Jaki depilator wybrać? Ranking

Wiele osób zastanawia się, jaki depilator wybrać. Odpowiednio dobrane urządzenie potrafi bardzo ułatwić życie. Ale oferta na rynku jest na tyle szeroka, że trudno na coś się zdecydować. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto stawiać na depilatory laserowe i jaki model wybrać z tej kategorii.


Regularna depilacja to jedna z tych czynności, które nie należą do najprzyjemniejszych. Technologia rozwija się jednak bardzo szybko, dzięki czemu proces ten może być szybszy, wygodniejszy i mniej bolesny. Podstawą jest jednak wybór właściwego depilatora lub golarki, które zapewnią odpowiedni komfort i skuteczność działania.


Rodzaje depilatorów


Bez względu na to, jaki depilator wybierzemy, ma on oczywiście za zadanie spełnić podstawową funkcję: pozbyć się zbędnego owłosienia. Różne modele mogą jednak działać na różne sposoby.


Oto najważniejsze rodzaje:


  • Depilator oparty na pęsetach – w tym przypadku za usuwanie włosków odpowiadają pęsety znajdujące się na głowicy. W zależności od modelu głowica może mieć od 18 do 40 par pęset. Za sprawą rozmieszczenia w większych odległościach sprawdzają się przy depilowaniu słabych bądź rzadkich włosów. Sprawdzony depilator z pęsetami to PHILIPS Satinelle Prestige Wet and Dry.


  • Depilator oparty na dyskach – to inna wersja klasycznego depilatora. W czasie gdy głowica się obraca, dyski otwierają się i zamykają, dzięki czemu mogą chwytać włoski. Głowice z dysków golą zazwyczaj szybciej i dokładniej, gdyż usuwają więcej włosów jednocześnie. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane dyski – bezpieczniejsze od materiałów metalowych są ceramiczne dyski. Przykładem takiego urządzenia jest depilator PHILIPS Satinelle Essential BRE245/00.


  • Depilator z elastyczną folią – tu ma zastosowanie ten sam patent co w golarkach męskich. Urządzenia tego typu wyposażone są w specjalną folię z otworami, do których dostają się włoski. Pod folią znajdują się ostrza, które ścinają owłosienie. Proste i niedrogie urządzenie, które umożliwia depilację na sucho i na mokro, to na przykład golarka PHILIPS SatinShave Prestige Wet And Dry.


  • Depilator laserowy – to nowocześniejsze rozwiązanie, które jest także mniej bolesne. Żeby uświadomić sobie, dlaczego tak jest, warto wiedzieć, jak działa depilator laserowy. Urządzenie emituje pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Energia ta wchłaniana jest przez brodawkę, czyli element włosa odpowiedzialny za jego wzrost. Temperatura w tym miejscu rośnie i brodawka ulega całkowitemu zniszczeniu lub uszkodzeniu. Ta metoda jest bezpieczna i prosta, jednak należy pamiętać, aby podczas podejmowania decyzji, jaki depilator laserowy wybrać, zwrócić uwagę na jego intensywność działania i dopasować ją do swojej karnacji. W przypadku bardzo ciemnej skóry depilacja laserowa nie jest zalecana. Depilator tego typu może być wyposażony dodatkowo w trymer.


  • Depilator IPL – urządzenia tego typu wyposażone są w lampę, która naświetla niewielki obszar skóry poddany działaniu depilatora. Emitowane światło to spektrum fal o różnej długości. Fale te są wchłaniane przez cebulki włosowe, co skutkuje ich uszkodzeniem i zahamowaniem wzrostu włosa.


Golarka damska BRAUN LS5100


Jaki dobry depilator wybrać? Czym powinien się wyróżniać?


Niezależnie od technologii, która usuwa włosy, warto także zwrócić uwagę na różne inne parametry decydujące o wygodzie i komforcie. Co może się liczyć przy wyborze?


  • Przeznaczenie – warto zwrócić uwagę na to, jakie ma zastosowanie konkretny sprzęt. Podstawowe modele nadają się do depilacji nóg, pach i okolic bikini. Bardziej zaawansowane urządzenia umożliwią bezpieczne depilowanie ramion, a także usuwanie zbędnego owłosienia na twarzy.


  • Poziomy regulacji – w przypadku depilatorów z obrotową głowicą, prędkość determinuje szybkość obrotów. W przypadku konstrukcji laserowych od wybranego poziomu intensywności zależy liczba impulsów świetlnych.


  • Czas pracy i czas ładowania – im dłuższa praca na baterii, tym lepiej. Zwłaszcza jeśli zabieramy depilator na wyjazd i najchętniej zostawilibyśmy ładowarkę w domu, polegając na pojemności akumulatora.


  • Szerokość głowicy – im większa powierzchnia pracy, tym mniej ruchów trzeba będzie wykonać, aby depilacja była skuteczna. Dlatego szeroka głowica to najczęściej krótszy czas, jaki poświęcamy na tę czynność.


