Jaki dobry tablet do 500 zł kupić? Ranking 2021

Jaki jest najlepszy tablet do 500 zł? Staramy się odpowiedzieć na to pytanie, prezentując ranking najlepszych produktów w niskiej cenie. Jeśli planujesz mieć tablet multimedialny do podstawowych zadań, a nie chcesz wydać fortuny, na pewno znajdziesz tutaj kilka interesujących modeli. 


Tablet multimedialny raczej nie jest urządzeniem używanym codziennie. W pewnych okolicznościach, może zastąpić komputer lub smartfon, jednak najczęściej nie jest to urządzenie pierwszego wyboru. Z tego powodu, kwota jaką gotowi jesteśmy przeznaczyć na zakup tabletu, jest zazwyczaj dużo niższa, niż cena topowego smartfona czy laptopa. Mając to na uwadze, w artykule doradzamy, jaki tablet do 500 zł kupić.


Do czego przyda się tablet? Czy można znaleźć dobry tablet do 500 zł?


Potencjalnych sytuacji, w których urządzenie może okazać się potrzebne, jest naprawdę sporo. Tablet doskonale sprawdza się podczas dłuższych podróży samolotem lub autokarem. Kilka lub nawet kilkanaście godzin drogi można sobie umilić oglądaniem ulubionego serialu, czytaniem e-booka albo graniem w proste gry. To atrakcyjna perspektywa dla dzieci, ale jest także wielu dorosłych, którzy w ten sposób się relaksują.


Dobry tablet może także z powodzeniem zastąpić na jakiś czas osobisty komputer, gdy ten rozładuje się lub ulegnie awarii. Jeśli pomyślimy o tym, żeby z laptopa i tabletu mieć dostęp do tych samych plików (na przykład przechowywanych w chmurze), taki manewr może nas uratować, także w wielu sytuacjach zawodowych. Tablet z modułem GPS doskonale sprawdzi się także w roli nawigacji. Po względem rozmiarów i ceny, prezentuje się bardzo podobnie do dedykowanych urządzeń, ale w przeciwieństwie do nich – posiada także szereg innych przydanych funkcji.


Na koniec warto także wspomnieć o kamerze – umożliwi w razie potrzeby zrobić zdjęcie lub nagrać krótki materiał video. Ze względu na niewielką rozdzielczość, główna funkcja kamery w tablecie to videokonferencje, a nie nagrywanie złożonych scen, zwłaszcza w ruchu, jednak zawsze jest to jakaś alternatywa dla smartfona.


  • oglądanie filmów i seriali,
  • gry,
  • czytanie ebooków,
  • przeglądanie stron www i dokumentów,
  • nawigacja GPS,
  • robienie zdjęć i kręcenie filmów.


Najlepszy tablet do 500 zł


Jaki tablet do 500 zł wybrać? Co wziąć pod uwagę?


Funkcje, jakie oferują wszystkie tablety są praktycznie identyczne. Z definicji, są to urządzenia działające z wykorzystaniem rozmaitych aplikacji, przeznaczone do korzystania z internetu.


W podanej kategorii cenowej, wszystkie tablety są oparte na różnych wersjach systemu Android, więc siłą rzeczy ich interfejs i sposób działania także jest podobny. Co zatem odróżnia od siebie poszczególne modele tabletów? W pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę na wydajność i płynność w działaniu. Decydują o tym te same parametry, co w komputerach osobistych i smartfonach – liczy się procesor oraz wielkość pamięci RAM. Jeśli na tablecie często będziemy oglądać materiały video, znaczenie ma także ekran, a konkretnie – jego wielkość i rozdzielczość. Następnym kluczowym elementem jest pojemność akumulatora – i co z tym idzie – czas pracy na jednym ładowaniu: im mocniejsza bateria, tym dłużej tablet będzie nam służył bez potrzeby ładowania. Jeśli tablet będzie wykorzystywany także do robienia zdjęć, warto spojrzeć na aparat oraz pojemność dysku, który posłuży do przechowywania zdjęć.