Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia – jaki wybrać? Ranking polecanych urządzeń

Jeśli interesuje Cię odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia, ranking takich urządzeń na pewno się przyda! Z wielu dostępnych modeli różnych producentów wybraliśmy najlepsze, wyróżniające się na tle konkurencji. Który będzie strzałem w dziesiątkę i pozwoli ci łatwo i wygodnie zadbać o porządek w domu? Sprawdź listę najpopularniejszych urządzeń i wybierz odkurzacz dla siebie!


Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia – polecane modele


Dlaczego warto mieć w swoim domu odkurzacz bezprzewodowy z mopem?


Odkurzacze pionowe to wygodna alternatywa dla tradycyjnych sprzętów do usuwania kurzu i zabrudzeń. Wbudowany akumulator – czyli brak kabli – sprawia, że nie trzeba martwić się o dostęp do kontaktu. To pełna swoboda poruszania się z urządzeniem po mieszkaniu. Modele tego typu są dość lekkie i łatwe w przechowywaniu. Dodatkowym atutem jest coraz częściej możliwość sprzątania na mokro. Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia nie zastąpi w 100% mopa parowego, bo woda nie jest podgrzewana, nie paruje. Sprzątanie na mokro odbywa się na jeden z dwóch sposobów:

  • mopowanie ściereczką – płyn z detergentem jest uwalniany z pojemnika i wycierany ściereczką przymocowaną do nasadki;
  • mopowanie z zasysaniem – uwolniony płyn jest od razu wciągany do drugiego pojemnika.

Takim urządzeniem posprzątasz więc całe mieszkanie – bez względu na rodzaj powierzchni. Dywany i półki na sucho, podłogi i posadzki także na mokro!

Zdecydowana większość odkurzaczy pionowych może pełnić też funkcję odkurzaczy ręcznych – wykorzystywanych do czyszczenia półek i rogów pod sufitem, auta lub innych miejsc poza domem. Z tego powodu niektórzy producenci nazywają takie modele 3 w 1 – bo to odkurzacz, mop i odkurzacz ręczny.


Co wziąć pod uwagę, wybierając odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopowania?


Przede wszystkim sprawdź, co oznacza w danym modelu funkcja czyszczenia na mokro. To może być albo nasadka z systemem nawilżania i ściereczką z mikrofibry, albo aktywny system mycia – szczotki obracają się, a rozpuszczony w płynie brud jest zasysany.

Porównując modele, zwróć uwagę na takie elementy jak:

  • liczba i rodzaj wymiennych końcówek do odkurzacza;
  • system filtracji;
  • czas działania na baterii.

Odkurzacz bezprzewodowy mopujący – ranking


Odkurzacz bezprzewodowy mopujący – ranking


Oto najciekawsze modele urządzeń, które pomogą w kompleksowych porządkach w całym domu. Poradzą sobie z każdą powierzchnią – dywan, wykładzina, panel, terakota. Przedstawiamy top pięć uniwersalnych odkurzaczy pionowych!


1. miejsce: odkurzacz bezprzewodowy Philips 8000 Aqua Plus


Zaawansowany odkurzacz bezprzewodowy myjący – ranking wyróżnia jego dużą siłę ssania oraz konstrukcję. Podczas mopowania powierzchnia jest odkurzana z obu stron nawilżanej ściereczki – to konstrukcja bardziej ergonomiczna niż w serii 5000 Aqua z drugiego miejsca zestawienia. Do samego odkurzania jest osobna elektroszczotka – z technologią zasysania 360°, gumowym wałkiem i podświetleniem LED. W zestawie z odkurzaczem Philips 8000 Aqua Plus znajdziesz też małą elektroszczotkę, długą szczelinówkę, końcówki ułatwiające porządkowanie auta czy pady z mikrofibry. Imponujący zestaw akcesoriów!

System filtracji składa się z trzech elementów – odkurzacz zatrzymuje nie tylko kurz, ale też pyłki, alergeny i bakterie. Filtr należy czyścić raz w miesiącu, a raz na pół roku – wymienić na nowy. Mocną stroną tego modelu jest pojemny akumulator, pozwalający na pracę przez 80 minut (lub 35 minut w trybie turbo). Poziom naładowania baterii łatwo sprawdzić – zamiast sygnalizacji diodowej zastosowano wyświetlacz. Ta propozycja jest najlepszym wyborem, jeśli myślisz o tym, jaki odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia wybrać – i masz na ten cel przeznaczone ok. 2500 zł.


2. miejsce: odkurzacz bezprzewodowy Philips Aqua 5000


Model nieco tańszy i nieco starszy od zwycięskiego. Producent ten sam – to Philips robi najlepsze odkurzacze pionowe z funkcją mycia! Końcówka z nawilżaną ścierką jest nakładana na ssawkę odkurzacza (za nią) – jadąc do przodu, mopujesz powierzchnię świeżo odkurzoną. Opracowano także sposób na najbardziej uporczywe zaschnięte plamy – wystarczy nacisnąć pedał, aby system myjący zwiększył wyrzut wody. Do poważnego odkurzania używasz osobnej turboszczotki – z wałkiem o napędzie elektrycznym – zasysającej w promieniu 180°. Odkurzacz bezprzewodowy Philips Aqua 5000 wciąga kurz i brud nie tylko z przodu, ale również po bokach. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej dotrzeć do wszystkich zakamarków przy ścianach czy pod meblami. Dodatkowe ułatwienie w zaciemnionych miejscach stanowi podświetlenie LED. W zestawie znajdziesz także miniturboszczotkę, a szczotka szczelinowa jest zintegrowana (wysuwana).

Dwuwarstwowy filtr w odkurzaczu jest zmywalny, pamiętaj o jego regularnym czyszczeniu. Bateria wystarczy na 50 minut działania w trybie standardowym lub 22 w trybie turbo. To krócej niż w zwycięskim modelu, jednak wystarczy na porządki nawet w dużym mieszkaniu bez przerywania pracy.


3. miejsce: odkurzacz bezprzewodowy Philips AquaTrio


Na trzecim miejscu uplasował się najbardziej wszechstronny i wydajny z odkurzaczy bezprzewodowych Philipsa – premiera z ubiegłego roku. Od wymienionych wcześniej modeli różni się przede wszystkim sposobem czyszczenia na mokro – szczotki PowerBrush obracają się 4500 razy na minutę, a brudna woda jest zasysana do zbiornika. Takie mycie jest dokładniejsze od mopowania, a podłoga schnie szybciej. Urządzenie wciąga też rozlane płyny. Po zakończonym sprzątaniu odkurzacz umieszczasz w stacji dokującej, gdzie zostaje przeprowadzony proces samoczyszczenia szczotek. Naturalnie Philips AquaTrio może być używany także do odkurzania – wystarczy zmienić końcówkę. Jest nasadka z podświetleniem LED, długa szczelinówka i mini elektroszczotka. Czas działania to 45 minut – mniej niż u lidera rankingu. Można wydłużyć go do 90 minut, kupując zapasowy akumulator. Informacje o stanie baterii sprawdzisz na kolorowym wyświetlaczu LCD. Na niższą pozycję w rankingu wpływ miała cena – ten model kosztuje niemal 4000 zł.


Odkurzacz bezprzewodowy PHILIPS AquaTrio XW9383/01


4. miejsce: odkurzacz bezprzewodowy Samsung VS20T7538T5/GE Jet 75 Premium


Ciekawa alternatywa dla produktów Philipsa. Odkurzacz bezprzewodowy Samsung VS20T7538T5/GE Jet 75 Premium wyróżnia się przede wszystkim funkcją polerowania powierzchni. Nakładki z mikrofibry pracują ruchem obrotowym, na sucho lub mokro – nie ma pojemnika na wodę, musisz je zmoczyć. W tym zestawie znajdziesz też minielektroszczotkę, szczotkę do kurzu z miękkim włosiem, szczelinówkę i elastyczną końcówkę, która ułatwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz wraz z akcesoriami przechowujesz w stojącej stacji dokującej – nie ma potrzeby wiercenia ścian.

Wszelkie zanieczyszczenia zatrzymuje antyalergiczny filtr wylotowy Hepa, który powinno się wymieniać co 3-4 miesiące. Czytelny wyświetlacz pokaże tryb pracy oraz poziom naładowania baterii. Akumulator pozwala na godzinę działania w trybie zwykłym lub sześć minut w turbo. Sprzęt jest wyraźnie tańszy od opisanego powyżej modelu Philips AquaTrio – cena nieznacznie przekracza 2000 zł.


5. miejsce: odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Mi G10


Odkurzacz bezprzewodowy, który zachęca bardzo niską ceną – niewiele ponad 1000 zł. Pojemnik na wodę ze ściereczką z mikrofibry przyczepiany jest magnetycznie do elektroszczotki z charakterystycznym gumowym wałkiem z krótkim twardym włosiem. W zestawie są też miniturboszczotka, długa szczelinówka i końcówka 2 w 1. Wygodne użytkowanie jest możliwe dzięki prostej regulacji siły ssącej na rączce urządzenia.

Odkurzacz wykorzystuje pięciowarstwowe filtry Hepa i zapewnia 12-stopniowy system separacji zanieczyszczeń – właściwy wybór dla alergików. Czas działania to 65 minut w trybie standardowym i 10 minut w trybie turbo. Jeśli szukasz budżetowego rozwiązania – warto rozważyć tę propozycję!


Wiesz już, jaki odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia będzie dla Ciebie idealny?


Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zestawieniu udało Ci się poznać bliżej sprzęt, jakim jest odkurzacz myjący bezprzewodowy – ranking ułatwia wybór konkretnego modelu. Jeśli czystość w domu jest dla Ciebie ważna, taki zakup na pewno się opłaci, bo pozwoli zachować idealny porządek, a także – oszczędzić sporo czasu!

