Najnowszy trend w kuchni – czajnik z regulacją temperatury

Czy czajniki już nigdy się nie zmienią?


Czy czajniki nie doczekają się już żadnych istotnych innowacji? Czy ich producenci już zawsze będą starali się wyłącznie o to, aby jeszcze ładniej się prezentowały i były jeszcze wygodniejsze w użyciu? Na szczęście nie. Najnowszy trend w kuchni to czajnik z regulacją temperatury. Komu przyda się takie urządzenie? Przede wszystkim temu, kto lubi eksperymentować z różnymi gatunkami herbat. Czajnik z regulacją temperatury jest dużo bardziej ekonomiczny od tradycyjnego urządzenia, które zawsze ograniczało się wyłącznie do zaparzania wrzątku. Na czym polega najnowsze rozwiązanie?

Jak zapanować nad wodą?


Czajnik z regulacją temperatury pozwala wybrać żądaną wartość z przedziału od 40 do 100 stopni Celsjusza. Aby dokonać wyboru często wystarczy jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk. Jeżeli nie jesteśmy pewni w jakiej temperaturze przyrządza się np. czerwoną herbatę, warto wybrać taki model, który posiada przyciski przyporządkowane konkretnym rodzajom gorących napojów. Gdy wciśniemy jeden z przycisków, nasz czajnik z regulacją temperatury sam wybierze idealną temperaturę parzenia. Jeżeli posiadamy szczegółową wiedzę dotyczącą tego, w jakiej temperaturze należy zaparzać np. nietypowe gatunki herbat, na pewno docenimy możliwość płynnej regulacji temperatury przy pomocy przycisków „plus” i „minus”. Ciekawostką są czajniki z regulacją temperatury wyposażone w tzw. pierścienie świetlne, które zmieniają kolor wraz ze zmieniającą się ciepłotą wody. Mianem praktycznego dodatku można nazwać funkcję podtrzymania temperatury wody.

Czajnik PHILIPS HD4631/20

Gratka dla smakoszy


Coraz częściej stawiamy na nietypowe gatunki kaw i herbat. Chcemy poznawać nowe smaki. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jakie korzyści możemy czerpać z picia np. czerwonej, zielonej, czy ziołowej herbaty. Pijemy ją nie tylko dla zdrowia, ale także po prostu dla przyjemności. Choć jesteśmy coraz bardziej świadomymi smakoszami, to często nadal nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ani herbaty, ani kawy nie powinno się zalewać wrzątkiem. Aby wydobyć z liści lub ziaren to, co w nich najlepsze, potrzebna jest odpowiednia temperatura wody. Najlepsze espresso przygotujemy wyłącznie tylko w temperaturze 95 stopni Celsjusza. Czarna, czerwona, niebieska, owocowa i ziołowa herbata potrzebują parzenia w temperaturze od 90 do 95 stopni Celsjusza. Białe, zielone i żółte herbaty najlepiej jest zaparzać w około 60-90 stopniach. Żaden rodzaj herbaty i kawy nie potrzebuje temperatury parzenia wynoszącej aż 100 stopni Celsjusza. Czajnik z regulacją temperatury pozwoli więc nie tylko na lepsze przygotowywanie gorących napojów, ale także na duże oszczędności zarówno czasu, jak i energii elektrycznej. To bardzo istotna zaleta biorąc pod uwagę fakt, że starsze czajniki elektryczne zużywały podczas pracy bardzo dużą ilość prądu.

Russell Hobbs Illumina 20160-70


Russell Hobbs Illumina 20160-70 może się pochwalić panelem sterowania z 4 ustawieniami temperatury i obudową ze szczotkowanego aluminium o wysokim połysku. To właśnie on jest wyposażony w pierścień świetlny, który zmienia kolor wraz z coraz wyższą temperaturą wody. Kolor niebieski odpowiada temperaturze 70 stopni Celsjusza, idealnej do parzenia zielonej herbaty. Przy 80 stopniach kolor zmienia się na zielony (biała herbata), przy 90 na fioletowy (kawa), a przy 100 na czerwony (czarna herbata). Russell Hobbs Illumina 20160-70 ma pojemność 1,7 litra. Korzystanie z niego ułatwia obrotowa podstawa 360 stopni i specjalnie wyprofilowany dziubek, który skutecznie zapobiega rozlewaniu się wody.

Philips HD4631/20


Philips HD4631/20 ma specjalne pokrętło regulacji temperatury, które posłuży do tego, by uzyskać najlepszy możliwy smak gorących napojów. Kolejnym ułatwieniem są wskaźniki filiżanek, dzięki którym można zagotować tylko tyle wody, ile potrzeba. Takie oznaczenia naniesione na obustronną podziałkę 1,6-litrowego czajnika o mocy 2400 W pomogą zaoszczędzić znaczną ilość prądu i wody. Philips HD4631/20 jest także bardzo higienicznym rozwiązaniem do każdej kuchni. Ukryty płaski element grzejny pomaga nie tylko w szybkim gotowaniu, ale także w łatwym czyszczeniu. O jeszcze większy poziom czystości zatroszczy się filtr antywapienny, który będzie skutecznie zapobiegał powstawaniu kamienia. Woda i sam czajnik pozostaną czystsze. Brak kontaktu z gorącą wodą, łatwe podnoszenie i odstawianie czajnika, zabezpieczenie przed zwarciem i włączeniem pustego urządzenia, automatyczne wyłączanie… Sprężynowy mechanizm otwierania i zamykania pokrywki, bezprzewodowa podstawa obrotowa i skuteczne zabezpieczenia gwarantują, że korzystanie z czajnika Philips HD4631/20 jest komfortowe i bezpieczne.

Czajnik ELECTROLUX EEWA 7800

Electrolux EEWA 7800


Electrolux EEWA 7800 to czajnik z regulacją temperatury, który potwierdza, że kolekcja Expressionist szwedzkiego producenta zawiera wyłącznie innowacyjne produkty o doskonałym wzornictwie. Opisywany model posiada 8 ustawień temperatury do wybrania tej najbardziej optymalnej dla danego rodzaju herbaty, kawy, czy dań typu instant. To, jak gorąca jest woda, jest pokazywane na bieżąco przez wyświetlacz LCD. Obudowy ze stali nierdzewnej, mocy 2400 W i pojemności 1,7 litra nie potrzeba przybliżać. Warto zatrzymać się na dłużej przy potrójnej funkcji samoczynnego wyłączania i funkcji OneCup Turbo. Electrolux EEWA 7800 sam się wyłączy, gdy zagotuje się woda, zostanie podniesiony lub gdy będzie pusty w środku. A do czego przyda nam się ta druga funkcja? Z OneCup Turbo skorzystamy po to, by przygotować filiżankę herbaty dowolnego rodzaju w ekspresowym czasie mniej niż 60 sekund.

Wyreguluj smak i aromat gorących napojów


Czy warto wybrać jedno z trzech przedstawionych wyżej urządzeń lub jeszcze inny czajnik z regulacją temperatury? Tak, nawet jeżeli nie jesteśmy fanami eksperymentowania z różnymi rodzajami kaw i herbat. Regulacja temperatury to także sposób na oszczędność czasu i energii elektrycznej. Jeżeli jednak najdzie nas nagła ochota na poznawanie nowych smaków, to musimy pamiętać, że czajnik z regulacją temperatury pomoże nam wydobyć z liści lub ziaren to, co w nich najlepsze.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel