Najlepsze tablety do 500 zł

Tablet multimedialny raczej nie jest urządzeniem używanym codziennie. W pewnych okolicznościach, może zastąpić komputer lub smartfon, jednak najczęściej nie jest to urządzenie pierwszego wyboru. Z tego powodu, kwota jaką gotowi jesteśmy przeznaczyć na zakup tabletu, jest zazwyczaj dużo niższa, niż cena topowego smartfona czy laptopa. Mając to na uwadze, w artykule proponujemy tablety w cenie nieprzekraczającej 500 zł.


Do czego przyda się tani tablet?

Potencjalnych sytuacji, w których urządzenie może okazać się potrzebne jest naprawdę sporo. Tablet doskonale sprawdza się podczas dłuższych podróży samolotem lub autokarem. Kilka lub nawet kilkanaście godzin drogi można sobie umilić oglądaniem ulubionego serialu, czytaniem e-booka albo graniem w proste gry. To atrakcyjna perspektywa dla dzieci, ale jest także wielu dorosłych, którzy w ten sposób się relaksują. Tablet może także z powodzeniem zastąpić na jakiś czas osobisty komputer, gdy ten rozładuje się lub ulegnie awarii. Jeśli pomyślimy o tym, żeby z laptopa i tabletu mieć dostęp do tych samych plików (na przykład przechowywanych w chmurze), taki manewr może nas uratować, także w wielu sytuacjach zawodowych. Tablet z modułem GPS doskonale sprawdzi się także w roli nawigacji. Po względem rozmiarów i ceny prezentuje się bardzo podobnie do dedykowanych urządzeń, ale w przeciwieństwie do nich - posiada także szereg innych przydanych funkcji.Co wziąć pod uwagę wybierając tablet multimedialny?

Funkcje, jakie oferują wszystkie tablety są praktycznie identyczne. Z definicji, są to urządzenia działające z wykorzystaniem rozmaitych aplikacji, przeznaczone do korzystania z internetu.

W podanej kategorii cenowej, wszystkie tablety są oparte na różnych wersjach systemu Android, więc siłą rzeczy ich interfejs i sposób działania także jest podobny. Co zatem odróżnia od siebie poszczególne modele tabletów? W pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę na wydajność i płynność w działaniu. Decydują o tym te same parametry, co w komputerach osobistych i smartfonach – liczy się procesor oraz wielkość pamięci RAM. Jeśli na tablecie często będziemy oglądać materiały video, znaczenie ma także ekran, a konkretnie - jego wielkość i rozdzielczość. Następnym kluczowym elementem jest pojemność akumulatora - i co z tym idzie - czas pracy na jednym ładowaniu: im mocniejsza bateria, tym dłużej tablet będzie nam służył bez potrzeby ładowania. Jeśli tablet będzie wykorzystywany także do robienia zdjęć, warto spojrzeć na aparat oraz pojemność dysku, który posłuży do przechowywania zdjęć.


Najlepsze tablety do 500 zł

Poniżej prezentujemy listę najciekawszych modeli, które wyróżniają się na tle innych.

Tablet LARK Ultimate 8i – to już nie najnowszy sprzęt, który teraz możemy kupić w bardzo niskiej cenie. W dniu premiery, był dostępny w dwóch wersjach – z systemem Windows oraz Android, obecnie łatwiej kupić ten z Androidem, co zrozumiałe, gdy system dominuje na rynku. 8-calowy tablet posiada ekran IPS o rozdzielczości 1280x800, 1 GB pamięci RAM oraz 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735G. Jego największe zalety to duża pamięć – aż 16 GB, gdy w podobnej cenie dominują tablety z 8 GB, a także bardzo pojemna bateria 4500 mAh umożliwiająca 9 godzin pracy. Jak na tablet, dobrze prezentują się także aparaty – z przodu i z tyłu mamy matryce 2 Mpix.Tablet NAVITEL T500 3G – następny doskonały model, który kosztuje około 300 zł. Urządzenie z powodzeniem łączy funkcje tabletu, nawigacji i telefonu. Szczególnie jako nawigacja wypada doskonale. Moduł GPS, umożliwiający wytyczenie rasy za pomocą Google Maps lub innej aplikacji, posiada wiele innych urządzeń tej klasy. Navitel posiada dodatkowo preinstalowane mapy 45 krajów, które pozwalają nawigować auto także w trybie offline. Dodatkowo, przysługuje nam bezterminowa, bezpłatna aktualizacja map.

Tablet HUAWEI MediaPad T3 7 8GB – kolejna opcja godna uwagi to tablet, który w porównaniu z innymi, zrobi zdecydowanie lepsze zdjęcia. Tylna kamera 5 Mpix to rozwiązanie porównywalne z wieloma tanimi smartfonami, a mówimy tutaj o 7-calowym tablecie za mniej niż 400 zł. Warto podkreślić także przyjazny ekran, który dzięki odfiltrowywaniu części niebieskiego światła, redukuje zmęczenie oczu, wynikające z korzystania z wyświetlacza. Zadowalający jest także design i ergonomia. Zaledwie 8.6 mm grubości i waga 250 gram to naprawdę niezły wynik na tle konkurencji.Tablet ACER Iconia One 7 B1-790 NT.LDFEE.006 – to raczej mało znany tablet, pochodzący od producenta specjalizującego się w dostarczaniu na polski rynek laptopów. Na plus na pewno trzeba odnotować dużą pamięć wewnętrzną 16 GB. Dobrze należy ocenić także czas pracy, sięgający do 8 godzin oraz rozbudowany wirtualny plac zabaw, w którym znajdziemy bardzo dobre aplikacje dla dzieci.

Ceny tabletów są na tyle niskie, że ich dostępność stała się praktycznie powszechna. Jako używane okazjonalnie w podróży, albo rezerwowe rządzenie, tablet sprawdzi się doskonale, dlatego warto rozważyć taki zakup.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]