Słuchawki do biegania – ranking na 2021 rok

Coraz więcej osób wykorzystuje regularnie słuchawki do biegania. Ranking 2020 pozwala wybrać produkt wysokiej jakości, żeby później nie żałować zakupu. Nie wiesz, jaki model będzie odpowiedni? Skorzystaj koniecznie z naszych podpowiedzi.


Jakie słuchawki do biegania wybrać? Oto najważniejsze cechy


Muzyka zdecydowanie ułatwia treningi. Wiele osób nie wyobraża sobie fizycznego wysiłku bez odpowiedniej playlisty. Ulubione piosenki motywują do wysiłku i świetnie wyznaczają rytm. Właściwe słuchawki dla miłośnika sportu muszą być jednak starannie dobrane.

Zanim zaczniemy szukać konkretnego modelu, warto zastanowić się, jakie cechy bierzemy pod uwagę. Na co patrzeć w pierwszej kolejności? Chociażby na konstrukcję słuchawek. Myśląc w tych kategoriach, można wyróżnić:


  • nauszne,
  • douszne i dokanałowe.


Te pierwsze, jak wiadomo, przylegają do małżowiny usznej od strony zewnętrznej. Głośniki połączone są natomiast pałąkiem. Modele te uchodzą za bezpieczne dla słuchu, oczywiście pod warunkiem, że muzyki nie słucha się zbyt głośno.


Słuchawki do biegania – ranking


Znacznie bardziej szczelne są słuchawki douszne i dokanałowe, które często potrafią całkowicie odizolować od dźwięków z zewnątrz. Słuchawka douszna nie wchodzi bezpośrednio w kanał słuchowy, a jej konstrukcja opiera się w pełni na małżowinie usznej. Zaletą tego typu słuchawek są także rozmiary – są znacznie mniejsze i lżejsze niż słuchawki nauszne, co w przypadku biegania ma oczywiście znaczenie.


Warto także patrzeć na słuchawki, uwzględniając ich dodatkowe funkcje:


  • sterowanie muzyką,
  • odbieranie i wykonywanie połączeń bez dotykania telefonu,
  • funkcje sportowe we współpracy z aplikacjami.


Aby to wszystko dobrze działało, potrzebna jest możliwość sparowania z urządzeniem mobilnym. Już od lat dzieje się to przez Bluetooth, ostatnio coraz popularniejsze jest używanie do łączności także NFC.


Czy wybrać słuchawki na kablu, czy słuchawki bezprzewodowe sportowe? Ranking 2020 uwzględnia obie opcje. Ogólnie słuchawki bez przewodów to z reguły większy komfort, ale często kosztem jakości muzyki ze względu na kompresję plików. Niemniej jednak różnice są na tyle subtelne, że wyłapie je czujne ucho audiofila, a dla wielu innych brzmienie pozostanie takie same. Są zatem zwolennicy słuchawek bezprzewodowych i przewodowych, i w obu kategoriach bez problemu znajdzie się odpowiedni sprzęt.