Najlepsze suszarki do włosów do 250 zł

Regularne mycie włosów w naturalny sposób zmusza do ich suszenia. O ile w lecie sprawa jest jeszcze stosunkowo prosta, bo włosy mogą wyschnąć same, bez używania żadnych urządzeń mechanicznych, tak zimą chodzenie z mokrą głową, nawet po domu, może skutkować co najmniej przeziębieniem. Jeśli do tego dodamy zamiłowanie do chodzenia na basen, suszarka wydaje się po prostu niezbędna. Jak ją wybrać, żeby się nie rozczarować? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad oraz wybrane modele w cenie do 250 złotych.

Co powinna mieć suszarka, której szukamy?


Odpowiednia moc


To standardowy parametr podawany w specyfikacji niemal każdego urządzenia elektrycznego. W przypadku suszarki ma naprawdę kluczowe znaczenie. Jak łatwo się domyślić, im więcej mocy, tym szybciej wysuszymy włosy. Przykładowo, tania suszarka MPM MSW-12 dysponuje mocą 1200 W, natomiast znacznie bardziej zaawansowana suszarka Remington D3190 ma moc 2200 W. Szybsze suszenie włosów to nie tylko komfort i wygoda, ale także zdrowsze włosy. A to dlatego, że im krócej jesteśmy narażeni na ciepły nawiew, tym mniejsza szansa na to, że włosy będą łamliwe i zniszczone. Generalnie, do włosów długich i gęstych najlepiej używać suszarki o mocy przynajmniej 1500-2000 W. W przypadku krótkich włosów, szybko wysuszymy je także korzystając ze sprzętu o nieco niższej mocy.


Jonizacja


Znacie zjawisko elektryzowania się włosów po suszeniu? Pod wpływem wysokiej temperatury, na powierzchni włosów tworzą się dodatnio naładowane ładunki elektryczne – kationy. To właśnie one są odpowiedzialne za elektryzowanie się włosów, które negatywnie wpływa nie tylko na ich wygląd, ale także utrudnia ułożenie odpowiedniej fryzury. Funkcja jonizacji sprawia, że uwalniane są również ładunki ujemne, które neutralizują ten efekt. Początkowo technologia była dostępna wyłącznie w profesjonalnych urządzeniach w salonach fryzjerskich, teraz występuje także w domowych suszarkach średniej klasy. Przykładem suszarki z funkcją jonizacji może być ROWENTA CV 5351 Studio Dry, która kosztuje mniej niż 100 złotych.Suszarka ROWENTA CV 5351 Studio Dry


Regulacja temperatury i siły nawiewu


Te elementy decydują o tym, na ile będziemy elastyczni, susząc włosy i modelując swoją fryzurę. Najprostsze modele będą miały regulację dwustopniową, bardziej zaawansowane - nawet cztery poziomy pracy. Im więcej możliwości, tym łatwiej dopasować odpowiednią kombinację dla siebie tak, aby z jednej strony nie przegrzać włosów, z drugiej - pracować odpowiednio szybko. Przy okazji, warto zwrócić uwagę na niezwykle ważną opcję - nawiew zimnego powietrza. W wielu urządzeniach dostępnych na rynku zainstalowano specjalny przycisk z przodu uchwytu, którego naciśnięcie uruchamia strumień chłodnego powietrza zamiast gorącego. Chłodne powietrze doskonale utrwala wcześniej wymodelowaną fryzurę.


Rozmiar i długość przewodu


Jeśli będziemy używać suszarki stosunkowo często, powinna dobrze leżeć w dłoni i nie być zbyt ciężka. Oprócz ergonomicznego kształtu samego uchwytu, dobrze spojrzeć na wymiary całego urządzenia, szczególnie jeśli często będziemy podróżować i nie chcemy, żeby suszarka zajęła zbyt wiele miejsca w walizce. Długość kabla także ma znaczenie, bo decyduje o tym, w którym miejscu będziemy mogli podłączyć sprzęt, aby korzystać z niego komfortowo. Nie trzeba przecież suszyć włosów wyłącznie na stojąco w łazience. Równie dobrze można usiąść na kanapie przed telewizorem... naturalnie, jeśli starczy kabla do najbliższego gniazdka. Dobrze sprawdzić to przed zakupem, żeby później nie było rozczarowań!


Wymienne nakładki


Im więcej wymiennych końcówek, tym większe możliwości stylizacji. Urządzenia wyposażone w dyfuzor, koncentrator, a także nakładkę prostującą włosy, będą znacznie bardziej uniwersalne niż sprzęt pozbawiony tych dodatkowych elementów.


Co kupić? Polecane modele suszarek


ROWENTA CV 7671 Silence

Jak sama nazwa wskazuje ten model cechuje wyjątkowo cicha praca, co z pewnością docenią inni domownicy. Suszarka posiada funkcję jonizacji, jest wyposażona w dyfuzor pozwalający zwiększyć objętość fryzury, a także 2 stopnie regulacji nawiewu i 3 stopnie regulacji temperatury.


PHILIPS KeraShine HP8243/00

To suszarka o dużej mocy, zapewniająca także odpowiednią ochronę delikatnych i wrażliwych włosów. Posiada powłokę ceramiczną, funkcję ThermoProtect, która chroni włosy nawet przy użyciu wysokiej temperatury, a także bardzo wąską nasadkę modelującą 11 mm, która umożliwia precyzyjne modelowanie konkretnych obszarów.


BRAUN HD 385 white

Suszarka do włosów o mocy 2000 W. Posiada dwa ustawienia przepływu i trzy ustawienia temperatury. Wśród najważniejszych funkcji, warto wymienić chłodny nawiew powietrza,  jonizację, a także ciekawą opcję szybkiego suszenia dzięki systemowi ogrzewania podczerwienią. W zestawie jest dyfuzor i nakładka skupiająca.


Suszarka BRAUN HD 385 white

powrót