Jeśli szukasz wydajnych urządzeń, które ułatwią domowe porządki, sięgnij także po inne poradniki na naszej stronie:


Wpisy, które mogą Cię zainteresować:


1. Kuchenka gazowo-elektryczna 60 cm – ranking. Jakie modele polecamy?

2. Kuchenka gazowo-elektryczna 50 cm – ranking. Które modele warto rozważyć do swojego mieszkania?

3. iRobot Roomba – który model wybrać i jakie parametry są istotne?

Czytaj więcej

Ranking odkurzaczy do 500 zł – bezworkowych oraz workowych i pionowych Ranking odkurzaczy do 500 zł – bezworkowych oraz workowych i pionowych

Czy drogie odkurzacze domowe są mocniejsze? Nie są! Ranking odkurzaczy do 500 zł – bezworkowych oraz workowych, a także pionowych – przypomina o uniwersalnej prawdzie, którą reguluje dyrektywa Unii Europejskiej. Silnik 900 W to maks, bo poza dywanami – musimy dbać o planetę i minimalizować pobór energii. Zamiast przepłacać przeczytaj, jaki odkurzacz do 500 zł warto kupić!

Więcej

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia – jaki wybrać? Ranking polecanych urządzeń Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia – jaki wybrać? Ranking polecanych urządzeń

Jeśli interesuje Cię odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia, ranking takich urządzeń na pewno się przyda! Z wielu dostępnych modeli różnych producentów wybraliśmy najlepsze, wyróżniające się na tle konkurencji. Który będzie strzałem w dziesiątkę i pozwoli ci łatwo i wygodnie zadbać o porządek w domu? Sprawdź listę najpopularniejszych urządzeń i wybierz odkurzacz dla siebie!

Więcej

iRobot Roomba – który model wybrać i jakie parametry są istotne? iRobot Roomba – który model wybrać i jakie parametry są istotne?

Najbardziej znanym producentem automatycznych robotów sprzątających jest amerykańska firma iRobot tworząca urządzenia iRobot Roomba. Który model wybrać, aby cieszyć się idealnym porządkiem? Doradzamy, jak właściwie dobrać robota do swoich potrzeb. Gama automatycznych urządzeń do sprzątania jest bardzo szeroka, dzięki naszym radom wybór będzie dużo łatwiejszy. Zobacz ranking i zdecyduj, który odkurzacz jest najlepszy dla ciebie.

Więcej

Jaki robot mopujący kupić? Ranking Jaki robot mopujący kupić? Ranking

Gdy czysta podłoga jest dla nas bardzo ważna, z pomocą przychodzi automatyzacja. Mycie na mokro może być równie łatwe, jak odkurzanie. Wystarczy tylko wiedzieć, jaki robot mopujący będzie w stanie nas wyręczyć.

Więcej

Jaki mop obrotowy wybrać? Ranking najważniejszych cech Jaki mop obrotowy wybrać? Ranking najważniejszych cech

Jaki mop? Obrotowy, płaski, a może parowy? W tym artykule przedstawimy porady, jak wybrać najlepszy mop obrotowy!

Więcej

Jaką maszynę do szycia wybrać? Ranking 2021 Jaką maszynę do szycia wybrać? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaka maszyna do szycia Ci się przyda? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, znajdź najlepszą maszynę do szycia w korzystnej cenie.

Więcej

Ranking myjek parowych – jaką wybrać? Ranking myjek parowych – jaką wybrać?

W codziennych porządkach może ci pomóc myjka parowa. Ranking tych urządzeń przyda się każdemu, kto rozważa taki zakup. Chcesz bez przeszkód doczyszczać uporczywy brud z trudno dostępnych miejsc? Dobra parownica do sprzątania załatwi sprawę! Najchętniej wybierane modele znajdziesz w naszym zestawieniu.

Więcej

Jaką myjkę do okien wybrać? Ranking 2021 Jaką myjkę do okien wybrać? Ranking 2021

Które urządzenie najlepiej poradzi sobie z brudną szybą? Jeśli szukasz skutecznego sprzętu do szybkich i dokładnych porządków zobacz koniecznie nasz ranking. Poznaj najlepsze myjki parowe do okien.

Więcej

Odkurzacz wodny – ranking. Jaki kupić w 2022 roku? Odkurzacz wodny – ranking. Jaki kupić w 2022 roku?

Obecnie mamy wiele alternatyw dla tradycyjnego odkurzacza. Jedną z nich jest odkurzacz z filtrem wodnym. Chcesz wiedzieć, jak działa takie urządzenie i jakie warto kupić? Zobacz najważniejsze informacje przed zakupem.

Więcej

Jaki mop do paneli podłogowych wybrać? Ranking produktów 2020 Jaki mop do paneli podłogowych wybrać? Ranking produktów 2020

Mopowanie to czynność niezbędna do utrzymania w czystości płaskich powierzchni we własnym domu. Dotyczy to nie tylko kafelków, ale również delikatnych drewnianych podłóg. Jaki mop do paneli najlepiej się sprawdzi? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w artykule. Zobacz najlepsze modele przeznaczone do czyszczenia paneli podłogowych.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]