Orzeźwienie na wyciągnięcie ręki – dlaczego warto mieć kostkarkę do lodu

Kiedy upały dają się we znaki, nic nie przynosi takiego orzeźwienia, jak zimne napoje. Szczególnie te z lodem. Mrożona kawa typu frappe, owocowy koktajl albo drink, to znacznie przyjemniejszy sposób na relaks, niż chodzący non stop wentylator.

Lód potrzebny do przyrządzenia ulubionych napojów możemy pozyskać na kilka sposobów. Pierwsza opcja do zakup gotowych kostek lodu w sklepie. W dłuższej perspektywie, to opcja najmniej opłacalna i stwarzająca szereg problemów – lód nie jest dostępny w każdym najbliższym sklepie, a sklepy nie są czynne każdego dnia i o dowolnej godzinie, dla odmiany kupowanie dużych ilości lodu na zapas, to konieczność przechowywania kostek lodu kosztem miejsca na inne produkty.

Druga opcja to samodzielne przygotowanie lodu albo w specjalnych woreczkach, albo silikonowych pojemnikach z otworami. To niskokosztowe rozwiązanie, ale wciąż niezbyt wygodne i nie zapewniające lodu w dużej ilości, a to będzie niezbędne chociażby do podania mohito.

Pozostaje zatem koskarka do lodu, która zapewni stały dostęp do lodu, szybką i bezproblemową produkcję w każdej chwili. Jaką kostkarkę wybrać i dlaczego? Czytajcie do końca, aby się przekonać!


Co potrafi kostkarka do lodu?


To w gruncie rzeczy, urządzenie proste w obsłudze i bardzo funkcjonalne. Może pobierać wodę ze specjalnego zbiornika lub bezpośrednio z sieci. Woda jest chłodzona, a następnie  - formowana w kostki lodu. Żeby użytkownik miał kontrolę na procesem, kostkarka posiada też najczęściej system odpowiednich czujników – automatycznie wyłączy się w przypadku braku wody lub przepełnienia komory na kostki lodu. Poszczególne modele różnią się gabarytami, wydajnością i szybkością pracy, która jest uzależniona od mocy. Na przykład kostkarka do lodu GORENJE IMC1200B przygotowuje pierwsze kostki w 9 minut, a w ciągu doby może przygotować 12 kg lodu. Ciekawą opcją jest także dostępna dość często regulacja kształtu czy wielkości kostki.Kostkarka wolnostojąca czy wbudowana?


Jeśli przekonuje nas wygoda wynikająca z posiadania kostkarki do lodu, czas zastanowić się jak ten sprzęt ma funkcjonować w naszej kuchni. Jedna możliwość to osobne urządzenie, alternatywą jest kostkarka wbudowana w panel lodówki. W tym pierwszym przypadku, należy przygotować się na koszt rzędu około tysiąca złotych. Zakup lodówki z kostkarką zależy od wielu innych elementów, jak pojemność, funkcje czy klasa energetyczna urządzenia. Wśród klasycznych lodówek z zamrażalnikiem, wyposażonych w kostkarkę, najbardziej atrakcyjna cenowo jest chłodziarka AMICA FK3857.3DFX, którą kupimy za około 2 tysiące złotych. Kostkarkę znajdziemy także kupując praktycznie każdą lodówkę side by side.Jeśli niedawno wymieniliśmy lodówkę, lepiej dokupić urządzenie wolnostojące, o ile oczywiście mamy miejsce w kuchni. Natomiast jeśli i tak planujemy zakup nowego sprzętu, po prostu należy ograniczyć wybór do tych modeli z kostkarką.


Na co zwrócić uwagę kupując kostkarkę?


Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, a jeśli te nie są zapisane w specyfikacji, koniecznie należy o nie zapytać. Oprócz wspomnianej wcześniej wydajności i mocy należy wziąć poprawkę także na kulturę pracy. Im ciszej będzie pracować kostkarka, tym lepiej, zwłaszcza, jeśli mamy aneks kuchenny lub sypialnię w bliskiej odległości od kuchni. Hałas zmierzymy w decybelach.Wielkość kostkarki należy natomiast uzależnić od indywidualnych potrzeb. To, czy potrzebujemy duże urządzenie, czy nie, zależy od tego, ile osób będzie ze sprzętu korzystać i jak często. Duża i bardzo wydajna kostkarka przyda się, jeśli w mieszkaniu lub domu regularnie urządzamy przyjęcia, gdzie przychodzi wielu gości. Jeśli ze sprzętu mamy korzystać sporadycznie i na użytek kilku członków, rodziny wystarczy najmniejszy i najprostszy model.

Kostkarka do lodu to na pewno duża wygoda i komfort. Nie tylko w lecie, bo zimne napoje z kruszonym lodem można przecież pić przez cały rok.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel