Pączki i inne domowe słodkości – lista sprzętów, które ułatwi przygotowanie słodkich przekąsek bez wychodzenia z domu

Tłusty czwartek jest tylko raz w roku, ale to nie powód, żeby słodkości jadać tak rzadko. Znajdzie się znacznie więcej okazji, żeby na chwilę zapomnieć o diecie. Jak zaskoczyć swoich gości, nie będąc w kuchni wirtuozem? Podpowiadamy, jak łatwo przygotować słodkie przekąski, którym trudno się oprzeć!

Najprostszy sposób na babeczki

Pieczenie ciast jest czasochłonne i nie zawsze kończy się sukcesem, nawet jeśli zrobiliśmy wszystko zgodnie z przepisem. Często rozczarowanie jeszcze bardziej wzmaga stos brudnych naczyń, które zapełniły kuchenny zlew podczas powstawania wypieków. Jeśli chcemy przygotować coś dobrego szybko i łatwo dobrym rozwiązaniem może być wypiekacz do babeczek. Urządzenie ma od razu gotową formę, która pozwoli przygotować za jednym razem do 7 sztuk. Babeczki wychodzą za każdym razem, nie przywierają i mają ten sam kształt. Pozostaje tylko zaszaleć z dekoracją babeczki i już mamy sposób, żeby zrobić wrażenie.

Najlepsze lody? Oczywiście domowe!

Lody coraz częściej są przysmakiem spożywanym nie tylko podczas wakacji. W końcu  -oprócz naszych przyzwyczajeń, nie ma obiektywnych przeszkód do tego, aby cieszyć się ich smakiem przez cały rok. Zwykłe lody ze sklepu jednak na tyle spowszedniały, że coraz częściej szuka się ciekawszych alternatyw. Stąd popularność tak zwanych lodów rzemieślniczych albo tajskich. Ciekawą propozycją mogą być także lody, które przygotujemy samodzielnie w domu. Z pomocą urządzenia do lodów ARIETE 78 NEW GRENADINE przygotujemy zarówno mleczne smaki, jak również sorbety. Przygotowując własne lody, mamy pewność co do tego skąd pochodzą wszystkie składniki oraz możemy tworzyć własne, wyjątkowe smaki nieodstępne gdzie indziej! To świetna propozycja dla każdego, kto choć trochę lubi eksperymentować.

Fontanna z czekolady? Nie tylko na weselu!

Owoce w czekoladzie uchodzą za rzadko spotykany rarytas. Na zimno często można je kupić na bożonarodzeniowych jarmarkach, natomiast samodzielne maczanie owoców w ciepłej czekoladzie, płynącej z fontanny, to jedna z często wybieranych atrakcji na wesele lub inne eventy. Okazuje się jednak, że taką przekąskę możemy mieć, gdy tylko chcemy, a urządzeniem, które bardzo to ułatwi jest odpowiedni zestaw do fondue.

Jak używać takiego zestawu? To proste. Gotujemy w kociołku ¾ szklanki słodkiej śmietanki, do której dodajemy pokruszone dwie tabliczki czekolady. Czekamy, aż się rozpuszczą, a gdy to nastąpi - mieszamy, aż otrzymamy gęsty sos. W rozpuszczonej czekoladzie możemy maczać zarówno owoce, jak również pianki nadziane na specjalny szpikulec. Gdy znudzi nam się fondue czekoladowe, za pomocą takie samego zestawu można przygotować fondue serowe, mięsne albo warzywne. Taki zakup jest więc bardzo uniwersalną inwestycją.

Lody, babeczki czy owoce w czekoladzie raczej nie mieszczą się w codziennym jadłospisie. Mogą jednak być  świetną niespodzianką na urodziny albo dzień dziecka. Od czasu do czasu, odrobina słodkości nikomu nie zaszkodzi, zwłaszcza, że podnoszą poziom endorfin, a odrobina szczęścia należy się każdemu z nas. Zwłaszcza, gdy pogoda nie nastraja zbyt optymistycznie.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel