Nintendo Switch nie jest tylko dla dzieci! Przegląd gier, które spodobają się dorosłym

Nintendo Switch to konsola, której nie sposób odmówić oryginalności i pomysłowości. I o ile większość graczy docenia śmiałą koncepcję połączenia konsoli stacjonarnej i mobilnej w jednym urządzeniu, tak wciąż starsi miłośnicy gier pozostają nieraz sceptyczni, co do dostępności odpowiednich gier. Konsole Nintendo przez wiele lat zapracowały sobie na określony wizerunek. U nas częściej kojarzone są z zabawką dla dzieci, niż ze sprzętem dla dorosłych graczy. Faktycznie, na Switcha znajdziemy wiele gier przeznaczonych głównie dla młodszego odbiorcy, takich jak Rayman, Sonic czy kultowy Mario. To jednak nie oznacza, że brakuje bardziej wymagających propozycji dla dorosłych. Prezentujemy najlepsze gry dla starszych graczy, które są dostępne na Nintendo Switch.

Darkest Dungeon: Ancestral Edition

Wydana 20 kwietnia 2018 gra fantasy dostępna jest dla graczy od lat 16, niemniej jednak, w największym stopniu powinna zadowolić tych, którzy już dawno są po trzydziestce! Znajdziemy tu wszystkie elementy klasyczne dla starych gier RPG. Jest drużyna przemierzająca mroczne lochy, paskudne maszkary czające się na każdym kroku i złożony turowy system walki, coraz rzadziej spotykany w innych grach. Żeby było ciekawiej, zadaniem gracza jest nie tylko eksploracja lokacji i walka. Jeszcze ważniejsze jest stałe pilnowanie tego, jak jego bohaterowie radzą sobie z poziomem stresu i narastającymi fobiami.

Doom

Pojawienie się tego tytułu w wersji na Nintendo Switch to naprawdę miłe zaskoczenie. Kultowa strzelanka z widokiem FPP doczekała się udanego powrotu po latach na konsole Playstation 4 i Xbox. Świetnie, że jest dostępna też na Switcha. Miłośnicy strzelania będą zachwyceni możliwością odesłania z powrotem do piekła nieskończenie wielkich hord demonów o rozmaitych kształtach i rozmiarach. Zamiast na realizm, Doom stawia na błyskawiczną akcję, morze krwi na ekranie i doskonałą, dynamiczną muzykę. Z oczywistych względów gra od lat 18!

The Elder Scrolls V: Skyrim

Następny udany transfer z mainstreamowych konsol na konsolę Nintendo. Niezwykle rozbudowany świat fantasy, epicka historia, wciągająca rozgrywka i ogromna ilość zadań do wykonania – to elementy, które składają się na sukces Skyrim – także na Nintendo Switch. Miłośnicy RPG będą zachwyceni.

Bayonetta 2 + Bayonetta 1

Po złożonym i ciekawym RPG, znów pora na grę wybitnie zręcznościową, która zachwyca oprawą audiowizualną. Anioły i demony, efektowne walki z użyciem rozmaitego uzbrojenia jak pistolety, łuki, miotacze ognia, a do tego wszystkiego - siejąca spustoszenie tytułowa wiedźma Bayonetta! Trudno przejść obojętnie obok tej gry. Ale żeby zagrać trzeba mieć 18 lat!

Fire Emblem Warriors

Pozostajemy w klimacie efektownych walk, tym razem skupiając się jednak na broni białej używanej w bezpośrednim starciu. Rozgrywka przypomina kultowe Dynasty Warriors.

W pojedynkę mierzymy się z legionami wrogów i potworami, a dodatkowo możemy też wydawać rozkazy podczas walki, a także łączyć w pary bohaterów, aby użyć jeszcze potężniejszych ataków. Co ciekawe, gra wspiera wszystkie wydane do tej pory figurki amiibo z serii Fire Emblem oraz nadchodzące figurki Chroma oraz Tiki.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel