Najważniejsze informacje o Samsung Galaxy S8: specyfikacja, ekran, kamera, dostępne złącza

Pojawienie się nowego flagowca Samsunga na 2017 rok to, naturalnie, jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Tym bardziej, że poprzednik odniósł ogromny sukces. To z jednej strony budzi zaufanie do nowego produktu, z drugiej strony - rodzi obawę o to, czy producent nie zepsuje dobrego smartfona lub przeciwnie, czy nie spocznie na laurach, pokazując rok po roku prawie to samo. Po premierze mamy już całkowitą jasność. Jaki jest Samsung Galaxy S8? Zgodnie z oczekiwaniami, dostajemy topowy smartfon, nie tylko z lepszą specyfikacją, ale także z kilkoma nowinkami. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz właśnie w tym artykule!


Specyfikacja Samsung Galaxy S8


Galaxy S8 wyposażony jest w 8-rdzeniowy procesor oraz 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Taki zestaw zapewnia nam zauważalny wzrost wydajności. CPU przewyższa poprzednika 10%, a GPU nawet o 20%. Nowy Samsung bardzo płynnie pracuje w oparciu o najnowszy system Android 7.0 Nougat. Pojemność dysku to 64 GB. Jeśli jednak potrzebujemy jeszcze więcej miejsca, na przykład na filmy w Ultra HD, przewidziano naturalnie możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą karty SD do maksymalnie 256 GB.


Wyświetlacz


Nowy telefon Samsunga jest wyposażony w bezramkowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli (QuadHD+) z zaokrąglonymi rogami. Przekątna ekranu to 5,8 lub 6,2 cala w droższej wersji. Pozornie to dużo, ale jeśli spojrzymy na wielkość obudowy, odpowiada wielkości wielu smartfonów z przekątną 5,5 cala. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, żeby radzić sobie z obsługą nawet jedną ręką. W obu wersjach smartfona , wyświetlacz jest delikatnie wypukły, co najwyraźniej oznacza odejście od płaskich wyświetlaczy – czy na stałe, to się dopiero okaże. Co jeszcze można powiedzieć o ekranach? Na pewno warto wspomnieć o zastosowaniu trybu Always On Display, który wyświetla godzinę i powiadomienia nawet na wygaszonym ekranie. Poza tym, ekrany Samsunga Galaxy S8 i S8+ mają certyfikat UHD Alliance i otrzymały logo Mobile HDR Premium.Gdzie jest przycisk Home?


To jedna z nowości, która wyciekła już jakiś czas temu i została oficjalnie potwierdzona w dniu premiery. Znika fizyczny przycisk na obudowie, a w zamian mamy przycisk na ekranie. Oszczędność miejsca? Tak, ale nie tylko! W nowej wersji, możemy dodatkowo określić siłę nacisku, wybierając jedną z 3 opcji.


Co z aparatem?


Samsung Galaxy S7 otrzymał niezliczoną liczbę pochwał za ciekawe rozwiązania w mobilnej fotografii, zatem poprzeczka została zawieszona naprawdę wysoko. Co mamy tym razem? Znów dostaliśmy aparat z szybkim autofocusem i bardzo jasnym obiektywem. Nowością jest fakt, że aparat wykonuje trzy zdjęcia i podsuwa nam najlepsze z nich. Ulepszony został też interfejs aplikacji. Została ona przebudowana w taki sposób, by wszystkie funkcje, w tym zoom, można było obsłużyć samym kciukiem jednej ręki.


Jakie złącza?


Zgodnie z obowiązującymi w tej chwili standardami, podstawą funkcjonowania smartfona Samsung Galaxy S8 jest złącze USB typu C. Poza tym, znalazło się miejsce na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, którego brakuje choćby w najnowszym iPhone.Smartfon Galaxy S8 zastąpi stacjonarny komputer?


Jest taka opcja. Po podłączeniu Samsunga Galaxy S8 do monitora, klawiatury i myszki, przy użyciu stacji dokującej DeX, możliwe będzie korzystanie z niego jak z komputera. Rozwiązanie to ma być nie tylko wygodne, ale też bezpieczne. Na zmienionym ekranie, uzyskamy rozdzielczość maksymalnie Full HD. Co ciekawe, wciąż będziemy mogli odpisywać na wiadomości i prowadzić rozmowy telefoniczne.


Wreszcie porządne słuchawki!


Następna niespodzianka to słuchawki, które otrzymamy w zestawie ze smartfonem. Jeśli jesteś przyzwyczajony do tego, że razem z telefonem dostajesz najprostsze słuchawki, które za chwilę trzeba wymienić na lepsze, tym razem możesz się zdziwi. Zamiast zwykłych „pchełek”, dostajemy douszny zestaw słuchawkowy z mikrofonem, który zapewnia wygłuszanie dźwięków otoczenia. Zestaw jest wynikiem współpracy Samsunga z AKG.


Nowy Samsung, chociaż w dniu premiery stosunkowo drogi, jest zdecydowanie wart tych pieniędzy. Drobny lifting i kilka ciekawych innowacji, doskonale zrobiło temu modelowi. Możemy zatem liczyć, że będzie hitem podobnie jak smartfon sprzed roku.

powrót