No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost, zanim kupisz nową lodówkę.


Lodówka No Frost – co to znaczy?


Najprościej rzecz ujmując, lodówka No Frost to taka, której nie trzeba regularnie rozmrażać. Z czego jednak to wynika? Zacznijmy od tego, że w starych lodówkach z czasem zbierał się lód i szron. Jego źródłem była para wodna pochodząca zarówno z samej żywności, jak również z ciepłego powietrza dostającego się do środka przy każdym otwarciu drzwi. Oblodzona lodówka działała mniej efektywnie i zużywała więcej prądu, a produkty mogły przymarznąć do oblodzonych półek. Dlatego, gdy pojawiały się tego typu problemy, należało opróżnić chłodziarkę, odłączyć od prądu i poczekać, aż lód i szron się roztopią. Obecnie nie ma już takiej potrzeby, ponieważ odpowiedni system wentylacji po nazwą No Frost oczyszcza i odprowadza powietrze zapobiegając powstawaniu lodu i szronu.


Lodówka No Frost – co to znaczy?


Warto jednak pamiętać, że funkcja No Frost to stale rozwijana technologia, więc dokładny sposób działania może się różnić w zależności od konkretnej lodówki. Żeby to 

podkreślić, producenci tworzą własne nazwy, opisując w ten sposób specyfikę działania konkretnego rozwiązania i jego skuteczność. W ten sposób wyodrębniono na przykład Total No Frost, Frost Free, Neo Frost czy No Partial Frost. Z biegiem czasu No Frost był udoskonalanym systemem, żeby nie tylko chronić przed powstawaniem lodu i szronu, ale także nie wysuszać chłodzonej żywności.


Podsumowując, system No Frost:


  • występuje w każdej nowoczesnej lodówce pod różnymi nazwami,
  • zapobiega powstawaniu lodu i szronu,
  • pobiega przymarzaniu produktów,
  • sprawia, że lodówki nie trzeba rozmrażać.Polecane lodówki z systemem No Frost


No Frost to wygoda i oszczędność czasu, bo dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba rozmrażać często lodówki ani zamrażarki. Nie ulega więc wątpliwości, że nowa lodówka powinna tę funkcję posiadać. A jakie modele z No Frost polecamy?


Lodówka BEKO RCNA406E60LZXRN

Energooszczędna chłodziarka z zamrażalnikiem na dole. Jest bardzo wysoka (203 cm) i pojemna (253 litry w chłodziarce i 109 w zamrażarce), a przy tym zużywa niewiele prądu. Według nowego systemu mieści się w klasie energetycznej C (czyli wcześniej A+++). Oprócz tego pracuje bardzo cicho (hałas do 35 dB). Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest innowacyjna technologia 3 kolorów (HarvestFresh), które imitują 24 godzinnym cykl słońca, co ma pomagać w zachowaniu witamin w przechowywanych w lodówce warzywach i owocach. Zastosowany tu system Neo Frost oznacza niezależne dwa parowniki i wentylatory w jednym urządzeniu do skuteczniejszego odprowadzania pary.


Lodówka SAMSUNG RB34T671DSA/EF

Chłodziarka z klasą energetyczną D (dawniej A++). Łącznie mieści 340 litrów produktów, co jest bardzo dobrym wynikiem przy tych rozmiarach zewnętrznych. Warto też podkreślić, że ścianki lodówki wypełnione są specjalnym panelem próżniowym z włókna szklanego, który minimalizuje przenikanie ciepła do 25%. Na froncie znajduje się dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LED. Za jego pomocą z łatwością można regulować temperaturę, bez konieczności otwierania drzwiczek.


Lodówka LG GBB72SWDFN

Cicha i pojemna lodówka z systemem Total No Frost. Ma zestaw funkcji Nature Fresh, które pozwalają na dłużej zachować świeżość przechowywanych produktów spożywczych.


Lodówka BOSCH KGN39VLEA Serie 4

Wysoka na 203 cm lodówka No Frost. Skutecznie reguluje poziom wilgotności wewnątrz za sprawą funkcji Vita Fresh. Ma także funkcję „super chłodzenie”, która obniża temperaturę w chłodziarce przy wkładaniu nowych produktów. Dużą rolę odgrywają tutaj także czujniki FreshSense stale monitorujące i regulujące temperaturę na zewnątrz oraz wewnątrz chłodziarki i zamrażarki. W rezultacie temperatura wewnątrz chłodziarki jest utrzymywana na stałym poziomie, niezależnie od temperatury zewnętrznej.Jak widać, mamy spory wybór lodówek z systemem No Frost, kryjącym się pod różnymi nazwami. Warto porównać ich specyfikację i wybrać takie rozwiązanie, które oprócz systemu No Frost spełni również inne nasze potrzeby i wymagania.


Zobacz więcej

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać? Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.

Więcej

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić? Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!

Więcej

Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać? Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.

Więcej

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić? Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! 

Więcej

No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system? No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost.

Więcej

Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać? Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Zastanawiasz się, jak i czym umyć lodówkę? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić to dobrze i bez wielkiego wysiłku, polecamy nasz poradnik!

Więcej

Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna? Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Jaka jest najlepsza lodówka turystyczna? Jaki model wybrać? Poniżej znajdziesz ranking z polecanymi modelami!

Więcej

Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie? Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie?

Zastanawiasz się, czy lodówka może stać obok piekarnika? Jeśli nie masz pewności, spieszymy z wyjaśnieniem.

Więcej

Jaką lodówkę od Samsunga wybrać? Jaką lodówkę od Samsunga wybrać?

Stając więc przed wyborem modelu lodówki, który ma służyć nam przez lata, zwróćmy uwagę na jakość sprzętu, na którego zakup się zdecydujemy.

Więcej

Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok

Kupując lodówkę, chcemy mieć pewność, że będzie niezawodna i z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat. Polecane lodówki, które prezentujemy w tym rankingu niezawodności, to dobra inwestycja. Zobacz, jaką wybrać.

Więcej

powrót