Niania elektroniczna – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaka niania elektroniczna będzie dobra? Obecnie można kupić zarówno modele przeznaczone do nasłuchu pokoju dziecka, jak również takie wyposażone w kamerę video. Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu tego typu produktów, nasz ranking niań elektronicznych może Ci się przydać!


Niania elektroniczna – co to jest?


Pod tą nazwą kryją się urządzenia monitorujące za pomocą czujników najbliższe otoczenie dziecka. Dzięki temu możemy usłyszeć lub zobaczyć, co dzieje się z niemowlakiem, bez konieczności wchodzenia co chwilę do pokoju, w którym się znajduje, czy zapalania światła. Niektóre nianie elektroniczne współpracują też ze smartfonami, dzięki czemu obraz i dźwięk zobaczymy w aplikacji mobilnej na telefon. Klasyczne modele wyposażone są w nadajnik i odbiornik:


 • Nadajnik umieszczony jest w pokoju dziecka i zbiera sygnały z otoczenia.
 • Odbiornik to część urządzenia, która pozwala rodzicowi zobaczyć lub usłyszeć to, co zarejestrował nadajnik.
 • Odległość, w jakiej mogą znajdować się urządzenia, oznacza zasięg działania elektronicznej niani.


Tak z grubsza wyglądało działanie sprzętu w minionych latach, jednak ostatnio rynek zdominowały nianie z komunikacją dwukierunkową. Dzięki temu rozwiązaniu, rodzic może także nawiązać kontakt z dzieckiem, na przykład puszczając kołysankę czy emitując uspokajający dźwięk.


Elektroniczna niania przyda się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim, gdy:


 • mieszkamy w dużym domu,
 • jesteśmy rodzicami wcześniaka, na którego trzeba szczególnie uważać,
 • pracujemy zdalnie.


Jak widać, jest wiele zastosowań, do których przypisana jest niania elektroniczna. Ranking pokaże najlepsze modele, niemniej jednak, zanim do tego przejdziemy, warto podkreślić, na co zwrócić uwagę, przyglądając się specyfikacji takich urządzeń w sklepie internetowym.


Elektroniczna niania – jaki model wybrać?


Jaka niania elektroniczna będzie najlepsza? Najważniejsze cechy


Szukając odpowiedniego produktu, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:


 • czas działania,
 • zasięg,
 • rodzaj transmisji – dźwięk lub dźwięk i obraz,
 • funkcje: regulacja głośności, komunikacja dwustronna, termometr, funkcja lampki nocnej,
 • cenę.


Dodatkowo, jeśli zdecydowaliśmy się na nianię elektroniczną z kamerą video, należy uwzględnić także:


 • kąt widzenia,
 • wielkość wyświetlacza i jego rozdzielczość,
 • rejestrowanie obrazu w trybie nocnym.


Jak widać, jest wiele elementów składających się na specyfikację konkretnego urządzenia. Jeśli nie lubimy otaczać się zbędnymi gadżetami, dobrze jest stawiać na modele pełniące kilka funkcji jednocześnie. To wygodne i praktyczne, gdy jeden sprzęt jest jednocześnie elektroniczną nianią, pokojowym termometrem i lampką!


Warto zwracać uwagę na zasięg, zwłaszcza jeśli mamy duży dom lub duży ogród. Oczywiście, każdy model będzie działał przez ścianę, niemniej w przypadku większej odległości, gdy jesteśmy na przykład na werandzie czy w oddalonym pomieszczeniu, już nie zawsze można będzie liczyć na dobrą łączność w przypadku najtańszych modeli.


Jeśli z niani będziemy korzystać często, to ważna jest także kwestia zasilania. Niania elektroniczna można działać na baterie albo akumulator. Dobrze jest sprawdzać czas działania i czas ładowania, żeby się nie rozczarować. Generalnie znacznie dłuższa żywotność cechuje modele wyposażone tylko w transmisję głosową.


Czy cena elektronicznej niani ma kluczowe znaczenie? Cóż, kwota może być zróżnicowana w zależności od konkretnego producenta i modelu, a także renomy producenta. Generalnie na bezpieczeństwie dziecka nie powinno się oszczędzać, więc warto kierować się nie ceną, a dobrymi opiniami. Zwłaszcza że nawet droga elektroniczna niania może mieć drugie życie – gdy dziecko będzie większe, sprzęt można odsprzedać na rynku wtórnym i odzyskać część zainwestowanej kwoty.Niania elektroniczna – ranking 2021


Szukając najlepszych modeli, cieszących się dobrymi opiniami wśród użytkowników, wytypowaliśmy kilka niań elektronicznych, jakie warto polecić.


Elektroniczna niania PHILIPS AVENT SCD502/52 audio

Model w dobrej cenie, od renomowanego producenta. W pomieszczeniach zamkniętych ma zasięg do 50 metrów, a na zewnątrz – nawet do 300. Może także pełnić funkcję lampki nocnej. Za pomocą urządzenia usłyszymy dźwięki z pokoju dziecka, a także zobaczymy wskaźnik ich natężenia.


Elektroniczna niania PHILIPS AVENT SCD721/26 Audio

To bardziej zaawansowana wersja sprzętu od tego samego producenta. Głośność można tu regulować na 5 poziomach. Oprócz tego ma szereg dodatkowych funkcji:


 • termometr,
 • automatyczne powiadomienie o wyjściu poza zasięg,
 • tryb oszczędzania energii,
 • możliwość prowadzenia komunikacji dwukierunkowej.


