Nintendo 3DS - przenośna rozrywka w kieszeni

Nintendo 3DS jest przenośną konsolą do gier wideo, która tak samo jak jej poprzednik jest wyposażona w dwa umieszczone nad sobą wyświetlacze. Konsola 3DS wyświetla gry na górnym ekranie w 3D, w celu zobaczenia efektu trójwymiarowego użytkownik nie musi jednak zakładać żadnych specjalnych okularów. Tak samo jak w poprzednim modelu, dolny wyświetlacz jest ekranem dotykowym obsługiwanym za pomocą rysika.
Nintendo
Konsola 3DS uzupełnia linię produktów podręcznych DS japońskiego producenta gier wideo Nintendo. Największą nowością w porównaniu do poprzednika jest autostereoskopowy wyświetlacz 3D. W przeciwieństwie do aktualnych telewizorów 3D gracze nie muszą zakładać specjalnych okularów, aby doświadczyć efektu trójwymiarowego.

Według czasopism specjalistycznych jak c’t (http://www.heise.de/ct/artikel/Guckkaestchen-1176830.html) efekt przestrzenny powstaje automatycznie, gdy użytkownik patrzy prosto na ekran z odległości około 50 centymetrów. W razie zmiany pozycji lub odległości od ekranu obraz jest podwójny i nieostry. Efekt 3D można bezstopniowo regulować suwakiem lub całkowicie go wyłączyć.

Kolejnymi nowościami w porównaniu do modelu Nintendo DS są wbudowane czujniki ruchu i akcelerometry, które rejestrują każdy ruch konsoli podręcznej, co umożliwia sterowanie grami poprzez obracanie, przechylanie i nachylanie urządzenia. Oprócz tradycyjnego pada kierunkowego konsola Nintendo 3DS jest wyposażona w przesuwany pad pozwalający na bezstopniowe sterowanie grami w zakresie 360 stopni, podobnie do analogowych joysticków w aktualnych wersjach manetek konsol PlayStation 3 i Xbox 360.

Według danych producenta, na stałe wbudowany akumulator wystarcza na 3-5 godzin grania w trybie 3D. W przypadku starszych gier do konsoli DS czas pracy akumulatora ma wynosić 5-8 godzin. Czas ładowania wbudowanego akumulatora litowo-jonowego (w skrócie: Li-Ion) wynosi około 3,5 godziny.

Urządzenie Nintendo 3DS jest wyposażone w gniazdo kart pamięci SDHC. Do konsoli jest dołączona karta o pojemności 2 gigabajtów, urządzenie obsługuje jednak również karty SDHC o większej pojemności.


Dotykowy wyświetlacz 3D
Rozdzielczość górnego ekranu o przekątnej 3,5 cala wynosi 800 x 240 pikseli. W trybie 3D rozdzielczość pozioma zmniejsza się do 400 pikseli, ponieważ każde oko widzi tylko połowę wyświetlanych pikseli. Rozdzielczość dolnego ekranu dotykowego o przekątnej 3 cali wynosi 320 x 240 pikseli, jest więc taka sama jak w poprzednim modelu.

Trzy kamery
Firma Nintendo wyposażyła konsolę 3DS w trzy kamery, z których dwie znajdują się na zewnątrz urządzenia i umożliwiają robienie stereoskopowych zdjęć 3D. Trzecia kamera jest wbudowana i nagrywa gracza. Wszystkie kamery mają rozdzielczość VGA (640 x 480 pikseli).  

Moc obliczeniowa
Konsola Nintendo 3DS jest wyposażona w znacznie wydajniejszy sprzęt niż poprzedni model DSi. Według niemieckiego czasopisma komputerowego c’t gry dostępne już w dniu premiery konsoli wyglądają znacznie lepiej od gier do konsoli PlayStation Portable (PSP) firmy Sony lub tabletu iPod Touch firmy Apple. Jakość grafiki jest mniej więcej porównywalna do gier do pierwszej konsoli Xbox.

SpotPass i StreetPass
Jeśli właściciel konsoli 3DS znajduje się w zasięgu publicznego punktu dostępowego do Internetu, konsola kieszonkowa będzie automatycznie pobierała bezpłatne treści z sieci WWW i zapisywała je na karcie pamięci. Darmowe treści pochodzą od partnerów, jak Eurosport lub studia filmowe. Firma Nintendo nazywa tę funkcję SpotPass. Ruch w sieci nie generuje kosztów.
Po włączeniu funkcji StreetPass znajdujące się blisko siebie konsole Nintendo 3DS mogą wymieniać się danymi. Można w ten sposób na przykład pobrać najlepszy wynik gracza siedzącego obok w metrze.
Nintendo 3DS
Kompatybilna z poprzednim modelem
Firma Nintendo obiecuje, że prawie wszystkie gry do konsoli DS i DSi będą również działać na konsoli 3DS. Gry zakupione i pobrane z portalu online firmy Nintendo można przenieść na konsolę 3DS.

W nowym sklepie Nintendo eShop użytkownicy mogą pobierać gry do konsoli DS i 3DS oraz przeglądarkę internetową o rozszerzonych funkcjach. Dzięki funkcji „Virtual Console” gracze mogą ponadto uzyskać dostęp do klasycznych gier retro do konsoli Game Boy i Game Boy Color.

Połączenie radiowe
Konsola Nintendo 3DS obsługuje połączenia z punktami dostępowymi do Internetu i domowymi routerami w standardach WLAN „b” i „g”. Połączenie jest szyfrowane w standardach WPA i WPA 2. Urządzenie nie obsługuje standardu WLAN „n”.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]