Osobista nagrywarka PVR

PVR

Wiele aktualnych telewizorów może nagrywać programy na zewnętrzny dysk twardy lub inne urządzenie pamięci USB, ma więc podobną funkcjonalność jak nagrywarki z dyskiem twardym (i inne cyfrowe nagrywarki DVR). Cechą wyróżniającą urządzenia PVR na tle zwykłych nagrywarek z dyskiem twardym jest analizowanie upodobań użytkownika i wyszukiwanie odpowiednich programów wśród bogatej oferty programowej na podstawie osobistych preferencji. Urządzenie szybko się „uczy”, poznając coraz lepiej i dokładniej zainteresowania widza.

Urządzenie PVR sprawia, że oglądanie telewizji jest bardziej komfortowe

Podobnie jak większość nagrywarek cyfrowych, także urządzenia PVR umożliwiają oglądanie programów telewizyjnych z przesunięciem czasowym („time shift”). Program jest nagrywany i odtwarzany z opóźnieniem. W ten sposób widz nie jest uzależniony od godziny rozpoczęcia emisji, może przeskakiwać reklamy lub w razie potrzeby zatrzymać program. Jakość obrazu odtwarzanego z podłączonego dysku twardego niczym się przy tym nie różni od programu nadawanego na żywo, ponieważ nagrywanie cyfrowe odbywa się bezstratnie. Programy nagrane za pomocą urządzenia PVR można z reguły nagrać na dysk DVD. W zależności od formatu nagrywania i funkcji urządzenia może być w tym celu konieczna konwersja za pomocą odpowiedniego oprogramowania i komputera PC.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]