Nienaganna fryzura podczas wakacji – przegląd przydatnych sprzętów, które warto zabrać na urlop

Włosy w trakcie wakacji potrafią sprawić sporo kłopotów. Niezależnie od tego, gdzie spędzamy wczasy, jesteśmy narażeni na szereg czynników, które potrafią brutalnie rozprawić się ze starannie przygotowaną fryzurą. Silny wiatr, piekące słońce, woda morska, wreszcie - brak w hotelu wielu kosmetyków i preparatów do pielęgnacji, których używamy na co dzień w domu. Jeśli zatem nie planujemy nagłej zmiany fryzury, a zależy nam na ładnych zdjęciach z wyjazdu, warto pomyśleć o tym, co zrobić, aby włosy wyglądały po prostu dobrze. Co należy zabrać ze sobą do walizki? Przedstawiamy listę sprzętów, z którymi panie (ale nie tylko!) raczej nie powinny się rozstawać.

Nie zapomnij o suszarce!

Pozornie korzystanie z suszarki, gdy jest ciepło, nie wydaje się koniecznością. W rzeczywistości, jest jednak dość ważne, a o dlatego, że spanie z mokrymi włosami z wielu powodów nie jest zalecane. Okazuje się, że wilgoć osłabia włosy i sprawia, że stają się bardziej łamliwe. Poza tym, wilgoć zakłóca prawidłową pracę gruczołów łojowych, obecnych w skórze głowy, co może doprowadzić do pojawienia się łupieżu. Co ciekawe, spanie z mokrą głową może także przyprawić o ból głowy – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jedną z przyczyn migreny może być właśnie nadmierne ochłodzenie głowy i co za tym idzie, duża różnica temperatur między głową a innymi częściami ciała. W trakcie dnia chodzenie z mokrymi włosami także może mieć negatywny wpływ na nasze uczesanie. Dzieje się tak, dlatego, że krople wody zebrane na włosach działają jak soczewki i skupiają promienie UV, powodując znaczne przesuszenie włosów, co przekłada się na ich łamliwość.  To wszystko argumenty za tym, aby w podróżnej walizce znalazło się miejsc dla suszarki lub lokówko-suszarki. Szczególnie te drugie urządzenia są kompaktowe i niedrogie, wiec zdecydowanie warto zabierać  je na każdy wyjazd.

Lokówka czy prostownica?

Zachowanie odpowiedniej fryzury na wyjeździe może stanowić wyzwanie. Zwłaszcza w sytuacji, gdy często działa na nie wiatr. Poza tym, w wysokich temperaturach zaleca się korzystanie z nakrycia głowy, a te zazwyczaj skutecznie niszczą misternie ułożoną fryzurę. Trudno jednak z nich zrezygnować i ryzykować udar słoneczny. Lokówka pozwoli osiągnąć odpowiedni skręt, natomiast prostownica ułatwi zachowanie prostych włosów w sytuacji, gdy naturalnie mają tendencje do kręcenia się, co nie do końca nam odpowiada. Niektórzy odradzają korzystanie z tych urządzeń, argumentując, że wysoka temperatura niszczy włosy. Nie jest to do końca prawda. Można regularnie korzystać z lokówki lub prostownicy i zachować piękne, naturalne włosy. Warunkiem jest jednak odpowiedni dobór sprzętu i właściwe jego używanie. Bardzo ważna jest odpowiednia regulacja temperatury do swoich potrzeb, a także częstotliwość używania. Nie należy tego robić codziennie, natomiast do 2 razy w tygodniu jak najbardziej tak. Poza tym, dla dobra włosów dobrze wybierać urządzenia nowoczesne, z dodatkowymi funkcjami, jak na przykład jonizacja.

Pamiętaj o przejściówkach!

Zabierając swój sprzęt za granicę, powinniśmy się upewnić, czy aby na pewno wtyczka będzie pasowała do miejscowego gniazdka. Większość turystów dobrze wie, że inne kontakty znajdziemy w USA oraz Wielkiej Brytanii. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że analogiczna sytuacja występuje także w innych krajach, jak Malta oraz Włochy. Zakupienie odpowiedniego adaptera podróżnego pozwoli zaoszczędzić czas na szukanie przejściówki na miejscu. Tym bardziej, że w Polsce dokonamy zakupu taniej niż za granicą w obcej walucie.

Inne porady dla dobra włosów

Gdy włosy są narażone na destrukcyjny wpływ promieni słonecznych, dobrze jest wzmacniać je za pomocą kosmetyków z filtrem UV. Możemy zaopatrzyć się od razu w cały zestaw obejmujący szampon, odżywkę, maskę oraz mgiełkę/spray lub olejek. Bardzo istotna dla włosów jest również odpowiedni dieta. W lecie aż się prosi o to, żeby jeść dużo warzyw i owoców bogatych w składniki odżywcze. Nie należy zapominać też o nienasyconych kwasach tłuszczowych. Te znajdziemy między innymi w  oliwie z oliwek, oleju lnianym, oleju z wiesiołka oraz rybach.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySel