Phantom Magenta – nowy pad do konsoli Xbox

Do debiutu nowej konsoli Microsoftu jeszcze wiele miesięcy. Ale zanim pojawi się następca Xboxa One X, czeka nas jedna ciekawa premiera. W maju 2020 pojawi się nowy kontroler Phantom Magenta. To bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy konsol Xbox – pokazuje, że Microsoft nie zapomina o aktualnej generacji urządzeń i oprócz nowej konsoli Xbox Series X planuje też wspierać Xbox One. Co warto wiedzieć o nowym padzie do gry?


Kontroler Phantom Magenta – premiera i inne ważne informacje


Nowy pad Microsoft ma zadebiutować 17 maja 2020. Planowana cena detaliczna to ok. 250 zł. Kontroler będzie kompatybilny z konsolami Xbox One XXbox One S oraz Xbox One. Używając technologii Bluetooth, będzie można połączyć się także z dowolnym komputerem PC albo laptopem z systemem operacyjnym Windows 10.

Najważniejsze cechy kontrolera Phantom Magenta to:


  • charakterystyczny kształt, jak w standardowym padzie do Xbox,
  • wejście słuchawkowe stereo, żeby łatwo podłączyć słuchawki,
  • chropowata faktura ułatwiająca chwyt,
  • półprzezroczysta, oryginalna obudowa.


Bezprzewodowy pad Microsoftu to od lat wizytówka Xboxa i poważny argument za tym, aby wybrać właśnie tę konsolę zamiast Sony Playstation. Bardzo oryginalny i wygodny w obsłudze pad przyda się także wtedy, gdy będziemy grać na nowej konsoli Xbox Series X – pamiętajmy, że podobnie jak inne akcesoria, będzie on całkowicie kompatybilny z nowym sprzętem. To kolejny argument przemawiający za kontrolerem Phantom Magenta. Opinie użytkowników jeszcze nie są znane, niemniej wydaje się, że jak zwykle oceny będą wysokie.


Nowy kontroler Xbox Phantom Magenta


Czy warto kupić kontroler Microsoft Phantom Magenta?


Taki pad doskonale leży w dłoni, a ponadto – ma bardziej futurystyczny wygląd niż standardowy kontroler w kolorze czarnym albo białym. Phantom Magenta będzie zatem dobrym zakupem w sytuacji, gdy:


  • potrzebujemy pada dla drugiego gracza,
  • standardowy pad do konsoli Xbox jest już wysłużony i pora na coś nowego,
  • gramy na komputerze i szukamy dobrego pada – naprawdę trudno o lepszą opcję niż pad do Xboxa.


A komu się nie przyda? Kontrolerem Phantom Magenta raczej nie powinni interesować się zaawansowani gracze, którzy posiadają już kontroler Xbox Elite Series 2. Ten drugi jest produktem premium, który zdecydowanie przewyższa standardowe akcesoria do konsoli. Xbox Elite Series 2 oferuje rozbudowane możliwości personalizacji dzięki wymiennym elementom i specjalnym opcjom przypisywania przycisków w aplikacji. Możemy korzystać z kilku wersji drążków, łopatek i przycisków kierunkowych, dostosowując wszystkie elementy do swoich potrzeb. Nic nie wskazuje na to, żeby kontroler Phantom Magenta był konkurencją dla Xbox Elite Series 2 – to raczej alternatywa dla standardowego pada.

Podsumowując: majowa premiera odświeżonego kontrolera Xbox to dobra informacja dla wszystkich graczy, niezależnie od tego, czy jeszcze długo będą bawić się, korzystając z Xbox One, czy szybko kupią konsolę nowej generacji, czy preferują granie na PC. Uniwersalny pad Phantom Magenta powinien zadowolić każdego.


Przeczytaj więcej

Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47!

Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47!

Po sukcesie pierwszych dwóch odsłon przyszedł czas na zwieńczenie trylogii – taką rolę pełni najnowszy Hitman III. Recenzja pokaże, czy warto było czekać na najnowszą odsłonę serii.
Xbox Series X vs PS5 – porównujemy najnowsze konsole!

Xbox Series X vs PS5 – porównujemy najnowsze konsole!

Xbox Series X czy PS5? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu graczy. Sprawdź, którą konsolę kupić. Specyfikacja, możliwości, lista gier na premierę.
FIFA 21 – jak prezentuje się oczekiwana gra? Recenzujemy!

FIFA 21 – jak prezentuje się oczekiwana gra? Recenzujemy!

Tysiące fanów piłki nożnej na całym świecie z niecierpliwością oczekiwało na premierę FIFA 21. Recenzja udowodni wam, że warto było czekać.
Recenzja The Last of Us Part II

Recenzja The Last of Us Part II

Długo wyczekiwana premiera już jest – oficjalnie od 19 czerwca można kupić The Last of Us Part II. Recenzja odpowie na wiele pytań, jakie zadawali fani pierwszej części z 2013 roku. Przedstawimy najważniejsze informacje na temat gry, bez żadnych spojlerów zdradzających fabułę.
Recenzja Darksiders Genesis

Recenzja Darksiders Genesis

Seria Darksiders powróciła na komputery i konsole w zupełnie nowej odsłonie. Czy odświeżenie wyjdzie zasłużonej serii na dobre i sprawi, że znów będzie głośno o Darksiders Genesis? Recenzja gry zdecydowanie ułatwi uzyskanie odpowiedzi na to pytanie.