Elektroniczna niania VTECH DM 1211

Nowoczesny i wielofunkcyjny model. Działa jak niania elektroniczna z dwustronną komunikacją, a także wyświetla temperaturę w pomieszczeniu, gra kołysanki dla dziecka i może działać jak lampka nocna. Zasięg to do 75 metrów w budynkach i ponad 400 metrów na zewnątrz. Urządzenie pokazuje poziom głośności i poziom naładowania baterii, ma 30-letnią gwarancję producenta.


Elektroniczna niania VTECH VM 5261 

Doskonała propozycja dla osób, którym potrzebna jest niania elektroniczna z kamerą. Ranking uwzględnia, że jest to model, który dobrze radzi sobie z wyświetlaniem obrazu nie tylko w dzień, ale także w nocy.


Kamera ma szeroki kąt widzenia a obraz z pokoju dziecka można obejrzeć na wyraźnym, 5-calowym wyświetlaczu. Kamera można się znajdować na stoliku czy szafce obok łóżeczka lub można zamontować statyw na ścianie. Kamerę można przesuwać w 4 kierunkach, a także korzystać z opcji zoom. Jedyną wadą jest krótki czas pracy, co jest niestety bolączką elektronicznych niań w wersji video. Energii starczy tu na ok 3,5 godziny.


Elektroniczna niania to dobry prezent dla rodziców. Na pewno pozwoli spać spokojniej w pierwszych miesiącach życia dziecka. Szczególnie modele z transmisją video dają poczucie panowania nad sytuacją, nawet gdy oddalimy się od maluszka. Warto zapewnić sobie ten komfort i sięgnąć po takie funkcjonalne urządzenie.


Zobacz więcej

Niania elektroniczna – ranking 2021. Jaką wybrać? Niania elektroniczna – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaka niania elektroniczna będzie dobra? Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu tego typu produktów, nasz ranking niań elektronicznych może Ci się przydać!

Więcej

Gry i zabawy dla dzieci – co robić w domu, gdy szkoła jest zamknięta? Gry i zabawy dla dzieci – co robić w domu, gdy szkoła jest zamknięta?

W domu, podobnie jak w szkole, można spędzić czas w konstruktywny sposób i wiele się nauczyć. Jakie gry i zabawy dla dzieci w domu będą odpowiednie? Przedstawiamy nasze propozycje.

Więcej

Zdrowa dieta dla malucha Zdrowa dieta dla malucha

Przygotowywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków dla dziecka może być także czasochłonne. Jak ułatwić sobie życie i zdrowe oraz smaczne jedzenie przygotowywać szybko i sprawnie? Przedstawiamy przegląd urządzeń, które mogą w tym pomóc.

Więcej

Ferie w domu? Zobacz pomysły na edukacyjne zabawy dla dzieci Ferie w domu? Zobacz pomysły na edukacyjne zabawy dla dzieci

W tym artykule pokazujemy ciekawe alternatywy. Jak niewielkim kosztem zorganizować świetną zabawę podczas ferii zimowych? Oto nasze pomysły!

Więcej

Gwiazdkowe prezenty dla dzieci – co będzie modne w 2019 roku? Gwiazdkowe prezenty dla dzieci – co będzie modne w 2019 roku?

Na świętego Mikołaja czekają przede wszystkim dzieci, a to, co znajdzie się pod choinką, jest dla najmłodszych z reguły najważniejszą częścią świąt. Właśnie dlatego, aby uniknąć rozczarowań, dobrze jest starannie podejść do wyboru odpowiednich upominków. Jakie prezenty dla dzieci mogą być strzałem w dziesiątkę? Prezentujemy nasze propozycje!

Więcej

Klocki LEGO - sprawdź najlepsze zestawy na prezent Klocki LEGO - sprawdź najlepsze zestawy na prezent

Kultowe duńskie klocki praktycznie nigdy nie zawodzą. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki prezent kupić dziecku, zazwyczaj dobrą odpowiedzią będzie LEGO. Oto zestawienie najciekawszych zestawów, idealnych na prezent pod choinkę.

Więcej

Parowaro-blender: sposób na rozszerzenie diety niemowlaka Parowaro-blender: sposób na rozszerzenie diety niemowlaka

Pytanie o to jakrozszerzać dietę niemowlaka, nurtuje wielu młodych rodziców, dlatego spieszymy z odpowiedzią. 

Więcej

Jak mrozić i odmrażać mleko matki? Jak je podgrzewać? Jak mrozić i odmrażać mleko matki? Jak je podgrzewać?

Żeby pokarm nie stracił swoich właściwości, należy przestrzegać kilku ważnych zasad dotyczących przygotowania, przechowywania, mrożenia i rozmrażania mleka matki. Zobacz jakich!

Więcej

Kiedy przydaje się laktator? Kiedy przydaje się laktator?

Laktator podczas karmienia piersią przydaje się już od pierwszych dni po porodzie. Sprawdź kiedy!

Więcej

Kiedy przydaje się niania elektroniczna? Kiedy przydaje się niania elektroniczna?

Przygotowanie wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo nowoczesnych gadżetów, które powinny rodzicom ułatwiać życie – w tym niania elektroniczna. Przyjrzymy się jej w tym artykule i odpowiemy na pytanie: kiedy się przydaje?

Więcej

powrót