Nowe TV Panasonic na 2020 dostępne już w MediaMarkt

Rynek telewizorów dynamicznie się rozwija, a nowoczesne urządzenia oferują coraz więcej możliwości. Rozdzielczość 4K i funkcje smart TV to w tej chwili standard, więc aby wyróżnić się na tle konkurencji, producenci muszą stawiać na inne atuty. Na czym obecnie skupić się, kupując nowy telewizor? Przedstawiamy przegląd obecnych możliwości na przykładzie nowych produktów marki Panasonic. Oto zestawienie ciekawych modeli w zróżnicowanych cenach.


Telewizor PANASONIC TX-58GX700E


To przystępny cenowo telewizor z dużym ekranem, wykorzystujący technologię HDR10+. Dużą zaletą jest na pewno adaptacyjne podświetlenie. Ta technologia umożliwia oddanie zarówno głębokiej czerni w ciemnych scenach, jak i wyrazistości w tych jasnych. Telewizory z adaptacyjnym przyciemnianiem podświetlenia stale analizują otrzymywane obrazy i ciągle dostosowują moc światła, aby zapewnić optymalną jakość obrazu. Oprócz tego, mamy tutaj przestrzenny dźwięk oraz dedykowane tryby - muzyczny czy stadionowy. 

Telewizor PANASONIC TX-65GX830E


To model przeznaczony do większych pomieszczeń, bo ma aż 65 cali. Od innych na pewno wyróżnia go zastosowanie procesora HCX. System został utworzony z wykorzystaniem wiedzy o kolorze, poziomie czerni i jasności, zdobytej przy produkcji referencyjnych telewizorów plazmowych oraz profesjonalnego, telewizyjnego sprzętu transmisyjnego. Został też dostrojony przez kolorystę z Hollywood, aby wiernie oddać oryginalną wizję filmowców. Potężny, dynamiczny dźwięk dobiegający ze wszystkich stron zapewnia Dolby Atmos. Miłośnicy muzyki dobrej jakości z powodzeniem mogą wykorzystać głośniki telewizora do odtwarzania ulubionych utworów. Proste przesyłanie dźwięku, bez skomplikowanej konfiguracji, zapewnia funkcja Bluetooth Audio Link. Odtwarzanie przez głośniki telewizora muzyki ze smartfona lub tabletu sprawia, że donośnym brzmieniem muzyki z głośników telewizora można teraz cieszyć się nawet w pomieszczeniach niewyposażonych w system audio. Kolejna innowacja to sterowanie głosowe. Telewizor jest kompatybilny z usługami Amazon Alexa i Google Assistant. 


Telewizor PANASONIC TX-55GZ950E


To już propozycja z nieco wyższej półki, ponieważ mamy do czynienia z telewizorem OLED. Telewizory z tymi matrycami cechują się lepszym kontrastem, jasnością oraz większą skalą barw, a przy tym - zużywają mniej prądu. Oprócz ekranu, zaletą jest także zestaw głośników o mocy 50W, z opisanym wcześniej systemem Bluetooth Audio Link, a także osobnymi funkcjami dźwięku dla wydarzeń sportowych, mowy i muzyki z opcją stworzenia spersonalizowanych ustawień. Ten model powstawał we współpracy ze specjalistami Netflixa, dzięki czemu filmy i programy wyświetlane na tej platformie w telewizorze Panasonic powinny być idealnie odwzorowane. Sterowanie możliwe jest za pomocą pilota, aplikacji na smartfona, a także głosowo - przez Amazon Alexa i Google Assistant.


Telewizor PANASONIC TX-55GZ1500E


To kolejny telewizor OLED, który umożliwi osiągnięcie w domu takiej jakości obrazu i dźwięku, jak na sali kinowej.  Ten model posiada wbudowany soundbar, co zapewnia ładny wygląd i przekłada się na realistyczny dźwięk, uzyskany dzięki skierowaniu głośników do przodu. Amazon Alexa i Google Assistant sprawiają, że można obsługiwać telewizor bez użycia rąk. Przy użyciu głosu i bez pilota można sterować różnymi funkcjami, na przykład można go włączać i wyłączać, zmieniać kanały i poziom głośności. Polecenia głosowe zapewniają prostą obsługę telewizora podczas gotowania lub przygotowywania się do wyjścia z domu.

Jak widać, nowa oferta Panasonic jest różnorodna i wpisuje się w aktualne potrzeby użytkowników. Usprawnienie sterowania, łatwa łączność z innymi urządzeniami i optymalizacja obrazu a także nacisk na dobre audio to w tej chwili najważniejsze kierunki rozwoju na rynku telewizorów i producent dobrze ją wyczuwa.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel