Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Najlepsze słuchawki do telefonu za mniej niż 500 zł

Smartfony już dawno zastąpiły przenośne odtwarzacze muzyczne, bo posiadanie osobnego urządzenia do odtwarzania ulubionych utworów mija się z celem, gdy tę rolę może pełnić telefon. Sprawę ułatwiają też aplikacje muzyczne i usługi, które umożliwiają słuchanie ulubionych utworów bez potrzeby zapisywania ich w pamięci. Jednak o jakości dźwięku i przyjemności ze słuchania decydują też słuchawki. W zestawie z telefonem najczęściej dostaje się proste słuchawki douszne (tak zwane pchełki), które raczej nie zadowolą wymagających użytkowników. Zwykłe słuchawki w zestawie to niższy koszt zakupu telefonu, a poza tym - bardziej zaawansowany zestaw lepiej wybierać samemu i dobrać do indywidualnych potrzeb. Na co zwrócić uwagę, szukając dobrych słuchawek? Pokazujemy różnice i prezentujemy wybrane modele z górnej półki.

Jakie są rodzaj słuchawek?

Słuchawki mają sprawić, aby dźwięk rozbrzmiewał w uszach, a nie wszędzie na około. Bardzo jednak różnią się od siebie pod względem konstrukcji i wygody użytkowania.

  • Słuchawki nauszne i wokółuszne – to takie, w których małżowina uszna przykryta jest słuchawką umieszczoną w niewielkiej komorze. Z reguły słuchawki tego typu cechują się lepszym basem i większymi głośnikami. W zależności od modelu, różnią się tym, jak dobrze izolują dźwięki z otoczenia.
  • Patrząc na to, można wyróżnić:
    słuchawki otwarte – to słuchawki w których membrana nie jest bardzo szczelnie zamknięta, dzięki czemu dość dobrze słyszymy, co dzieje się w wokół, ale dźwięk ze słuchawek słyszą osoby obok nas. To bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkich do słuchania muzyki w domu, a niekoniecznie w miejscach publicznych, chyba, że słuchamy cicho.
  • słuchawki zamknięte – modele o tej charakterystyce oferują najlepszą jakość dźwięku, dzięki bardzo skutecznemu izolowaniu dźwięków z otoczenia.
  • słuchawki półotwarte – to modele pośrednie, między zamkniętymi a otwartymi – najczęściej stanowią rozsądny kompromis między jakością dźwięku a izolacją.
  • słuchawki douszne i dokanałowe – Słuchawki douszne to takie, które wsuwa się do kanału słuchowego. Ich szczególną odmianą są słuchawki  dokanałowe umieszczane głębiej, ponieważ do poprawnego odsłuchu wymagają uszczelnienia kanału słuchowego. Oferują lepszą izolację i lepszą jakość dźwięku. Zaletą słuchawek dokanałowych jest także fakt, że nie wypadają one tak często z uszu, jak zwykłe słuchawki douszne. Jednakże, częste słuchanie głośno muzyki może doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Słuchawki douszne i dokanałowe są znacznie lżejsze o nausznych i zajmują mniej miejsca, nie ma więc problemu, aby trzymać je w małej torebce albo w kieszeni.

Słuchawki z przewodem czy bez?

Słuchawki na przewodzie podłącza się po prostu do gniazda Jack i w ten sposób łączy z telefonem. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie trzeba się martwić o ładowanie. Wadą jednak jest fakt, że kabel może przeszkadzać w wielu czynnościach, a słuchawki mogą się wypiąć lub wypaść z ucha w przypadku jakichś gwałtowanych ruchów. Bezprzewodowe słuchawki łączą się natomiast przez Bluetooth, dając dużo większą swobodę ruchu i wygodę. Z tego powodu, są bardzo doceniane chociażby przez biegaczy. Jednak mając słuchawki bez przewodu, należy przy zakupie zwrócić uwagę na czas ich działania, a podczas używania - pamiętać o ładowaniu – zarówno słuchawek, jak i samego telefonu, gdzie bateria rozładowuje się szybciej, gdy smartfon obsługuje Bluetooth.

Jakie słuchawki do 500 zł?

Słuchawki bezprzewodowe FRESH N REBEL Clam BT Storm Grey – to  bezprzewodowe słuchawki wokółuszne o bardzo długiej  żywotności. Na jednym ładowaniu można słuchać muzyki aż 35 godzin! Umożliwiają także odbieranie połączeń i posiadają mikrofon, dzięki czemu przydadzą się także do rozmów przez Skype lub inny komunikator.

Słuchawki JABRA Bluetooth Move – to także słuchawki zakładane na uszy, ale cechują się dużo mniejszą wagą i gabarytami. Bardzo lekki i wygodny pałąk pozwala bardzo dobrze dopasować je według indywidualnych preferencji. Słuchawki pracują przez 8 godzin, łącząc się ze smartfonemem przez Bluetooth, ale można ich również używać jako słuchawek przewodowych, podłączonych przez gniazdo Jack.

Słuchawki bezprzewodowe HUAWEI FreeBuds Lite CM-H1C – to modne i minimalistyczne w formie słuchawki dokanałowe w eleganckim etui, pełniącym też funkcję ładowarki. Mają bardzo prosty system sterowania za pomocą przycisków na słuchawkach. Za pomocą jednego przycisku można odebrać połączenie, włączyć asystenta głosowego albo zatrzymać i ponownie uruchomić utwór.

Chociaż za dobre słuchawki trzeba dodatkowo zapłacić, to jednak warto, by mieć większy komfort użytkowania. A skoro inwestujemy w dobrych smartfon do słuchania muzyki, to na słuchawkach nie warto oszczędzać.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]