Nowości Apple – przegląd najnowszych rozwiązań

Bez względu na to, czy jesteśmy wiernymi wyznawcami Apple, czy produkty następców Steve’a Jobsa uważamy za drogie i przereklamowane, nie sposób przejść obok najnowszych rozwiązań całkiem obojętnie. Apple wielokrotnie pokazywał, że wyznacza trendy i kreuje modę oraz niepowtarzalny styl w świecie technologii. Czym tym razem zaskoczył? Tego dowiedzieliśmy się na wrześniowej konferencji poświęconej nowościom. Naprawdę jest o czym opowiadać!  

Nowy iPhone taki sam... 


... ale tylko na zewnątrz. Obsługę najnowszych smartfonów 6S i 6S Plus ma zrewolucjonizować technologia 3D Touch. Zupełnie nowe podejście do poruszania się po interfejsie polega na tym, że nie będą liczyć się wyłącznie ruchy po ekranie w pionie i w poziomie, ale także siła z jaką naciskamy na dotykowy ekran. Będziemy mogli uruchomić nowe funkcje w zależności od tego, czy klikniemy na wybrany obiekt, przytrzymamy go dłużej czy mocno wciśniemy. Brzmi zawile? W praktyce jest bardzo proste, co Apple pokazał na filmach podczas konferencji. A co słychać w kwestii hardware? iPhone daje jak zwykle to, co najlepsze, czyli możliwość wykonywania filmów i zdjęć w najwyższej jakości.  Z nowych funkcji warto odnotować Live Photos, czyli robienie „żywych zdjęć” zapisywanych razem z dźwiękiem. Do tego jeszcze sprytne rozwiązanie w postaci użycia wyświetlacza jako lampy błyskowej podczas kręcenia filmów. Niecierpliwych ucieszy także szybsze Wi-fi, zapewniające prędkość do 866 Mbit/s. Co ciekawe, Apple wyraźnie puszcza oko do użytkowników Androida, zapewniając bardzo łatwe przejście na system iOS 9 i proste przerzucenie wszystkich plików i apek używanych w starym telefonie. Niestety, nie dowiedzieliśmy się niczego na temat czasu pracy baterii, co oznacza, że pewnie nie będzie to najmocniejsza strona nowych smartfonów. 
Smartfon APPLE iPhone 6s Plus

iPad Pro z rysikiem


Nowy iPad wyposażony jest w duży 12,9-calowy ekran Retina i 64-bitowy procesor 3. generacji. Wiemy, że na baterii wytrzyma 10 godzin. Dodatkowe możliwości będzie dawało wykorzystanie rysika (zwanego Apple Pen), który jednak będzie sprzedawany osobno. Z innych ciekawostek, warto odnotować aż 4 wbudowane głośniki. Poza tym chyba trudno mówić o jakichś rewolucyjnych doniesieniach. Możliwość kupowania w preorderze zostanie otwarta w październiku, a regularna sprzedaż rozpocznie się w listopadzie tego roku. Czy do tego czasu Apple przekaże jeszcze jakieś nowe informacje, które nakłonią do kupna nowego iPada? Na razie nic na to nie wskazuje.
Tablet APPLE iPad Pro Wi-Fi 32GB

Apple Watch ma się dobrze. A będzie jeszcze lepiej!


Podobno 97% użytkowników zegarków Apple jest zadowolonych z zakupu. Po co zatem coś zmieniać skoro jest dobrze? Bo kto nie idzie do przodu, ten zostaje w tyle. W myśl tej zasady zostały zapowiedziane ważne nowości. Przede wszystkim pojawią się nowe aplikacje – Messenger of Facebooka, inteligentny translator pracujący w czasie rzeczywistym, oraz AirStrip – appka medyczna przeznaczona do kontaktu lekarzy z pacjentami! Będą także nowe wersje kolorystyczne sportowej wersji zegarka i nowe paski, w tym także skórzane.  
Smartwatch APPLE Watch Sport Koperta 42 mm z aluminium w kolorze różowego złota z paskiem sportowym w kolorze piaskowca

Telewizja po nowemu


A właściwie znacznie więcej niż telewizja, bo Apple TV to także narzędzie do grania, słuchania muzyki i wielu innych rzeczy. Naszym przewodnikiem po multimedialnym świecie będzie stara znajoma – Siri. Wirtualna przewodniczka pomoże nam znaleźć ulubiony film nie tylko po tytule, ale także przywołując nazwisko ulubionego aktora czy reżysera. Apple nawiązał już współpracę z HBO, Netflix i Hulu, więc projekt rozwija się w bardzo ciekawym kierunku. Czy dostawcy kablówki powinni już drżeć ze strachu? To się okaże.

Jak widać Apple stale rozwija się na wielu frontach, żeby nie pozostać w tyle. Zobaczymy czy na dobre zadomowi się w świecie telewizji, czy zegarków. Dobrych pomysłów i marketingowego wyczucia z pewnością im nie brakuje. Biorąc pod uwagę premiery pod koniec roku możemy być pewni, że urządzenia Apple’a znajdą się wśród najbardziej pożądanych gwiazdkowych prezentów.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel