Najskuteczniejsza depilacja z depilatorem laserowym - zobacz najlepsze modele

Depilacja laserowa, w porównaniu z innymi metodami, jest zdecydowanie najskuteczniejsza i najbardziej komfortowa. Jeszcze niedawno można ją było wykonywać wyłącznie w salonach kosmetycznych, a teraz możliwe jest to także w domu, pod warunkiem, że zainwestujemy w odpowiednio nowoczesne urządzenie do depilacji. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujmy się na taki zakup? Wyjaśniamy, jak działa depilator IPL i jaki model warto wybrać. 


Jak działa depilator laserowy?


Depilatory laserowe umożliwiają usuwanie zbędnego owłosienia w łatwy sposób i - przede wszystkim - dają długotrwały efekt. Działanie sprzętu opiera się na zjawisku fototermolizy. Urządzenie emituje wiązkę światła, która przenika w głąb skóry. Tam łączy się z melaniną, czyli barwnikiem zawartym w dużej ilości w mieszkach włosowych i pod wpływem ciepła niszczy cebulki włosków. Depilacja jest więc szybka i przede wszystkim bezpieczna. Depilatory laserowe nazywa się depilatorami IPL ze względu na zastosowanie światła pulsacyjnego (IPL - Intense Pulse Light).Największe zalety depilatorów laserowych


  • Brak bólu – podczas używania depilatora laserowego, możemy odczuwać lekki dyskomfort,  ale to będzie wciąż zdecydowanie przyjemniejsze niż chociażby bolesna depilacja woskiem.
  • Wszechstronność depilatory tego typu są bardzo uniwersalne. Poradzą sobie z usunięciem zbędnych włosków w takich miejscach jak nogi, okolice bikini, pachy, twarz, ramiona, brzuch, klatka piersiowa.
  • Regulacja intensywności – to, jak silny impuls świetlny jest potrzebny do skutecznej fotodepilacji, zależy od długości i gęstości włosów. Dzięki regulacji zawsze dopasujemy optymalny poziom. 


Depilator laserowy polecane modele  • Depilator PHILIPS Lumea Prestige IPL BRI953/00 – ten depilator ładuje się przez godzinę i na jednym ładowaniu pracuje do 40 minut. Intensywność emitowanego światła możemy regulować korzystając z 5-stopniowej skali. W zestawie znajduje się nasadka do ciała (4 cm2) i nasadka do twarzy (2 cm2).


  • Depilator PHILIPS Lumea Prestige IPL BRI959/00 – ten model ma więcej wymiennych nasadek, a także czujnik pigmentacji skóry oraz zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem. Pracuje zarówno w trybie akumulatorowym, jak również po podłączeniu do gniazdka sieciowego.


  • Depilator IPL BRAUN PL5124 – ten depilator ma aż 10 poziomów intensywności, co pozwala jeszcze dokładniej dopasować siłę światła do konkretnych preferencji. Ma także 3 różne tryby pracy oraz filtr UV i sensor pigmentu. W zestawie znajduje się dodatkowa nakładka do trudniejszych obszarów ciała, jak bikini, pachy czy twarz. Sprzęt cechuje się bardzo dobrą ergonomią.


  • Depilator BEAUTIFLY B-shine – to bardzo wydajne urządzenie, posiadające dodatkowo funkcję odmładzania skóry oraz leczenia trądziku. Intensywność światła regulujemy tak, jak w większości innych modeli, korzystając z 5-stopniowej skali.


Dzięki nowoczesnym technologiom, nadmierne owłosienie ciała przestaje być wstydliwym problemem. Teraz niechcianych włosów można pozbyć się skutecznie, wygodnie i na długo. Nic dziwnego, że bardzo wiele pań doceniło depilatory IPL i bardzo dobrze ocenia ich działanie.


powrót