Najlepsze smartfony do 2000 zł

Obecnie ceny flagowych smartfonów są bardzo wygórowane. Jeśli nie potrzebujemy mieć od razu wszystkich nowinek technologicznych i dysponujemy ograniczonym budżetem, lepiej zdecydować się na jeden z tańszych modeli. W tym artykule przedstawiamy zestawienie telefonów, które cechują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do możliwości. Wybraliśmy 4 modele, które mieszczą się w rozsądnym przedziale cenowym do 2000 zł. Jeśli szukasz niezawodnego smartfona do pracy albo codziennej rozrywki, te propozycje powinny przypaść Ci do gustu.

Samsung Galaxy S8

Nie jest to już najnowszy model, ale wciąż ma wiele do zaoferowania. Po sukcesie modelu S7, dużo sobie obiecywano po następnym i ósemka spełniła te oczekiwania. Przede wszystkim, jest to telefon odporny na kurz i wodoszczelny, o nowoczesnym wyglądzie i ramkach ograniczonych do minimum. Mocną stroną jest wyświetlacz Super AMOLED, zastosowanie NFC i Bluetooth 5.0. Podzespoły, które dwa lata temu były topowe, dziś są całkowicie satysfakcjonujące. Od tego czasu nieco do przodu poszła mobilna fotografia niemniej mimo braku niektórych nowinek Samsung Galaxy S8 świetnie radzi sobie z najważniejszymi zadaniami. Zrobienie dobrze doświetlonego zdjęcia, także wieczorem, nie stanowi problemu. Wyraźną pomoc stanowi tutaj tryb upiększania twarzy czy predefiniowany filtr idealny do fotografowania jedzenia. W trybie wybiórczego pola ostrości można zdecydować o tym, jak ustawić głębię ostrości po wykonaniu zdjęcia. W ten sposób, wybieramy to, co na fotografii będzie rozmyte: pierwszy plan, tło lub wszystko. Jako zabezpieczenia telefonu, można używać czytnika linii papilarnych, systemu rozpoznawania twarzy albo skanera tęczówki oka.

Samsung Galaxy A9

Smartfony z linii A już od lat są rozsądnym wyborem dla osób szukających telefonu ze średniej półki. Dużą zaletą tego modelu jest dobrej jakości wyświetlacz, który zajmuje dużą powierzchnię ograniczając do minimum ramki na przednim panelu. Telefon ma poczwórny aparat fotograficzny z przodu i przedni aparat z matrycą 24 Mpix. W ramach zestawu mamy możliwość robienia szerokokątnych zdjęć oraz korzystania z optycznego zoomu.  Bezpieczeństwo zapewnia skaner linii papilarnych oraz funkcja rozpoznawania twarzy. Elegancki wygląd smartfona został osiągnięty dzięki zastosowaniu szkła 3D oraz charakterystycznych, zaokrąglonych krawędzi. Bardzo dobrą szybkość i wydajność zapewnia pamięć 6 GB RAM, 8-rdzeniowy procesor oraz nowoczesny układ graficzny Adreno 512.

Huawei P20

To kolejny ciekawy telefon, wyposażony w panoramiczny ekran FullView. Jego ogromną zaletą podobnie jak w przypadku smartfonów Samsung są możliwości fotograficzne. Tylny, podwójny aparat z matrycą 12+20 Mpix, zapewnia rewelacyjnej jakości fotografie. Imponuje też przedni aparat do selfie z matrycą 24 Mpix. Posiada on funkcję upiększania twarzy oraz oświetlenia portretowego. Na plus należy odnotować także skuteczną stabilizację obrazu  - bardzo przydatną funkcją w zaawansowanym systemie aparatów Huawei jest 4D Predictive Focus. W tym trybie, aparat przewiduje kolejne ruchy poruszającego się obiektu i błyskawicznie dostosowuje punkt ostrości. Nie mamy tutaj funkcji rozpoznawania twarzy, ale spokojnie można się bez niej obejść posługując się czytnikiem linii papilarnych, co stanowi wystarczające zabezpieczenie. Listę mocnych stron zamyka pojemna bateria i funkcja szybkiego ładowania.

XIAOMI Mi8 6

To propozycja smartfona z dużym wyświetlaczem – przekątna aż 6,21 cali. Podobnie jak Huawei, imponuje aparatami fotograficznymi, ale też wydajnością, którą zapewnia 6 GB RAM. Sercem smartfona jest procesor Adreno 630 o takowaniu 2,8 GHz. Za pomocą smartfona Xiaomi, będziemy mogli wykonywać bardzo dobre portrety, panoramy i zdjęcia seryjne, a także nagrywać video w rozdzielczości Ultra HD. Bateria ma pojemność 3400 mAh i funkcję szybkiego ładowania.

Jak widać, w cenie do 2000 zł można sobie pozwolić na kilka modeli, które jeszcze niedawno były znacznie droższe. Każdy z wymienionych tutaj telefonów będzie dobrym wyborem dla tego, komu zależy na dobre jakości wykonania, wydajności i satysfakcjonujących zdjęciach.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel