Opinia o odkurzaczu Miele S 6 CAT&DOG

Niemiecka firma Miele powstała w 1899 r. w Nadrenii Północnej, założycielami byli Carl Miele i Reinhard Zinkann, ich główną ideą była wysoka jakość produktów. Pierwszy odkurzacz został wprowadzony na rynek w 1922 roku, a wszystkie odkurzacze są produkowane w jednej fabryce w Bielefeld w Niemczech zachodnich.

Urządzenie, które chciałbym zaproponować jest dla wymagających i skierowane głównie dla miłośników psów i kotów. Moc odkurzacza to 2000 Watt, wyposażony w napędzaną dość dużą siłą ssania turbo szczotkę, która dopasowuje się do długości odkurzanego dywanu czy wykładziny, którą można bardzo łatwo rozkręcić w celu oczyszczeniu zanieczyszczeń z wałka obrotowego.

Dodatkowymi akcesoriami są szczotko-ssawka z kauczukową rolką, umożliwiająca odkurzanie nawet twardych powierzchni jak panele czy płytki. W zestawie są również mniejsze akcesoria jak:, ssawka szczelinowa, do tapicerki, ssawka do kurzu okrągła.

Turboszczotka w odkurzaczu Miele
Miele S 6 CAT & DOGMiele S 6 CAT & DOG

Odkurzacz Cat & Dog posiada aktywny filtr węglowy absorbujący zapachy związane z posiadaniem psa czy kota. W silniku zainstalowano wyłącznik bezpieczeństwa chroniący silnik przed przegrzaniem, czyli można nim dłużej pracować i nic złego mu się nie stanie. Zasięg pracy to 10 m- od kabla po szczotkę- co pozwala na korzystanie bez przełączania do innego gniazdka. Odkurzacz o przeciętnym poziomie hałasu, a zwłaszcza przy pracy z turbo szczotką. Worek oryginalny 9-cio warstwowy o pojemności 3,5 l (Typ F/J/M) zatrzyma niemal 100 % kurzu i w dodatku nie zostanie przerwany ostrymi zanieczyszczeniami.

Miele charakteryzuje się dużą wytrzymałością pod kątem uszkodzeń mechanicznych, ponieważ same giętkie rury- to kompozyt tworzyw sztucznych wytrzymałych na rozciąganie i skręcanie. Korpus odkurzacza wykonany z wysokiej jakości tworzyw, wytrzymujący wstrząsy, uderzenia w przeszkody czy ściskanie. Sam odkurzacz jest bardzo mobilny, czyli bardzo łatwo się go prowadzi, wystarczy niewielkie pociągnięcie, a idzie za nami jak grzeczny piesek na smyczy. Miele zadbało również o swoich obecnych i przyszłych klientów oferując obsługę serwisową na terenie całego kraju poprzez infolinie, gdzie można zgłaszać wszelkie problemy, a serwis dojedzie do klienta.

Resumując mimo swojej ceny ok. 1000 PLN, wart jest każdej wydanej złotówki, ponieważ będzie służył znacznie dłużej niż odkurzacze innych firm z podobnym wyposażeniem. Odkurzacz idealny dla miłośników zwierząt, problem z usuwaniem sierści pupila z dywanu czy wykładziny znikną na zawsze.

Źródło strona producenta.
AUTOR: Artur Bielawski, Media Markt Radom

Dziękuję za pomoc przy artykule mojemu dyrektorowi Danielowi Wojtysiakowi.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]