Odkurzacze w filtrem wodnym. Jak kupić najlepszy?

Sprzątanie bez pyłu – przyszłość dla domu


Jak to zrobić? Najlepiej zmienić sprzęt domowy i kupić coś na miarę XXI wieku. Doskonałym wyborem jest odkurzacz z filtrem wodnym. Jak wybrać ten właściwy i czym się przy tym kierować? Przede wszystkim by to rozwiązanie sprawdziło się w codziennych porządkach, odkurzacz musi mieć odpowiednio duży pojemnik na wodę. By nie być gołosłownym podamy przykład –  do posprzątania 150 metrowego mieszkania wystarczy odkurzacz z pojemnikiem o pojemności ponad jednego litra.


Na czym polega sprzątanie takim odkurzaczem? Nieczystości są absorbowane przez wodę, dzięki czemu nie wydziela się kurz. Dlatego pojemnik na wodę stanowi podstawę przy takim zakupie - im większy, tym lepiej. Taki odkurzacz może zebrać nawet błoto czy rozlaną wodę. Należy stale sprawdzać poziom wody w pojemniku i usuwać jej ewentualny nadmiar. To niewielki kłopot, kiedy mamy okazję mieć w domu czyste powietrze. To, które wydostaje się z odkurzacza jest odpowiednio nawilżone, dlatego się nie kurzy. Jeśli w domu są dzieci czy osoby z alergią to taki odkurzacz jest inwestycją w ich zdrowie.


Ważna jest też wygoda w użytkowaniu i manewrowaniu. Pojemnik musi być wmontowany w korpus urządzenia w taki sposób, aby łatwo było wlać i wylać wodę (trzeba to robić po każdym sprzątaniu). Takie odkurzacze są też zwykle trochę większe od tych workowych, dlatego trzeba zwracać uwagę, by były stabilne – miały dobrze zamontowane kółka i nie przewracały się podczas jazdy. Dobry odkurzacz musi pracować cicho i przy tym mieć silnik o odpowiedniej mocy. Nie chcemy przecież sprzątać godzinami.


Istotne jest to, że woda zatrzymuje nieczystości przy sprzątaniu bez dodatkowych detergentów. To doskonałe rozwiązanie. Działa z sukcesem i pozwala zaoszczędzić pieniądze oraz zachować zdrowe płuca (nic się nie unosi w powietrzu – ani kurz, ani zapach chemii). Do wody można wlać jedynie preparat zapachowy. Każdy inny środek czyszczący może zniszczyć urządzenie. Dlatego trzeba pamiętać o drugim ważnym elemencie odkurzacza – filtrze. Ten element przy sprzątaniu zatrzyma to, czego nie wychwyci woda. Najrozsądniej jest połączyć dwa w jednym – wybrać porządny filtr, sprawdzić jakie ma funkcje antyalergiczne oraz jak działa w połączeniu z pojemnikiem na wodę. Dobry filtr powinien chronić nas przed wirusami, grzybami i bakteriami. Jest to filtr wielokrotnego użytku, ale trzeba oczywiście pamiętać, żeby wymieniać go co jakiś czas.Dylemat pomiędzy estetyką a ceną


Na rynku jest kilka wiodących firm, które proponują nam odkurzacze z filtrami wodnymi. Zazwyczaj wygląd i rozmiar poszczególnych modeli ma związek z ich ceną. Wybierając model podstawowy, w przedziale od 200 do 400 zł nie powinniśmy oczekiwać przykładów niezwykłego designu. Jeśli jednak zależy nam na efektownym wizerunku naszego urządzenia, warto zwrócić uwagę na odkurzacze firmy Samsung. Już od ponad tysiąc złotych możemy stać się właścicielami eleganckiego, estetycznego modelu, który wyróżnia się od pozostałych nowoczesnym wyglądem. Jeśli nie planujemy aż takich wydatków na odkurzacz z filtrem wodnym, możemy przyjrzeć się ofercie takich firm jak Zelmer czy Hoover. Ich sprzęty stawiają na klasyczny wygląd i co najważniejsze - dokładnie sprzątają różne powierzchnie, nawilżają powietrze i są proste w czyszczeniu po skończonej pracy.


Wszystkie firmy, bez względu na cenę, oferują swoim klientom różnorodne szczotki czyszczące. To jest również ważne, kiedy kupujemy taki odkurzacz. Taki wybór pozwala nam zadbać o wszystkie powierzchnie, ale trzeba pamiętać, że w domu mamy różne faktury na podłodze. Ważne, żebyśmy mogli je wszystkie szybko wyczyścić. Warto zatem zwrócić uwagę na zestaw szczotek i końcówek czyszczących. Producenci zadbali o takie potrzeby klientów i pozwalają im dobrać takie szczotki, jakich ci potrzebują. Sprzątanie dzięki temu staje się łatwiejsze, kiedy możemy sobie pomagać, dostosowując urządzenie do tego co i jak czyścimy.


Podsumowując – wybór odkurzacza z filtrem wodnym to kompromis pomiędzy zestawem jego funkcji, wyglądem a ceną. Każdy kupujący powinien o tym pamiętać.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]