Navteq


Firma Navteq została założona w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Dolinie Krzemowej w Kalifornii i jest przodującym na świecie dostawcą danych geograficznych. Praktycznie od samego początku istnienia firma skoncentrowała się na wiernym rejestrowaniu sieci dróg i zbieraniu szczegółowych danych geograficznych, które są przede wszystkim wykorzystywane przez producentów przenośnych urządzeń nawigacyjnych oraz w specjalnych aplikacjach online i do komputerów PC. Do ważnych klientów firmy Navteq zalicza się między innymi producentów sprzętu GPS Garmin i Navigon. Firma Navteq została przejęta w 2008 r. przed producenta telefonów komórkowych Nokia.

Ciągła aktualizacja danych geograficznych
Oprócz precyzyjnego odwzorowania szczegółów i liczby informacji kluczową kwestią dla firm oferujących dane geograficznie (i ich klientów) jest aktualność danych. Ze względu na ciągłe zmiany w sieciach dróg zarejestrowane dane geograficzne muszą być ciągle aktualizowane i losowo sprawdzane. Z tego względu po zakupie urządzenia do nawigacji użytkownik musi regularnie wgrywać odpłatne aktualizacje map.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]