  • Dodatkowe końcówki i nasadki – szczoteczka złuszczająca usuwa martwe komórki naskórka i pomaga zapobiegać wrastaniu włosków, a także stymuluje regenerację powierzchni skóry. Inne przydatne dodatki to nasadka do masażu, a także pasek z olejkiem migdałowym tworzący delikatną warstwę wilgoci, aby można było bezboleśnie usuwać włosy jak najbliżej skóry.


Jak widać, jest wiele cech opisujących depilator. Jaki wybrać? Wiedząc o tym, co istotne w specyfikacji i – co za tym idzie – w codziennym użytkowaniu, zdecydowanie łatwiej zdecydować się na coś konkretnego.


Jaki depilator wybrać? Laserowy! A dlaczego warto?


Ze wszystkich sposobów na ustawanie owłosienia ten jest zdecydowanie najskuteczniejszy w tym sensie, że daje długotrwałe efekty. Jeszcze niedawno podobne zabiegi wykonywało się tylko w wyspecjalizowanych salonach, a obecnie technologia jest dostępna dla każdego w domu, a przy tym bezpieczna. Pozostaje jednak kwestia kosztów. Ile kosztuje depilator laserowy? Ranking produktów odpowiada na to pytania, pokazując konkretne przykłady urządzeń tego typu. Generalnie trzeba się przygotować na wydatek powyżej 1000 zł, ale urządzenia zdecydowanie warte są tych pieniędzy.Ranking depilatorów


Prezentując dostępne urządzenia, postanowiliśmy pokazać dużych przekrój. Najlepsze depilatory laserowe to spory wydatek, więc zaczynamy od mniej kosztownych rozwiązań. Pierwsza część zestawienia to urządzenia w cenie pomiędzy 150 zł a 350 zł. Co można znaleźć, dysponując takim budżetem?


Depilator BRAUN FaceSpa Sensitive SE832S

To dobra propozycja dla osób, których priorytetem jest pobycie się zbędnego owłosienia tylko na twarzy. Urządzenie usuwa włoski o grubości 0.02 mm, a w komplecie jest także szczoteczka do usuwania makijażu oraz złuszczania naskórka


Golarka damska BRAUN LS5100

Wodoodporna golarka na baterie, która delikatnie dopasowuje się do konturów ciała, ma wysuwany trymer i szczoteczkę do ciała. Specjalna nasadka do golenia nóg naciąga skórę i gwarantuje optymalny kąt golenia.


Depilator REMINGTON EP7700 E51 EP7 7-in-1

Model z zasilaniem akumulatorowym, który na jednym ładowaniu działa do 40 minut. Tytanowe pęsety usuwają włoski o długości 0.5 mm, dając efekt aż do 4 tygodni. W komplecie otrzymujemy nasadkę masującą, głowicę goląca z nakładką grzebieniową, do pielęgnacji stóp, nakładkę do peelingu, do miejsc wrażliwych oraz nasadka precyzyjna do pach i bikini. Jest to zatem bardzo uniwersalny zestaw do wielu zastosowań.


Depilator PHILIPS Satinelle Essential BRE285/00

Golarka do nóg, pach i okolic bikini. Dzięki kompaktowym rozmiarom model łatwo zabrać także w podróż. Dwa ustawienia prędkości pozwalają wychwytywać zarówno cieńsze, jak i grubsze włosy.


Depilator PHILIPS Series 8000 BRE721/00

Ten model ma głowicę z ceramicznymi, długimi dyskami, dzięki czemu umożliwia szybkie i dokładne golenie na mokro i na sucho. Wyróżnia się także dobrą ergonomią. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dobrze wyprofilowany uchwyt, który ułatwia manewrowanie, gwarantuje lepszą kontrolę i zwiększa zasięg depilacji. Czas pracy na akumulatorze to 40 minut.

 

BRAUN SES 7/880

Jeśli możemy pozwolić sobie na wydanie ok. 500 zł na depilator, warto rozważyć także ten depilator z naszego rankingu. Wykorzystuje on innowacyjną technologię SensoSmart, która podpowiada, jakiej siły nacisku powinno się użyć, aby osiągnąć optymalne efekty. Za pomocą lampki kontrolnej urządzenie podpowiada, czy docisnąć pęsety mocniej do powierzchni ciała, czy nacisk powinien być słabszy.


Ranking depilatorów laserowych


Czas przyjrzeć się najlepszym modelom depilatorów laserowych. Wybrane przez nas urządzenia są nowoczesne i cieszą się najlepszymi opiniami oraz dobrym stosunkiem ceny i jakości. Zobacz ranking depilatorów IPL.


Depilator PHILIPS Lumea Advanced IPL SC1997/00

Sprzęt z filtrem UV i pięcioma ustawieniami energii światła. W zestawie z urządzeniem dostajemy dodatkowe nasadki do ciała i do twarzy. Wydajność lampy to 250 000 impulsów.


