• Filmy DVD
 • Muzyka
 • Książki
 • Odkurzacze firmy Dyson

  Odkurzacz firmy Dyson
  Odkurzacze brytyjskiej firmy Dyson wykorzystują specjalną technologię, która za pomocą dużej siły odśrodkowej filtruje z zasysanego strumienia powietrza cząstki brudu. Nie dostają się one tak jak w przypadku innych modeli odkurzaczy do worka, lecz są zbierane w plastikowym pojemniku, który można łatwo opróżnić po naciśnięciu przycisku.

  Odkurzacze firmy Dyson są wyposażone w specjalny system filtracji pyłu, który praktycznie całkowicie filtruje roztocza, pyłki i kurz ze strumienia powietrza, nie zwracając ich ponownie do otoczenia. Jest to szczególnie ważne dla alergików i astmatyków, ponieważ zanieczyszczone powietrze zużyte zawiera pył i alergeny. Odkurzacze firmy Dyson są bezworkowe i mają zmywalne filtry, więc mimo stosunkowo wysokiej ceny zakupu ich eksploatacja nie wiąże się z żadnymi dalszymi kosztami. Oprócz odkurzaczy standardowych i w wersji z elektroszczotką, firma Dyson oferuje również odkurzacze ręczne i zasilane akumulatorowo.
  Odkurzacz firmy Dyson

  Technologia firmy Dyson
  Odkurzacze firmy Dyson wykorzystują tzw. technologię Root Cyclone: prąd wirowy („cyklon”) generowany w wyniku podciśnienia przechodzi przez trzy stopnie filtracji. W ten sposób cząstki brudu zostają odfiltrowane, a system odśrodkowy odwirowuje je do pojemnika z poliwęglanu. Ta specjalna metoda filtracji nosi nazwę HEPA (High Efficiency Particulate Air). Filtr HEPA pochłania mikroskopijne cząsteczki i zabija bakterie, pleśń i alergeny, oczyszczając praktycznie całkowicie zassane powietrze.

  Stała siła ssania
  Ze względu na dużą prędkość zasysanego prądu wirowego i wynikającej z niej dużej siły odśrodkowej, cząstki brudu nie zalegają nigdzie po drodze i nie utrudniają przepływu strumienia powietrza wewnątrz odkurzacza. Siła ssania urządzenia pozostaje stała.

  Stopnie filtracji
  Cyklon zewnętrzny
  Na początku zassane powietrze wraz z cząstkami kurzu i brudu przechodzi przez cyklon zewnętrzny, który sprawia, że większy brud i znaczna część kurzu zostają odfiltrowane ze strumienia powietrza.

  Separator pyłu
  Po przejściu powietrza przez sito oddzielające części stałe strumień powietrza dostaje się do drugiego stopnia filtracji – separatora pyłu.

  Cyklon wewnętrzny
  Silne siły odśrodkowe w cyklonie wewnętrznym sprawiają, że strumień powietrza zostaje również oczyszczony z mikroskopijnie małych bakterii i zarodków pleśni.

  Odkurzacze firmy Dyson: rodzaje i serie
  Firma Dyson oferuje cztery różne rodzaje odkurzaczy: standardowe, z elektroszczotką, akumulatorowe i ręczne, które różnią się nie tylko wyglądem i ceną, lecz również obsługą, funkcjami i wyposażeniem (różnie ssawki i szczotki). Nazwa modelu odkurzacza jest często związana z jego specyficznym przeznaczeniem. Modele „Allergy” zostały na przykład specjalnie opracowane dla alergików, a modele „Animal” radzą sobie najlepiej z sierścią zwierzęcą. Chorzy na astmę powinni się zainteresować modelami „Carbon Fibre”, których włókna węglowe są szczególnie odpowiednie do wchłaniania pyłu. Dodatkowe określenie obok nazwy modelu odkurzacza, na przykład Parquet, wskazuje na rodzaj podłogi, do którego dane urządzenie jest głównie przeznaczone.

