Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Najlepszy termometr elektroniczny – ranking 2021

Mierzenie temperatury ciała to czynność, która wykonywana jest ostatnio znacznie częściej, niż tego byśmy chcieli. Nic dziwnego, że wiele osób chce mieć najlepszy termometr bezdotykowy.


Dobry termometr elektroniczny bezdotykowy przydaje się w każdym domu, ponieważ podwyższona temperatura to jeden z podstawowych objawów chorobowych. Warto zatem możliwie szybko sprawdzić temperaturę swojego ciała, żeby mieć podstawy do oceny swojego stanu zdrowia i rozmowy z lekarzem. Dobrze jest mierzyć temperaturę w przypadku złego samopoczucia swojego lub bliskich i powinniśmy to robić możliwie precyzyjnie. Jaki jednak dobry termometr elektroniczny wybrać? Bezdotykowy czy tradycyjny?


Rodzaje termometrów


Wiele osób pamięta do dziś termometry rtęciowe. Jeszcze jakieś 20 lat temu były bardzo popularne, ale formalnie w Unii Europejskiej zostały wycofane z produkcji w 2007 roku. Faktem, który o tym zdecydował, była przede wszystkim szkodliwość rtęci, ale było także wiele innych mankamentów. Chociażby fakt, że szklany termometr łatwo było zbić, a także – długi czas mierzenia temperatury.


Następcą termometrów cieczowych jest termometr elektroniczny. Ranking produktów tego typu zazwyczaj obejmuje zarówno modele umieszczane pod pachą czy w ustach (tak zwane termometry piórkowe), jak również nowoczesne i szybkie termometry bezdotykowe. W czym tkwi różnica? Na pewno w czasie pomiaru.


  • Tradycyjny termometr, taki jak ALECTO BC19BW, do zmierzenia temperatury potrzebuje około 10 sekund.
  • W przypadku bezdotykowego – wystarczy 1 sekunda.


Jak łatwo się domyślić, różnica tkwi także w cenie, często termometry bezdotykowe są kilkakrotnie droższe. W parze z wyższą ceną idzie także szersze zastosowanie. Takim urządzeniem zmierzymy również temperaturę w pomieszczeniu czy temperaturę posiłku. Wiele osób jednak ma wątpliwości co do modeli tego typu, uważając, że bezdotykowy termometr jest niedokładny. W rzeczywistości margines błędu to w zależności od urządzenia 0,1–0,2 stopnia Celsjusza. Niewiele. Ale to tylko pod warunkiem, że potrafimy posługiwać się takim sprzętem!


Termometr bezdotykowy – jaki wybrać?


Jak prawidłowo mierzyć temperaturę?


Chociaż z mierzeniem temperatury ciała spotykamy się wyjątkowo często, nie oznacza, to, że wiemy, w jaki sposób prawidłowo dokonać pomiaru. Pozornie sprawa wydaje się prosta – zwłaszcza w przypadku termometrów bezdotykowych – w rzeczywistości, jest wiele czynników, które mogą przełożyć się na nieprawidłowy wynik.


  • Temperatura otoczenia – wpływa na odczytaną wartość. Jeśli na przykład wyjmujemy termometr z szuflady w jednym pomieszczeniu i przenosimy go do drugiego, w celu dokonania natychmiastowego pomiaru, różnica temperatury w pokojach może wpłynąć na zły odczyt.


  • Stres, wysiłek fizyczny – wpływają na temperaturę ciała i mogą zawyżać wynik.


  • Słabe baterie – gdy się wyczerpują, powodują wiele błędów pomiarowych.


  • Wiek pacjenta, pora dnia, cykl menstruacyjny – to wszystko powoduje wiele odchyleń od temperatury 36,6 uznawanej za wzorcową.


Do tego należy dodać jeszcze błędne użycia konkretnego urządzenia, najczęściej wynikające z nieczytania instrukcji obsługi. Mimo pozornego podobieństwa konkretne termometry działają różnie. Naprawdę ma znaczenie, czy termometr znajduje się podczas pomiary 3 cm od ciała czy 15 cm, a także czy celujemy na przykład w skroń czy w środek czoła.


Z tego powodu trzeba brać poprawkę na to, że każdy ranking termometrów, czy to bezdotykowych, czy tradycyjnych, tworzony przez domowych użytkowników może zawierać błędne informacje. Być może niektóre termometry elektroniczne uznawane są za niedokładne, a w rzeczywistości po prostu były źle używane.


Jak zatem podchodzić rozsądnie do mierzenia temperatury? Przede wszystkim pomiary powinno się potarzać wielokrotnie oraz za każdym razem wykonywać je tym samym urządzeniem. Wyniki z tego samego dnia, wykonane za pomocą różnych termometrów, nie będą porównywalne. Mierząc temperaturę należy szukać trendu – czy temperatura się podwyższa, czy obniża, a niekoniecznie przywiązywać się do liczbowych wartości i traktować je jako bezwzględne parametry. Mając już podstawową wiedzę na temat prawidłowego użytkowania sprzętu, można wybierać odpowiedni termometr bezdotykowy. Ranking 2021 to zestawienie sprawdzonych modeli cieszących się dobrymi opiniami.Jak wybrać najlepszy termometr elektroniczny – dotykowy i nie tylko?


Szukając konkretnego modelu, należy kierować się renomą producenta, co przekłada się na trwałość, niezawodność i brak awarii.


Oprócz tego warto brać pod uwagę wszelkie udogodnienia, takie jak:


  • automatyczny wyłącznik,
  • pamięć pomiarów (na przykład termometr bezdotykowy INNOGIO GIOCLEVER zapamiętuje ostatnie 10),
  • sygnalizacja świetlna i dźwiękowa w przypadku gorączki,
  • ergonomiczny kształt.