Depilator PHILIPS Lumea Prestige IPL BRI959/00

To urządzenie, które zaskakuje szybkością działania. Zabieg na obie łydki zajmuje średnio nie więcej niż 8–9 minut, a gładkie pachy można uzyskać w mniej niż 2 minuty. Co ciekawe, współpracuje z aplikacją na smartfona. Aplikacja zapewnia między innymi przydatne porady oraz możliwość ustawienia harmonogramu zabiegów i przypomnienia. W zależności od rodzaju skóry i włosów prawidłowo wykonany zabieg pozwala na pozbycie się problemu nawet na 6 miesięcy. W tym modelu mamy także znacznie więcej dodatkowych nasadek niż w Lumea Advanced.


Depilator IPL BRAUN PL5124

Pracuje w trybie standardowym, delikatnym i bardzo delikatnym. Lampa jest w stanie wyemitować aż 400 000 impulsów świata, co sprawia, że to bardzo żywotny depilator laserowy. Jaki wybrać poziom intensywności światła do zabiegu? Jest ich aż 10, więc nie będzie problemu z doborem właściwego natężenia.


Najlepsze depilatory laserowe – na MediaMarkt.pl!


Depilacja wcale nie musi być bolesna ani pracochłonna. Wystarczy wybrać sprzęt dopasowany do swoich potrzeb, a przy tym – wygodny i ergonomiczny. Czasem zamiana starszego urządzenia na nowocześniejsze może przynieść niesamowitą ulgę, więc naprawdę nie warto na tym oszczędzać. Najlepszą odpowiedzią na potrzeby kobiet jest właśnie depilator laserowy. Ranking urządzeń pomoże na pewno dokonać odpowiedniego zakupu.


Wśród wymienionych produktów na pewno znajdziesz odpowiednią propozycję, niezależnie od tego, czy preferujesz depilator tradycyjny, czy nowoczesny depilator laserowy. Jaki wybrać? To już sprawa indywidualna. Wiele tutaj zależy od konkretnych potrzeb i wcześniejszych doświadczeń z tego typu urządzeniami.


Zobacz więcej

Patelnia grillowa – co to jest?

Patelnia grillowa – co to jest?

Dla każdego, kto lubi grillować potrawy przez cały rok, z pewnością świetnym wyborem będzie patelnia grillowa. Ranking najlepszych modeli ułatwi dokonanie właściwego zakupu, z którego będzie można korzystać przez długie lata.
Patelnie tytanowe – ranking 5 dobrych modeli

Patelnie tytanowe – ranking 5 dobrych modeli

Interesuje Cię ranking patelni tytanowych? A może nie masz pewności, czy powłoka z tytanu jest odpowiednio trwała i rozważasz także inne opcje? Jeśli szukasz dobrej patelni do swojej kuchni, z pewnością nasz poradnik Ci się przyda!
Najlepsze patelnie granitowe – ranking. Jaką kupić?

Najlepsze patelnie granitowe – ranking. Jaką kupić?

Chcesz wiedzieć, jaka patelnia granitowa będzie najlepsza i jak granit wypada na tle innych materiałów? Zobacz.
Jaki mikrofon do gier i do streamowania wybrać?

Jaki mikrofon do gier i do streamowania wybrać?

Zastanawiasz się, ile może kosztować najlepszy mikrofon dla gracza, a może planujesz nagrywać swoje streamy na YouTube i w tym celu poszukujesz właściwego sprzętu? Sprawdź, co polecamy.
Jaki opiekacz do kanapek kupić? Ranking 2021

Jaki opiekacz do kanapek kupić? Ranking 2021

Myślisz, jaki opiekacz do kanapek będzie odpowiedni? Warto wybrać solidny model, który posłuży przez długi czas i pozwoli cieszyć się ze smacznych przekąsek na ciepło.
Jaki bidon termiczny dla dziecka wybrać? Ranking

Jaki bidon termiczny dla dziecka wybrać? Ranking

Jaki bidon dla dziecka więc wybrać? Zobacz nasz ranking kubków termicznych!
Jaki mop obrotowy wybrać? Ranking najważniejszych cech

Jaki mop obrotowy wybrać? Ranking najważniejszych cech

Jaki mop? Obrotowy, płaski, a może parowy? W tym artykule przedstawimy porady, jak wybrać najlepszy mop obrotowy!
Zgrzewarka próżniowa – ranking 2021. Co to i jak działa?

Zgrzewarka próżniowa – ranking 2021. Co to i jak działa?

Zgrzewarka próżniowa – co to jest i dlaczego przyda się w kuchni? Zobaczcie też, jaką pakowarkę próżniową wart kupić!
Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?

Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?

Interesuje Cię ranking wyciskarek do cytrusów? Podpowiemy, jaki model warto kupić.
Ogrzewanie klimatyzatorem – czy to ma sens? Jak ogrzać dom w ten sposób?

Ogrzewanie klimatyzatorem – czy to ma sens? Jak ogrzać dom w ten sposób?

Ogrzewanie klimatyzatorem to wciąż niezbyt popularne rozwiązanie. A szkoda, bo może być dobrym wyborem. Sprawdź dlaczego. 

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel