Nowoczesne kuchnie – jak z radością oddać się kulinarnej pasji

Dlaczego tak bardzo lubimy gotować?


Gotowanie jest przyjemne samo w sobie. Wybieranie najwyższej jakości składników, przeglądanie niezliczonej liczby przepisów, tworzenie własnych receptur, łączenie smaków, czy poznawanie kuchni z najdalszych zakątków kuli ziemskiej sprawia ogromną przyjemność coraz większej rzeszy ludzi, którzy złapali kulinarnego bakcyla. Przede wszystkim gotuje człowiek, nie sprzęt. Jednak tak samo jak przy okazji zajmowania się każdym innym hobby, tak samo i w kuchni wyjątkowo pomocne okaże się odpowiednie wyposażenie. W tym wypadku będą to nowoczesne kuchnie gazowo-elektryczne i indukcyjne.

Gaz i elektryczność – Twoi kuchenni sprzymierzeńcy


Kuchnie gazowo-elektryczne to idealny kompromis dla tych, którzy uważają przyrządzanie potraw na gazie jako jedyny słuszny sposób gotowania i wierzą, że tylko w ten sposób uzyskają wyborny smak każdego z przygotowanych dań, a przy okazji chcą posiadać nowoczesną i energooszczędną kuchnię, która posiada wiele praktycznych funkcji, które ułatwiłyby jej codzienne użytkowanie. Sporą zaletą jest już samo to, że kuchnie gazowo-elektryczne nie wymagają żadnych specjalnie zaprojektowanych garnków i patelni, lecz najlepsze modele mogą się pochwalić kilkoma innymi plusami. Ponieważ kuchnie gazowo-elektryczne posiadają grill, idealnie sprawdzą się przy grillowaniu mięsa, kiełbasek lub ryb. Dzięki termoobiegowi możemy przygotowywać jednocześnie do 3 potraw, których smaki i zapachy nie będą się wzajemnie przenikały. Spośród wielu, często nawet około 10 funkcji, możemy wybrać rozmrażanie lub opcję szybkiego nagrzewu, która w wyjątkowo krótkim czasie podniesie temperaturę w piekarniku aż do 150 stopni Celsjusza. Ponadto kuchnie gazowo-elektryczne dbają zarówno o naszą wygodę, jak i bezpieczeństwo. Elektroniczny programator i zapalacz gazu w pokrętle, drabinka suszarnicza, wyjątkowo ciche użytkowanie oraz duża pojemność łączą się z zabezpieczeniem przeciwwypływowym, które w razie potrzeby automatycznie odcina dopływ gazu, i stabilnymi rusztami żeliwnymi. Kuchnie gazowo-elektryczne, które na stałe odmienią nasz sposób postrzegania przyrządzania ulubionych potraw to np. Beko CSM 52320 DW, Amica 58GE3.43HZpTaDNAQ(Xx) lub Gorenje K 57364 AXG i wiele innych godnych polecenia modeli.

Kuchnia GORENJE K 57364 AXG

Kulinarna potęga indukcji


Nikogo nie powinno dziwić, że kuchnie z płytą indukcyjną zdobywają coraz większą popularność. Są po prostu niezrównane pod względem energooszczędności, szybkości z jaką pozwalają przyrządzać dowolne danie, bezpieczeństwa i wzornictwa. Pod każdym względem są wzorem tego, czym powinny charakteryzować się nowoczesne kuchnie współczesnego pasjonata kulinariów. Próżno szukać efektywniejszej metody gotowania. Płyta indukcyjna nagrzewa się wyłącznie w miejscach, w których postawimy naczynia. Funkcje takie jak Booster, która sprawia, że już od samego początku pole grzewcze grzeje z maksymalną temperaturą, by następnie powrócić do wcześniej wybranej temperatury gotowania; czy pieczenie 3D, przy okazji którego aktywne są wszystkie pracujące wielowymiarowo elementy grzewcze, sprawiają, że gotowanie i pieczenie staje się krótsze, oszczędniejsze i prostsze niż kiedykolwiek. Nie sposób nie wspomnieć także o szeregu praktycznych udogodnień takich, jak np. obszerny schowek na akcesoria, prowadnice teleskopowe, programator sensorowy, czy chowane pokrętła. Niektóre kuchnie indukcyjne mogą mieć także specjalną absorbującą i utleniającą tłuszcz powłokę katalityczną pokrywającą wnętrze piekarnika oraz szklane zdejmowane drzwi, które jeszcze bardziej ułatwiają jego czyszczenie. Kuchnie z płytą indukcyjną docenili już nawet najbardziej wymagający szefowie kuchni. Teraz i my mamy szansę skryć wyborny smak przyrządzonych przez nas potraw w każdym, nawet najdrobniejszym kęsie. Dadzą nam ją takie kuchnie indukcyjne, jak m.in. Beko CSM 69300GX, Electrolux EKI54550OX oraz Amica 614IE3.369TsDpHBQ(XXL).

Gotuj jeszcze pyszniej (oraz prościej i oszczędniej)!


Posiadanie nowoczesnej kuchni to nie tylko znacznie prostsze gotowanie, ale i bezpieczeństwo. Kuchnie gazowo-elektryczne i kuchnie z płytą indukcyjną pozwolą nam czerpać z przyrządzania sprawdzonych potraw i eksperymentowania z kombinacjami nieznanych dotąd smaków jeszcze więcej radości. Przy okazji zadbamy zarówno o zasobność naszego domowego budżetu, jak i środowisko. W końcu nowoczesne kuchnie to nie tylko szereg praktycznych funkcji, ale i niespotykana dotąd oszczędność energii. Które danie przygotujemy na jednej z nich jako pierwsze?

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]