 62443. W zestawie „Spider Racer” superbohater w swoim czerwono-niebieskim, samochodzie ściga się z Zielonym Goblinem na torze, który mierzy ponad 3,5 metra!

Przedstawione zabawki powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednych. Wszystkie pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy zapewniają bezpieczeństwo i trwałość, ponieważ wszystkie elementy są wykonane z materiałów dobrej jakości.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel