Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Najlepszy sposób na skuteczną depilację – przegląd urządzeń

Regularna depilacja to jedna z tych czynności, które nie należą do najprzyjemniejszych. Technologia rozwija się jednak bardzo szybko, dzięki czemu proces ten może być szybszy, wygodniejszy i mniej bolesny. Podstawą jest jednak wybór właściwego sprzętu, który zapewni odpowiedni komfort i skuteczność działania. Jaki depilator wybrać? Doradzamy w tym artykule.

Rodzaje depilatorów

Chociaż urządzenia do usuwania zbędnego owłosienia spełniają tą samą funkcję, mogą działać na różne sposoby.

Oto najważniejsze rodzaje:

  • depilator oparty na pęsetach – w tym przypadku, za usuwanie włosków odpowiadają pęsety znajdujące się na głowicy. W zależności od modelu, głowica może mieć od 18 do 40 par pęset. Za sprawą rozmieszczenia w większych odległościach, sprawdzają się przy depilowaniu słabych bądź rzadkich włosów. Sprawdzony depilator z pęsetami to PHILIPS Satinelle Prestige Wet and Dry.
  • depilator oparty na dyskach – to inna wersja klasycznego depilatora. W czasie, gdy głowica się obraca dyski otwierają się i zamykają, dzięki czemu mogą chwytać włoski. Głowice z dysków golą zazwyczaj szybciej i dokładniej, gdyż usuwają więcej włosów jednocześnie. Przy wyborze, warto zwrócić uwagę na materiał, jakiego są wykonane dyski – bezpieczniejsze od materiałów metalowych, są ceramiczne dyski.
  • depilator z elastyczną folią – tu ma zastosowanie ten sam patent, co w golarkach męskich. Urządzenia tego typu wyposażone są w specjalną folię z otworami, do których dostają się włoski. Pod folią znajdują się ostrza, które ścinają owłosienie. Proste i niedrogie urządzenie, które umożliwia depilację na sucho i na mokro to na przykład golarka PHILIPS SatinShave Prestige Wet And Dry.
  • depilator laserowy – to nowocześniejsze rozwiązanie, które jest także mniej bolesne. Depilator laserowy emituje pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Energia ta wchłaniana jest przez brodawkę, czyli element włosa odpowiedziały za jego wzrost. Temperatura w tym miejscu rośnie i brodawka ulega całkowitemu zniszczeniu lub uszkodzeniu. Ta metoda jest bezpieczna i prosta, jednak należy pamiętać, aby intensywność działania dopasować do swojej karnacji. W przypadku bardzo ciemnej skóry, depilacja laserowa nie jest zalecana. Depilator tego typu, wyposażony dodatkowo w trymer, to na przykład BABYLISS G971PE HOMELIGHT COMPACT.
  • depilator IPL – urządzenia tego typu wyposażone są w lampę, która naświetla niewielki obszar skóry poddany działaniu depilatora. Emitowane światło to spektrum fal o różnej długości. Fale te są wchłaniane przez cebulki włosowe, co skutkuje ich uszkodzeniem i zahamowaniem wzrostu włosa. Urządzenie tego typu to na przykład depilator BRAUN BD5006 IPL Muse.

Najważniejsze cechy depilatora

Niezależnie od technologii, która usuwa włosy, warto także zwrócić uwagę na różne inne parametry decydujące o wygodzie i komforcie. Co może się liczyć przy wyborze?

  • przeznaczenie – warto zwrócić uwagę na to, jakie ma zastosowanie konkretny sprzęt. Podstawowe modele nadają się do depilacji nóg, pach i okolic bikini. Bardziej zaawansowane urządzenia umożliwią także bezpieczne depilowanie ramion, a także usuwanie zbędnego owłosienia na twarzy.
  • poziomy regulacji – w przypadku depilatorów z obrotową głowicą, prędkość determinuje szybkość obrotów. W przypadku konstrukcji laserowych, od wybranego poziomu intensywności zależy liczba impulsów świetlnych.
  • czas pracy i czas ładowania – im dłuższa praca na baterii, tym lepiej. Zwłaszcza, jeśli zabieramy depilator na wyjazd i najchętniej zostawilibyśmy ładowarkę w domu, polegając na pojemności akumulatora.
  • szerokość głowicy – im większa powierzchnia pracy, tym mniej ruchów trzeba będzie wykonać, aby depilacja była skuteczna. Dlatego szeroka głowica to najczęściej krótszy czas, jaki poświęcamy na tę czynność.
  • dodatkowe końcówki i nasadki - szczoteczka złuszczająca usuwa martwe komórki naskórka i pomaga zapobiegać wrastaniu włosków, a także stymuluje regenerację powierzchni skóry. Inne przydatne dodatki to nasadka do masażu, a także  zastosowany w modelu REMINGTON WDF5030 pasek z olejkiem migdałowym tworzy delikatną warstwę wilgoci, aby można było bezboleśnie usuwać włosy jak najbliżej skóry.

Depilacja wcale nie musi być bolesna ani pracochłonna. Wystarczy wybrać sprzęt dopasowany do swoich potrzeb, a przy tym - wygodny i ergonomiczny. Czasem zamiana starszego urządzenia na nowocześniejsze może przynieść niesamowitą ulgę, więc naprawdę nie warto na tym oszczędzać.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]