  Odkurzacze standardowe
  Są to klasyczne modele odkurzaczy. Firma Dyson oferuje trzy modele odkurzaczy standardowych: DC26, DC29 i DC32. Modele na rolkach dzielą się ogółem na 14 podmodeli, które oprócz wyposażenia różnią się głównie mocą ssania i wielkością.
  Odkurzacz firmy DysonOdkurzacze z elektroszczotką
  Odkurzacze z elektroszczotką DC24 All Floors i DC25 Allergy są szczególnie łatwe w manewrowaniu ze względu na technologię „The Ball”, w przypadku której zamiast nieskrętnych kół zastosowano obrotową kulę. W ten sposób odkurzacz można skierować bez wysiłku w dowolnym kierunku. Ze względu na elektrycznie napędzany walec szczotkujący oba urządzenia są szczególnie odpowiednie do czyszczenia dywanów. Urządzenia różnią się mocą ssania i wielkością. Model Dyson DC25 jest lepszy od modelu DC24 All Floors pod względem mocy ssania i pojemności pojemnika, ale za to jest większy.

  Odkurzacze akumulatorowe
  Cztery modele odkurzaczy akumulatorowych firmy Dyson są zasilane akumulatorem litowo-jonowym. Ich wymiary wynoszą 32,2 x 11,4 x 20,4 cm, co sprawia, że są poręczne, a tym samym szczególnie odpowiednie do czyszczenia foteli samochodowych oraz tapicerki w przyczepach kempingowych i na łodziach. Czas pracy modeli DC34 i DC34 Car & Boat wynosi 15 minut z mocą 28 watów lub 6 minut z mocą 65 watów. Model DC30 obsługuje natomiast tylko jedną moc ssania wynoszącą 40 watów, co umożliwia pracę przez około 6 minut.

  Odkurzacze ręczne
  Odkurzacz D35 Multi Floor jest jednym z modeli ręcznych firmy Dyson. Tak samo jak w przypadku wszystkich pozostałych odkurzaczy akumulatorowych jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym, co umożliwia pracę bezprzewodową. Ma dwustopniową regulację mocy ssania: na niższej akumulator pozwala na pracę przez 13 minut, na wyższej przez około 6 minut. Ze względu na szczotkę 2w1 wykonaną z antystatycznych włókien węglowych zbierających drobne cząstki pyłu oraz sztywnego włosia nylonowego przeznaczonego do większych zanieczyszczeń, ten ręczny odkurzacz jest odpowiedni zarówno do gładkich podłóg jak i dywanów. Zakres dostawy obejmuje uchwyt ścienny umożliwiający ładowanie akumulatora i przechowywanie akcesoriów.

  Akcesoria
  Wszystkie modele odkurzaczy firmy Dyson są wyposażone w specjalne akcesoria. Każda nasadka jest przeznaczona do wydajnego czyszczenia odpowiedniej powierzchni. Firma Dyson rozróżnia przy tym szczotki i ssawki.

  Szczotki
  Elektroszczotka: nasadka z ruchomym ślizgaczem, która elastycznie dopasowuje się do każdej powierzchni i jest szczególnie odpowiednia do usuwania sierści zwierzęcej oraz zanieczyszczeń z foteli samochodowych, dywanów i tapicerki.
  Bardzo miękka szczotka: nasadka z miękkim włosiem, szczególnie odpowiednia do odkurzania delikatnych powierzchni, jak abażury lub żaluzje. Bardzo twarda szczotka: nasadka z twardym włosiem, szczególnie odpowiednia do usuwania uporczywych zanieczyszczeń.
  Szczotka do krawędzi mebli: zakrzywiony łącznik między rurą odkurzacza i nasadką z włosiem umożliwia czyszczenie ciężko dostępnych powierzchni.

  Ssawki
  Ssawka podłogowa: szeroka ssawka z włosiem wysuwanym za pomocą przełącznika, co sprawia, że jest odpowiednia zarówno do gładkich podłóg, jak parkiet, PCW i płytki ceramiczne, jaki i wykładzin.
  Elastyczna ssawka do parkietów: ssawka ze szczeliną na większe zanieczyszczenia, szczególnie długim włosiem i ruchomą główką umożliwiającą obrót w lewo i w prawo.
  Ssawka szczelinowa: wąska ssawka do czyszczenia trudno dostępnych miejsc i narożników.
  Ssawka do materaców: specjalna ssawka do usuwania mikroskopijnie małych roztoczy lub alergenów z tapicerki lub materaców.
  Ssawka do tapicerki: ssawka do usuwania zanieczyszczeń i kurzu z tapicerki.
  Ssawka turbinowa: ssawka do odkurzania sierści zwierzęcej i włókien z wykładzin.
  Ssawka z podwójnym wlotem powietrza: płaska ssawka z dwoma wlotami powietrza, szczególnie odpowiednia do twardych podłóg i dywanów.

  powrót

  [script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
  pixel
  [script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
  [script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]