Niania elektroniczna – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaka niania elektroniczna będzie dobra? Obecnie można kupić zarówno modele przeznaczone do nasłuchu pokoju dziecka, jak również takie wyposażone w kamerę video. Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu tego typu produktów, nasz ranking niań elektronicznych może Ci się przydać!


Niania elektroniczna – co to jest?


Pod tą nazwą kryją się urządzenia monitorujące za pomocą czujników najbliższe otoczenie dziecka. Dzięki temu możemy usłyszeć lub zobaczyć, co dzieje się z niemowlakiem, bez konieczności wchodzenia co chwilę do pokoju, w którym się znajduje, czy zapalania światła. Niektóre nianie elektroniczne współpracują też ze smartfonami, dzięki czemu obraz i dźwięk zobaczymy w aplikacji mobilnej na telefon. Klasyczne modele wyposażone są w nadajnik i odbiornik:


 • Nadajnik umieszczony jest w pokoju dziecka i zbiera sygnały z otoczenia.
 • Odbiornik to część urządzenia, która pozwala rodzicowi zobaczyć lub usłyszeć to, co zarejestrował nadajnik.
 • Odległość, w jakiej mogą znajdować się urządzenia, oznacza zasięg działania elektronicznej niani.


Tak z grubsza wyglądało działanie sprzętu w minionych latach, jednak ostatnio rynek zdominowały nianie z komunikacją dwukierunkową. Dzięki temu rozwiązaniu, rodzic może także nawiązać kontakt z dzieckiem, na przykład puszczając kołysankę czy emitując uspokajający dźwięk.


Elektroniczna niania przyda się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim, gdy:


 • mieszkamy w dużym domu,
 • jesteśmy rodzicami wcześniaka, na którego trzeba szczególnie uważać,
 • pracujemy zdalnie.


Jak widać, jest wiele zastosowań, do których przypisana jest niania elektroniczna. Ranking pokaże najlepsze modele, niemniej jednak, zanim do tego przejdziemy, warto podkreślić, na co zwrócić uwagę, przyglądając się specyfikacji takich urządzeń w sklepie internetowym.


Elektroniczna niania – jaki model wybrać?


Jaka niania elektroniczna będzie najlepsza? Najważniejsze cechy


Szukając odpowiedniego produktu, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:


 • czas działania,
 • zasięg,
 • rodzaj transmisji – dźwięk lub dźwięk i obraz,
 • funkcje: regulacja głośności, komunikacja dwustronna, termometr, funkcja lampki nocnej,
 • cenę.


Dodatkowo, jeśli zdecydowaliśmy się na nianię elektroniczną z kamerą video, należy uwzględnić także:


 • kąt widzenia,
 • wielkość wyświetlacza i jego rozdzielczość,
 • rejestrowanie obrazu w trybie nocnym.


Jak widać, jest wiele elementów składających się na specyfikację konkretnego urządzenia. Jeśli nie lubimy otaczać się zbędnymi gadżetami, dobrze jest stawiać na modele pełniące kilka funkcji jednocześnie. To wygodne i praktyczne, gdy jeden sprzęt jest jednocześnie elektroniczną nianią, pokojowym termometrem i lampką!


Warto zwracać uwagę na zasięg, zwłaszcza jeśli mamy duży dom lub duży ogród. Oczywiście, każdy model będzie działał przez ścianę, niemniej w przypadku większej odległości, gdy jesteśmy na przykład na werandzie czy w oddalonym pomieszczeniu, już nie zawsze można będzie liczyć na dobrą łączność w przypadku najtańszych modeli.


Jeśli z niani będziemy korzystać często, to ważna jest także kwestia zasilania. Niania elektroniczna można działać na baterie albo akumulator. Dobrze jest sprawdzać czas działania i czas ładowania, żeby się nie rozczarować. Generalnie znacznie dłuższa żywotność cechuje modele wyposażone tylko w transmisję głosową.


Czy cena elektronicznej niani ma kluczowe znaczenie? Cóż, kwota może być zróżnicowana w zależności od konkretnego producenta i modelu, a także renomy producenta. Generalnie na bezpieczeństwie dziecka nie powinno się oszczędzać, więc warto kierować się nie ceną, a dobrymi opiniami. Zwłaszcza że nawet droga elektroniczna niania może mieć drugie życie – gdy dziecko będzie większe, sprzęt można odsprzedać na rynku wtórnym i odzyskać część zainwestowanej kwoty.Niania elektroniczna – ranking 2021


Szukając najlepszych modeli, cieszących się dobrymi opiniami wśród użytkowników, wytypowaliśmy kilka niań elektronicznych, jakie warto polecić.


Elektroniczna niania PHILIPS AVENT SCD502/52 audio

Model w dobrej cenie, od renomowanego producenta. W pomieszczeniach zamkniętych ma zasięg do 50 metrów, a na zewnątrz – nawet do 300. Może także pełnić funkcję lampki nocnej. Za pomocą urządzenia usłyszymy dźwięki z pokoju dziecka, a także zobaczymy wskaźnik ich natężenia.


Elektroniczna niania PHILIPS AVENT SCD721/26 Audio

To bardziej zaawansowana wersja sprzętu od tego samego producenta. Głośność można tu regulować na 5 poziomach. Oprócz tego ma szereg dodatkowych funkcji:


 • termometr,
 • automatyczne powiadomienie o wyjściu poza zasięg,
 • tryb oszczędzania energii,
 • możliwość prowadzenia komunikacji dwukierunkowej.


