Odkurzacze automatyczne – jak działają roboty, które uwolnią Cię od sprzątania

Mechaniczny pomocnik, skuteczne odkurzanie


Odkurzacze standardowe nie dają trwałych efektów. Gdy tylko skończymy odkurzać, na podłodze z powrotem zaczynają osadzać się kolejne warstwy kurzu. Wbrew pozorom odkurzanie potrafi być dość męczące, więc niekończąca się syzyfowa praca może w końcu zacząć irytować. Na szczęście nie jesteśmy z góry skazani na przegraną w zmaganiach z kurzem. Regularnie odkurzając, odkurzacze automatyczne na dobre uwolnią podłogi od kurzu. Decydując się na zakup takiego urządzenia, zyskamy potężnego sojusznika w sprzątaniu domu. Możliwość codziennego cieszenia się czystymi podłogami, nie jest jedyną zachętą do kupna robota sprzątającego. Jest to po prostu genialnie zaprojektowane urządzenie, które charakteryzuje się wieloma zaletami i wyjątkowo inteligentnym sposobem działania.
Robot odkurzający IROBOT Roomba 880

Gdzie sprawdzi się odkurzacz automatyczny?


Roboty sprzątające najlepiej „czują się” na płaskich, gładkich, w miarę jednolitych nawierzchniach, takich jak parkiety, kafelki, linoleum oraz dywany i wykładziny. Chodź dzielnie przeciwstawiają się kurzowi, wjeżdżają na progi i listwy oraz wciskają się pod meble z odpowiednią wysokim prześwitem, to wszelkie schody, schodki, czy półpiętra okażą się dla nich przeszkodą nie do pokonania. Możemy być spokojni o to, że nasz odkurzacz automatyczny nie zniszczy się z powodu upadku z wysokości. Dzięki specjalnym czujnikom monitorującym nawierzchnię, po której się porusza, potrafi zatrzymać się tuż przed krawędzią, zmienić tor jazdy i bezpiecznie kontynuować swoją pracę. Odkurzacze automatyczne to także doskonała propozycja dla miłośników zwierząt, ponieważ urządzenia te skutecznie poradzą sobie z sierścią hojnie pozostawianą na podłodze przez naszych czworonożnych ulubieńców. Jednak zanim wyślemy robota sprzątającego do pracy, pamiętajmy o posprzątaniu wszystkich leżących na podłodze rzeczy!

Jak to działa?


Jak to się dzieje, że roboty sprzątające samodzielnie poruszają się po naszych pokojach, bezbłędnie odnajdując i usuwając zabrudzenia? Energia potrzebna do zasilania napędu elektrycznego i systemu czyszczącego pobierana jest z wbudowanego akumulatora, dzięki czemu odkurzacze automatyczne są wyjątkowo mobilne. System sprzątający składa się z szybko obracającej się szczotki, która usuwa zabrudzenia wprost do wbudowanego pojemnika, a także z silnika, który zasysa pyliste zanieczyszczenia. Roboty sprzątające są wręcz naszpikowane różnego rodzaju czujnikami, które pozwalają im nieomylnie i bezpiecznie manewrować po domu, wykrywać brud oraz wracać do stacji dokującej. Użytkownik sprawdzi dzięki nim także poziom naładowania akumulatora i stopień napełnienia pojemnika na brud. Warto zwrócić uwagę na to, że odkurzacze automatyczne są bezworkowe. O to, aby zanieczyszczenia nie wydostawały się z odkurzacza wraz z powietrzem dba specjalny, w pełni zmywalny filtr.

Zalety i (nieliczne) wady odkurzaczy automatycznych


Roboty sprzątające, w porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy, są niestety dość drogie. Sporo kosztuje także serwis urządzenia, a tańsze modele (wyposażone w mniejszą liczbę czujników) mogą poobijać meble, ściany, czy futryny. Dotyczy to jednak tylko najtańszych modeli. Najlepsze odkurzacze automatyczne wyczyszczą dokładnie niemalże 100% powierzchni podłogowej, bezbłędnie omijając wszelkie przeszkody. Dzięki małym wymiarom odkurzacze automatyczne mogą posprzątać miejsca normalnie niedostępne dla nas, czy szczotki tradycyjnego odkurzacza. Roboty sprzątające są bardzo energooszczędne – energię elektryczną wykorzystują jedynie do ładowania swoich wydajnych akumulatorów – a ponadto są też wyjątkowo ciche. Odkurzacze automatyczne są niemalże bezobsługowe – mogą pracować, gdy nie ma nas w domu, gwarantują ogromną oszczędność czasu, a sprzątając nawet codziennie, stale utrzymują za nas czystość w mieszkaniu. Jeżeli planujemy zakup nowego odkurzacza, to zdecydowanie warto wybrać odkurzacz automatyczny. Modele takie jak Samsung VCR8895L3A/XEO NaviBot Silencio, iRobot Roomba 631, czy iRobot Roomba 880 to gwarancja nieskazitelnie czystych podłóg, bez konieczności ciągłego, męczącego sprzątania i toczenia nierównej walki z kurzem.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]