Pakiet Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac

Czym jest pakiet Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac?

MS OfficePakiet biurowy Office amerykańskiego giganta oprogramowania Microsoft zajmuje czołową pozycję wśród aplikacji biurowych na całym świecie. Najbardziej popularnymi elementami pakietu są edytor tekstów Word, program arkusza kalkulacyjnego Excel, program do tworzenia prezentacji PowerPoint oraz program poczty elektronicznej Outlook. Dzięki pakietowi „Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac” firma Microsoft udostępniła całkowicie zmodernizowany pakiet „Microsoft Office 2010 for Windows” również dla komputerów firmy Apple – jednak z pewnymi ograniczeniami. Niektóre wersje pakietu „Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac” zawierają za to po raz pierwszy program poczty e-mail Outlook, który we wszystkich poprzednich wersjach pakietu Office dla komputerów firmy Apple został zastąpiony programem Entourage.

Elementy pakietu: od edytora tekstów aż po pocztę elektroniczną i zarządzanie kontaktami

Różne wersje pakietu „Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac” zawierają następujące programy:
•    Word (edytor tekstów)
•    Excel (program arkusza kalkulacyjnego)
•    PowerPoint (prezentacje w postaci wykresów)
•    Outlook (poczta elektroniczna z elementami zarządzania kontaktami i terminami)
•    Microsoft Messenger (usługa wiadomości błyskawicznych)
•    Klient pulpitu zdalnego (narzędzie do zdalnego sterowania)
•    Microsoft Document Connection (połączenia z serwerami i dostęp do wirtualnego systemu magazynowania w sieci Web „SkyDrive” firmy Microsoft)

W pakiecie „Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac” brakuje zawartych w pakiecie „Microsoft Office 2010 for Windows” programów Publisher (tworzenie publikacji do druku, witryn internetowych itp.) i OneNote (wirtualny notatnik) oraz przeznaczonych dla klientów biznesowych programów Visio i Project.

Wersje
Pakiet „Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac” jest dostępny w sprzedaży w różnych wersjach różniących się od siebie grupą docelową, zestawieniem programów i ceną:

Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac z licznymi ograniczeniami
W porównaniu do pakietu „Microsoft Office 2010 for Windows” pakiet „Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac” jest znacznie ograniczony. Wariant dla komputerów Mac nie obsługuje formatu OpenDocument (ODF), jest dostępny wyłącznie w wersji 32-bitowej i nie zawiera programów OneNote i Publisher. Z pakietu usunięto również program e-mail Entourage, który tylko w jednej wersji został zastąpiony programem Outlook. W przeciwieństwie do wersji dla systemu Windows pakiet „Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac” nie jest również dostępny w wielu wersjach językowych, lecz wyłącznie po angielsku, co uniemożliwia pisanie tekstów w programie Word w różnych językach lub wymaga dodatkowej instalacji słowników.

Różne opcje obsługi i większa szybkośćMs Office Home&Student
Pakiet „Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac” można obsługiwać za pomocą typowych dla pakietu Office pasków („wstążek”), klasycznych pasków ikon lub paska menu.

Według firmy Microsoft w pakiecie „Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac” zoptymalizowano ponadto w znacznym stopniu wydajność i czas ładowania programów Word, PowerPoint i Excel oraz wyszukiwanie w dokumentach.

powrót