Wybierając najlepszy termometr elektroniczny należy także brać pod uwagę, kto będzie jego najczęstszym użytkownikiem – osobą, której będzie mierzona temperatura. W przypadku najmłodszych dzieci bezdotykowy jest po prostu najwygodniejszy, bo znacznie trudniej współpracować z nimi przy pomiarach niż z dorosłymi.Ranking termometrów bezdotykowych 2021


Termometr GRUNDIG INFRARED THERMOMETER

Bardzo dobry wybór, jeśli szukamy modelu w cenie do 100 zł. Jest zasilany 2 bateriami AAA i dokładnie sygnalizuje temperaturę. W zależności od wyniku pomiaru świeci się odpowiedni kolor lampki. W przypadku wykrycia gorączki jest także alarm dźwiękowy. Korzystając z tego urządzenia, można dokonywać pomiarów i śledzić, jak zmienia się temperatura w ciągu dnia – w pamięci pozostaje 16 ostatnich wartości.


Termometr INNOGIO GIOfast GIO-515

Szybki i dokładny, bada zarówno temperaturę ciała, jak i powierzchni. Zapamiętujecie 30 ostatnich pomiarów. Zielona lampka pokazuje prawidłową temperaturę, natomiast czerwona świeci się w przypadku wykrycia gorączki. Można nim zmierzyć również temperaturę mleka czy wody do kąpieli dla dziecka. Co ważne, sygnalizuje także rozładowującą się baterię.


Termometr MEDIVON TB 04

Kolejny bezdotykowy termometr na podczerwień. Wynik łatwo uzyskamy, zbliżając urządzenie do czoła. Pamięć obejmuje 60 pomiarów. Sprzęt jest bezawaryjny, a producent zapewnia aż 36 miesięcy gwarancji.


Wiadomo, jak bardzo dziś może być potrzebny termometr bezdotykowy. Jaki wybrać? Na pewno wszystkie propozycje wskazane w rankingu są godne uwagi.

Zobacz więcej

Ciśnieniomierze naramianne i nadgarstkowe – ranking 2021. Jaki kupić? Ciśnieniomierze naramianne i nadgarstkowe – ranking 2021. Jaki kupić?

Który ciśnieniomierz wybrać- naramienny czy nadgarstkowy? Zobacz nasz ranking!

Więcej

Ranking lokówek 2021 – jaką wybrać? Ranking lokówek 2021 – jaką wybrać?

Fryzura to jeden z najważniejszych elementów stylizacji. A żeby efekty były zadowalające, lokówkę warto wybrać starannie. Ranking lokówek na pewno pomoże wybrać odpowiednie urządzenie do kręcenia loków.

Więcej

Prostownica Remington – która jest najlepsza? Ranking topowych modeli Prostownica Remington – która jest najlepsza? Ranking topowych modeli

Jaki model prostownicy marki Remington warto wybrać i dlaczego? Przyjrzeliśmy się wybranym prostownicom, tworząc nasz ranking.

Więcej

Najlepszy termometr elektroniczny – ranking 2021 Najlepszy termometr elektroniczny – ranking 2021

Dobry termometr elektroniczny bezdotykowy przydaje się w każdym domu, ponieważ podwyższona temperatura to jeden z podstawowych objawów chorobowych. Jaki jednak dobry termometr elektroniczny wybrać?

Więcej

Szczoteczka soniczna do twarzy: jak jej używać? Jaką wybrać? Szczoteczka soniczna do twarzy: jak jej używać? Jaką wybrać?

Jaką szczoteczkę soniczną do twarzy wybrać, aby cieszyć się z efektów? Przedstawiamy praktyczne informacje, jak korzystać z takiej szczoteczki oraz ranking najlepszych urządzeń do użytku domowego.

Więcej

Ranking prostownic do włosów 2021. Jak wybrać idealny model? Ranking prostownic do włosów 2021. Jak wybrać idealny model?

Jak wybrać prostownicę, aby cieszyć się doskonałymi efektami, a włosy były zdrowe? Prezentujemy ranking prostownic fryzjerskich, który pozwoli wybrać idealne rozwiązanie.

Więcej

Jak wyczyścić maszynkę do golenia? Jak wyczyścić maszynkę do golenia?

Utrzymanie golarki (zarówno takiej z trymerem, jak i bez) w czystości zapewni jej długie i niezawodne działanie. Jak czyścić elektryczną maszynkę do golenia, żeby służyła nam jak najdłużej? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Jaką dobrą suszarkę do włosów wybrać? Oto ranking 2021 Jaką dobrą suszarkę do włosów wybrać? Oto ranking 2021

Suszenie włosów suszarką elektryczną to tylko pozornie prosta sprawa. W rzeczywistości – jest dużą sztuką, aby w wyniku suszenia zachować piękną fryzurę, a do tego – nie zniszczyć włosów przez częste traktowanie ich wysoką temperaturą. 

Jeśli nie masz pewności, jaki model warto wybrać, zobacz nasz ranking suszarek do włosów.

Więcej

Czy warto kupić lokówko-suszarkę? Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Łączenie dwóch i więcej funkcji w jednym urządzeniu to popularny trend. Na rynku wciąż dużą popularnością cieszą się hybrydy tabletów i laptopów czy pralko-suszarki do ubrań. Nie inaczej wygląda sprawa z urządzeniami do pielęgnacji i modelowania włosów. Suszarka oraz lokówka w jednym – czy to może się sprawdzić? 

Więcej

Najskuteczniejsza depilacja z depilatorem laserowym - zobacz najlepsze modele Najskuteczniejsza depilacja z depilatorem laserowym - zobacz najlepsze modele

Wyjaśniamy, jak działa depilator IPL i jaki model warto wybrać. 

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]