Najważniejsze zmiany w nowym MacBooku

Miłośnicy urządzeń Apple doczekali się kolejnej głośnej premiery. Dziś wiemy już praktycznie wszystko o nowym ultrabooku. Czym różni się od poprzedników?

macbook
1. Waga piórkowa
Nowy MacBook jest o 24% cieńszy od modeli z generacji Air. Dzięki temu udało się zredukować jego wagę do zaledwie 900g. W związku z odchudzeniem sprzętu zaszły drobne zmiany w rozmieszczeniu poszczególnych elementów: głośnik znajduje się teraz ponad klawiaturą, zrezygnowano także z wentylatora – nowy MacBook nie potrzebuje aktywnego chłodzenia, a zaoszczędzone miejsce udało się wykorzystać na rozmieszczenie baterii. Efekt zmian? 13,1mm grubości- wartość, która jeszcze niedawno wydawała się niedostępna. A jednak! Apple czyni cuda.   
bateria nowej generacji

2. Trzy kolory do wyboru

Nowy model będzie dostępny w 3 wersjach kolorystycznych: biały, szary i czarny.

3. Praca łatwiejsza niż kiedykolwiek
Klawiatura jak zwykle jest wygodna w użyciu. Jej podświetlenie zapewnia system LED z osobną diodą dla każdego klawisza. Nowy trackad także powinien zadowolić każdego, a to dzięki możliwości skonfigurowania ustawień dopasowanych do swoich potrzeb. W zależności od preferencji użytkownika, będzie można zmieniać szybkość śledzenia, a także czułość urządzenia na nacisk. Zaprezentowano także nowy zestaw gestów, który ma sprawić, że obsługa aplikacji będzie jeszcze bardziej intuicyjna.

klawiatura macbook

4. Wszystko widać jak na dłoni!

W nowym MacBooku zastosowano 12 calowy ekran Retina, który zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu oraz wyraziste kolory i odpowiedni kontrast. Rozdzielczość to 2304x1440 robi duże wrażenie, chociaż trudno tu mówić o jakiejś rewolucji. Producent już wcześniej przyzwyczaił użytkowników do doznań wizualnych na najwyższym poziomie.
retina

5. A co jest w środku?

Co kryje się w nowym MacBooku poza świetnym designem i ergonomią? Czas spojrzeć na moc urządzenia i parametry techniczne. Mocniejsza wersja dysponuje procesorem 1,2 Ghz, 8 GB pamięci RAM oraz dyskiem twardym o pojemności 512 GB. Tańsza wersja charakteryzuje się tą samą wartością pamięci operacyjnej, ale słabszym procesorem (1,1Ghz) oraz dwukrotnie mniejszym dyskiem (256 GB). Jak na skromne rozmiary parametry robią wrażenie. Czas pracy także utrzymuje się na wysokim poziomie. Przy pełnej baterii sprzęt powinien wytrzymać do 10 godzin pracy.

6. Łączność? Tak, ale bez kabli.
Apple stawia na integrację MacBooka z innymi urządzeniami jak iPhone czy iPad, ale wyraźnie sugeruje połączenie bezprzewodowe. Jeśli chcemy po staremu połączyć urządzenia za pomocą kabla przyjdzie nam za to dodatkowo zapłacić. Przejściówka nie jest w zestawie, trzeba ją dodatkowo dokupić w Apple Store, płacąc za to blisko 80 dolarów. A co z podłączaniem ładowarki, dysku przenośnego albo pendrive'a? Tu także niespodzianka. Zamiast standardowych łączy USB i Thunderbolt mamy USB typu C. Nowy standard pozwala na ładowanie baterii oraz transfer danych.

Trudno znaleźć na rynku ultrabook, który tak bardzo zbliżałby się do perfekcji.