Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0

Notebook i ultrabook najważniejsze różnice

Ultrabook: wydajny mini notebook

Ultrabook jest małym i lekkim notebookiem odpowiednim szczególnie do pracy w podróży. Ultrabooki są przystępnymi cenowo minikomputerami przenośnymi, które dzięki nowoczesnym procesorom są znacznie wydajniejsze od netbooków, w rezultacie są jednak od nich znacznie droższe.

Ultrabook odznacza się długim czasem pracy akumulatora, smukłą konstrukcją i funkcjami znanymi z tabletów. Obudowa jest często wykonana z wysokiej jakości materiałów, jak aluminium, karbon lub magnez. Wiele ultrabooków jest wyposażonych w dysk SSD (Solid State Disk), który cechuje się krótszym czasem dostępu i zużywa mniej energii od klasycznego dysku twardego. Niektóre ultrabooki, jak Aspire S3 firmy Acer, zawierają hybrydowy dysk twardy łączący w sobie zalety dysku SSD z większą pojemnością magnetycznego dysku twardego. Ze względu na smukłą konstrukcję ultrabooki nie mają stacji dysków optycznych.

Niektóre funkcje ultrabooków przypominają te znane z tabletów, na przykład szybkie budzenie urządzenia z trybu gotowości i uruchamianie systemu w ciągu 5 sekund (Intel Rapid Start).

Specyfikacje


Firma Intel określiła następujące specyfikacje ultrabooków:

•    Maksymalna grubość: 21 mm
•    Maksymalna waga: •    Procesor niskonapięciowy: Sandy Bridge firmy Intel
•    Układ graficzny wbudowany w procesor główny
•    Czas pracy akumulatora: minimum 5-8 godzin
•    Brak stacji dysków optycznych

Firma Intel oczekuje, że udział ultrabooków w rynku notebooków osiągnie aż  40 procent. Ugruntowanie pozycji ultrabooków na rynku ma nastąpić w trzech etapach wraz z wprowadzeniem przez firmę Intel nowych procesorów.

powrót

pixel