Elektroniczna niania VTECH DM 1211

Nowoczesny i wielofunkcyjny model. Działa jak niania elektroniczna z dwustronną komunikacją, a także wyświetla temperaturę w pomieszczeniu, gra kołysanki dla dziecka i może działać jak lampka nocna. Zasięg to do 75 metrów w budynkach i ponad 400 metrów na zewnątrz. Urządzenie pokazuje poziom głośności i poziom naładowania baterii, ma 30-letnią gwarancję producenta.


Elektroniczna niania VTECH VM 5261 

Doskonała propozycja dla osób, którym potrzebna jest niania elektroniczna z kamerą. Ranking uwzględnia, że jest to model, który dobrze radzi sobie z wyświetlaniem obrazu nie tylko w dzień, ale także w nocy.


Kamera ma szeroki kąt widzenia a obraz z pokoju dziecka można obejrzeć na wyraźnym, 5-calowym wyświetlaczu. Kamera można się znajdować na stoliku czy szafce obok łóżeczka lub można zamontować statyw na ścianie. Kamerę można przesuwać w 4 kierunkach, a także korzystać z opcji zoom. Jedyną wadą jest krótki czas pracy, co jest niestety bolączką elektronicznych niań w wersji video. Energii starczy tu na ok 3,5 godziny.


Elektroniczna niania to dobry prezent dla rodziców. Na pewno pozwoli spać spokojniej w pierwszych miesiącach życia dziecka. Szczególnie modele z transmisją video dają poczucie panowania nad sytuacją, nawet gdy oddalimy się od maluszka. Warto zapewnić sobie ten komfort i sięgnąć po takie funkcjonalne urządzenie.


Zobacz więcej

Jaki bidon termiczny dla dziecka wybrać? Ranking Jaki bidon termiczny dla dziecka wybrać? Ranking

Jaki bidon dla dziecka więc wybrać? Zobacz nasz ranking kubków termicznych!

Więcej

Ogrzewanie klimatyzatorem – czy to ma sens? Jak ogrzać dom w ten sposób? Ogrzewanie klimatyzatorem – czy to ma sens? Jak ogrzać dom w ten sposób?

Ogrzewanie klimatyzatorem to wciąż niezbyt popularne rozwiązanie. A szkoda, bo może być dobrym wyborem. Sprawdź dlaczego. 

Więcej

Jaki cyrkulator powietrza kupić? Ranking 2021 Jaki cyrkulator powietrza kupić? Ranking 2021

Chcesz kupić cyrkulator powietrza? Ranking produktów na pewno ułatwi dokonanie właściwego wyboru.

Więcej

Cyrkulator a wentylator – czym się od siebie różnią? Co jest lepsze? Cyrkulator a wentylator – czym się od siebie różnią? Co jest lepsze?

Zastanawiasz się, co jest lepsze – cyrkulator czy wentylator? Jeśli szukasz sposobu na najbardziej upalne dni, to nasz poradnik na pewno Ci się przyda!

Więcej

Niania elektroniczna – ranking 2021. Jaką wybrać? Niania elektroniczna – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaka niania elektroniczna będzie dobra? Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu tego typu produktów, nasz ranking niań elektronicznych może Ci się przydać!

Więcej

Ranking słuchawek dousznych na 2021 rok. Jakie wybrać? Ranking słuchawek dousznych na 2021 rok. Jakie wybrać?

Jakie słuchawki douszne warto wybrać, aby być zadowolonym? Zobacz praktyczny poradnik oraz ranking z konkretnymi modelami, które polecamy.

Więcej

Jaki grzejnik elektryczny wybrać? Ranking 2021 Jaki grzejnik elektryczny wybrać? Ranking 2021

Jeśli nie wiesz, jaki grzejnik elektryczny wybrać, zobacz koniecznie nasz ranking. Doradzimy Ci w nim, jaki grzejnik wybrać do pokoju, a jaki lepiej sprawdzi się w łazience.

Więcej

Słuchawki i głośniki JBL Junior – idealne dla młodzieży! Słuchawki i głośniki JBL Junior – idealne dla młodzieży!

Dla dzieci muzyka jest niezwykle ważna, więc na słuchaniu ulubionych utworów spędzają o wiele więcej czasu niż dorośli. W związku z tym na liście najbardziej pożądanych prezentów u nastolatków coraz częściej znajdują się modne słuchawki młodzieżowe. Czym się powinny charakteryzować?

Więcej

Ranking wentylatorów. Pokojowe, stojące i kolumnowe modele na 2021 rok. Jaki wentylator wybrać? Ranking wentylatorów. Pokojowe, stojące i kolumnowe modele na 2021 rok. Jaki wentylator wybrać?

W gorące dni upał bywa nieznośny. Zwłaszcza jeśli siedzimy w domu, a nie na tarasie czy w ogrodzie. Nasz ranking wentylatorów pokojowych, stojących i kolumnowych polecamy wszystkim, którzy potrzebują ochłodzenia i przyjemnego powiewu wiatru w najgorętsze dni. Wybór odpowiedniego modelu to dobra inwestycja na letnie dni.

Więcej

Xbox czy PS4 – co wybrać? Która konsola jest lepsza? Xbox czy PS4 – co wybrać? Która konsola jest lepsza?

Która konsola jest dziś lepszym wyborem – Xbox One czy PS4? Gracze nie mają jednoznacznego zdania w tej sprawie. Trzeba to ocenić z własnej perspektywy, biorąc pod uwagę kilka różnych czynników. Jeśli wahasz się czy wybrać PS4, czy Xbox, ten artykuł jest dla Ciebie.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel