Nintendo 2 DS – wszystko co warto wiedzieć!

Kiedy obserwujemy zmagania Xboxa i Playstation 4 o miano najpopularniejszej konsoli, często zupełnie zapominamy o rynku konsol mobilnych, czyli tym segmencie rynku, gdzie Nintendo czuje się jak ryba w wodzie. Kiedy Sony ostatecznie wycofało się ze wspierania Playstation Vita, okazało się, że swoisty monopol osiągnęło Nintendo, a konkretnie konsola 3DS. Co z jej najnowszą wersją? Uwaga! Wcale nie mówimy o Nintendo Switch! Mowa o New Nintendo 2 DS. – najtańszej konsoli na rynku.


Tanie granie na Nintendo

Niska cena ma być tym, co skusi graczy do sięgnięcia po tę konsolę – idealną do krótkiej rozgrywki w drodze do szkoły lub pracy albo w poczekalni. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie pozwala na zabawę grami 2D. Chociaż wydaje się to absurdalne, zrezygnowanie z trzech wymiarów wyszło Nintendo wyłącznie na dobre. Obecne we wcześniejszej wersji, udawane 3D, regulowane suwakiem z boku ekranu, było ciekawym dodatkiem, który jednak szybko się nudził. Większość kultowych produkcji na 3DS-a i tak nie korzystało z dobrodziejstwa trzeciego wymiaru, a funkcjonalność znacząco obniżała wydajność baterii. Teraz mamy całkowicie dwuwymiarową konsolę, która pozwoli cieszyć się zabawą dłużej. Przy okazji, znacząco poprawiono też ergonomię urządzenia. Górna klapka stała się lżejsza i cieńsza, zmieniono rozmieszczenie głośników oraz obiektywów, dzięki czemu konstrukcja jest odpowiednio dociążona i lepiej leży w dłoni. Po tym drobnym liftingu, konsola przypomina rozmiarami  5,5-calowego smartfona, więc da się łatwo schować do kieszeni.Umieszczenie w nazwie tego urządzenia słowa „new” sugeruje, że poza wspomnianym liftingiem, otrzymamy kilka nowinek i tak rzeczywiście jest. Przenośna konsola Nintendo posiada dodatkową wypustkę w prawej części podstawy, która udaje analog, obsługujący kamerę. Wypustka świetnie sprawdza się przy dynamicznych grach akcji, w których płynne i instynktowne operowanie kamerą jest ogromnie ważne. Konsola posiada także mocniejszy procesor, co przekłada się na znacznie krótszy czas ładowania gier. Nowością są także dodatkowe mini-triggery, umieszczone obok przycisków L i R, stanowiące świetne uzupełnienie podczas obsługi najbardziej rozbudowanych produkcji. Nowa konsola Nintendo posiada także wbudowane wsparcie dla figurek Amiibo, szczególnie popularnych na rynku azjatyckim.

Tylko po co komu konsola Nintendo za ok 600 zł, kiedy lepszą grafikę można zobaczyć na przeciętnym smartfonie lub tablecie? Odpowiedź jest bardzo prosta. New Nintendo 2 DS oferuje doskonałą bibliotekę gier niedostępnych na inne platformy. Tylko z tym urządzeniem zagramy w takie hity, jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Fire Emblem: Awakening, Super Mario 3D Land, Pokemon Sun/Moon, Animal Crossing: New Leaf czy Xenoblade Chronicles 3D.New Nintendo 2 DS czy Nintendo Switch?

Pojawienie się na rynku dwóch nowych urządzeń Nintendo w tak krótkim czasie, może się wydawać zaskakujące. To jednak tylko pozory. Krótki rzut oka na specyfikację obu konsol i ich możliwości wyraźnie pokazuje, że nie są to przecież produkty skierowane do tej samej grupy docelowej. Nintendo Switch to produkt pod wieloma względami innowacyjny i przełomowy. 2 DS to raczej ulepszona wersja prostej konsoli, która swoją pozycję budowała przez wiele lat i ma liczne grono stałych użytkowników.Prosta maszynka do grania w niskiej rozdzielczości to konkurencja dla wspomnianych smartfonów i tabletów, a nie pełnowymiarowych konsol, takich, jak Sony Playstation 4 czy Xbox One S. Tutaj grafika odchodzi na dalszy plan, a kluczem do sukcesu jest prosta i wciągająca rozgrywka, przypominająca graczom 8-bitowe konsole czy typowo arcade’ową rozrywkę na automatach. Wydaje się, że jako odpowiedź na opinie fanów, New 2 DS sprawdzi się doskonale, bo jest przemyślaną kontynuacją sprawdzonej linii produktów. A jej najnowszy kształt to nie przypadek, a raczej efekt wieloletnich eksperymentów. Przy tak atrakcyjnej cenie, fani gier Nintendo nie mają się nad czym zastanawiać. To jest prawdziwa okazja!


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]